Brúska na vrtáky

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
kolbenpres
Příspěvky: 201
Registrován: ned úno 16, 2014 9:14 pm
Bydliště: Benešov (STČ)

Re: Brúska na vrtáky

#91 Nový příspěvek od kolbenpres »

Tak jsem koupil Holzmann BSG13E, jelikož jsem přijel domů v půl 10. večer, tak jsem to testoval jenom na zemi v chodbě :D ale řekl bych, že to brousí hezky a blbuvzdorně zároveň.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Brúska na vrtáky

#92 Nový příspěvek od Britt »

nevěřím, že na tomhle nabrousíš dobře. Kámoš si kdysi koupil něco podobného a za půl hodiny to prohodil oknem. Na pohled pěkné, ale do materiálu jsi to nedostal, ale za to to pěkně a hlavně nahlas zpívalo. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Brúska na vrtáky

#93 Nový příspěvek od ITS »

Nech se překvapit.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Brúska na vrtáky

#94 Nový příspěvek od StaPo3011 »

ten Holzmann na videích vypadá (v rámci peněz, co za to chtěj) vcelku dobře,
spíš mne trochu odrazuje, že se v podstatě to samý prodává pod odlišnými značkami (viz dříve zde zmíněný odkaz na Guede) - číňani to asi prodaj kdekomu, kdo si to objedná. Kvalita těch univerzálních kleštin pak asi bude záležet, jak moc maj zrovna vyběhanou formu na vstřikolisu...
Ale asi to taky risknu - už vím, co dostane můj 80+letý otec k vánocům, a kdo si s tím pak bude hrát :)

kolbenpres
Příspěvky: 201
Registrován: ned úno 16, 2014 9:14 pm
Bydliště: Benešov (STČ)

Re: Brúska na vrtáky

#95 Nový příspěvek od kolbenpres »

Zkoušel jsem to jenom v akučce do kusu železa a rozdíl před a po je značnej. Otestuju to samozřejmě i ve sloupovce. Co se týče kleštin, ty "zobáčky" co drží vrták jsou kovový, plastový je to tělo okolo. Na druhou stranu, za 9 stovek i s poštou to vypadá, že to udělá spoustu muziky...

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Brúska na vrtáky

#96 Nový příspěvek od StaPo3011 »

odkud jsi to bral?
Mně to ukazuje v e-shopech cenu od 11-ti do 14-ti stovek...

kolbenpres
Příspěvky: 201
Registrován: ned úno 16, 2014 9:14 pm
Bydliště: Benešov (STČ)

Re: Brúska na vrtáky

#97 Nový příspěvek od kolbenpres »

Na Sbazaru zadej Holzmann a vyjede ti spousta inzerátů z Č.Budějovic. Chlap prodává vystavené / předváděcí stroje. Tak od něj. Jinak je cena jak říkáš.

M.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Brúska na vrtáky

#98 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

kolbenpres - tak ještě poreferuj jak se s tím ostří. na broušení vrtáků jsem byl vždycky střevo. jakýsi aparát na ostření jsem kdysi měl ale používání a efekt napytel. tohle navypadá špatně, instruktážní nebo spíš předváděcí video vypadá dobře.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Brúska na vrtáky

#99 Nový příspěvek od ITS »

věřte tomu.
Je to tentýž princip jako u těch strojků za 17 tisíc. Jen je tělo plastové a kleština je universální pro všechny vrtáky. A jak jsem psal, tak i u těch drahých může být problém, který jsem objevil já. Malý podbrus. Malý ale je. Jezdím do NC firmy, kde si takto sami brousí už řadu let a vždy, když to viděl nějaký z jejich kolegů, tak ho to museli naučit také.
Výhodou těchto brusek je naostření příčného ostří. To u menších vrtáků jde z ruky dost špatně a ani se to nedělá. Díky tomu je výsledkem nabroušení na této brusce vrták se špičkou, který se například chytí na kulatině bez důlčíku. Tohle ostření příčného ostří má jednu nevýhodu. Dojde k zeslabení vrtáku a ten se při nějakém velkém záběru může odlomit. Ale to musí vrtat hovado. Kdo nechce, nemusí to příčné ostří dělat. To je ta poloha shora.
Já, stále se vzdělávající amatér, jsem nikdy před tím o příčném ostří nevěděl a vrtáky jsem brousil od 15 let. A vrtaly.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Brúska na vrtáky

#100 Nový příspěvek od DanculSK »

.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Brúska na vrtáky

#101 Nový příspěvek od oco13 »

Aká je cena?

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Brúska na vrtáky

#102 Nový příspěvek od DanculSK »

.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Brúska na vrtáky

#103 Nový příspěvek od oco13 »

Danko , videl som aj konec videa- 12 bez zadku 17 so zadkom, len to je cz, chcel som vedieť či je aj slovenská alternatíva - ale pravdu povediac za 12T českých budem asi do 70ky brúsiť všetko celkom presne od ruky. :-/

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Brúska na vrtáky

#104 Nový příspěvek od DanculSK »

Zadok mi netreba....
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Brúska na vrtáky

#105 Nový příspěvek od oco13 »

Ja ti neviem na niektoré vymoženosti som asi príliš lakomý - ale tu by ma odradilo to časové piplanie sa s vrtákom. :-/ V jednej diere nastavovať upnutie, v druhej hlavné brúsenie. v tretej špička. Keď ho chytím do ruky a nabrúsim len 20% z toho čo mašina tak vrtať to bude a zvyšok dotlačím silou.
Plazmu som mal na polici - to nerezala vobec, teraz je na stole to už reže trocha. Stačí prehodiť hadicu od kompresora :-/ , ale zároveň karbina leží na zemi a kábel je v elektrike. :typek: U mňa je to o tej nechuti niečo si pripravovať- ale to je len moje osobné nastavenie a to máme každý iné. :pohlavek:

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“