Naši pejsci

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13364
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Naši pejsci

#1711 Nový příspěvek od Čárls »

Tak to máš dobrý Já dnes zas natrefil na kámošku s dvěma bafanama ale byla smůla dole přešel jeden se psem a šeredně sem se proběhl sice jsem Elfinu pustil navolno ale doběhla kde přešel ten pes ašla po stopě Nepomohlo nic ani volání kamošky Dobře to dopadlo až sem ji doběh a zařval tak si sedla a tlemila se mi co blbnu No když přišla na povel ke mně a vzorně si sedla dostala piškot Pak už jen na vodítku Prostě jak je nějaký exzajem kašle na všechno a jde si po svým :zly:
Holt Pániček by měl jít na školení :pohlavek:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21000
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1712 Nový příspěvek od ota »

Dneska jsem nahrával video, jak hafíček za 70 vteřin vybílí mističku s obědem. Kámoš povídal, aby jsme mu koupili ,,hltací mističku". On jak byl ve smečce 7 hafanů, snažil se urvat co šlo. Tak sedí u kuchyňské linky a čeká na dlabanec. Dostal sebou pytel štěněcích granulí Happy Dog Baby a má denní dávku. Trošku mu ale lehonce přidávám. :red: Dám do mističky a mají se zalít vřelou vodou. Nechají se nabobtnat až se voda vcucne. Za stálého míchání. Když se voda vcucne mistička jde do větší se studenou vodou a zase za míchání zchladit. Podle teploty na omak rukou. A pak na židly ,,žroutovi"! Musím misku držet rukou, jinak slítne na zem, jak do ní štěndo jde! Ráno se mnou snídá. Rohlík, nebo housku dáváme napůl. Jinak je to žrout. Jak něco vezmu do ruky a srčím do huby, hned je u mě a chce taky!
Dneska musím už makat na soustruhu. Sice v takovém lehčím režimu. Štěndo je se mnou. Jak se hnu jde se mnou. Na zahradu jsme vzali kyblík s vodou, polštář a košík plyšáků. Přišla i kočka na návštěvu.
No začínáme si zvykat na nějaký režim včetně práce v dílně.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21000
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1713 Nový příspěvek od ota »

Dneska byl Halíček se mnou v dílně. Chodí se mnou hned ráno. Aby nebyl doma sám. Už začíná vystrkovat růžky! Chodí a očuchává kde co je. Hadry, papíry. Dělal jsem na soustruhu závity do nerezu nožem. Na to se musím soustředit. Naštěstí jsem ani jednou nepřejel ten G 1". Hafík si přinesl papírovou krabici a během chvilky ji rozcupoval na kousíčky. Pak z toho na plštáři usnul. Po obědě vytahal pár výkresů co jsem měl založeno jako už hotové dole v poličce. Lítal s níma na zahradu, kde je cupoval na kousky. Sranda ho sledpvat jak plive ty kousíčky z tlamy.
Před obědem jsme šli na velkou zahradu jen tak projít. Bez vodítka. Už to zná a jde tam i spátky stejnou cestou. Navečer jsme šli přez zahradu pak podle silnice a nakonec polní cestou k lesu. Zatím poslouchá na přivolání uplně přesně. Akorát po silnici jdeme na vodítku, jinak jde navolno. Vždycky si očuchává kolem sebe a kouká kde jsem. Třeba odběhne na 20m tam se zastaví a počká, až ho dojdu a zmovu odběhne a zase čeká.
Přijel kámoš pro matici k traktoru a měl sebou malé dcerky. Halík se nejdřív trošku bál. Ale brzo se okoukal a holčiny si ho hladily. Docela jsem rád, že má dobrou povahu zatím. Že se nechá hladit a třeba vůbec nevrčí. Chovatel říkal, že je zvyklej na děti a víc lidí kolem sebe.
Pak večer jsme vzali na malou zahradu i synova Maďara. Nejdřív nic, jen tak si čuchali po věcech kolem. A pak začali lumpačit spolu. Lítali sem a tam jen se jim uši natřásaly. Hráli si spolu na honěnou. Halík jak je prcek to moc ještě nezná a jak byla už rosa ujížděli mu packy po trávě. No vyblbli se spolu. Teď tu Halík chrní na gauči nataženej jak špagát.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naši pejsci

#1714 Nový příspěvek od Britt »

Oto, tomu se dnes říká socializace. Čím větší kontakt s okolím, tím lépe. Vezmi ho do Kolína na náměstí, ať se učí. Bude stále čuchat, tak ho nech. Pohyb lidí, zvuk auťáků... To je k nezaplacení a musíš ho chlácholit, že je všechno v pořádku, protože jste spolu. Zkus ho odložit u krámu a dát povel čekej. Schovej se za roh a vydrž. Když bude v poho, pochval ho a samozřejmě pamlsek. Když začne vyvádět, musíš k němu a vysvětluj mu, že ty se vždycky vrátíš. To se dá trénovat i doma. Tohle jsou základy. Taky strašně moc pomáhá, když na něho mluvíš. Je jedno co, ale mluvit a především, jakým tónem. Jestli chválíš, nebo káráš.
Mohl bych toho napsat román a je to k ničemu, pokud páníček nemá zájem vychovat si parťáka.
Já se svým kulekoušem mluvím jako s kterýmkoliv člověkem a věřte nebo ne,na 90% procent pochopí na první dobrou. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

vašík
Příspěvky: 1852
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Naši pejsci

#1715 Nový příspěvek od vašík »

Tak nám odešel po 11 rokách náš westík :'( . Už jsme to čekali tak máme už 3 měsíce náhradu divocha boloňského psika.

duchodce
Příspěvky: 4457
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Naši pejsci

#1716 Nový příspěvek od duchodce »

ota píše: čtv zář 14, 2023 9:52 pm Dneska byl Halíček se mnou v dílně. Chodí se mnou hned ráno. Aby nebyl doma sám. Už začíná vystrkovat růžky! Chodí a očuchává kde co je. Hadry, papíry. Dělal jsem na soustruhu závity do nerezu nožem. Na to se musím soustředit. Naštěstí jsem ani jednou nepřejel ten G 1". Hafík si přinesl papírovou krabici a během chvilky ji rozcupoval na kousíčky. Pak z toho na plštáři usnul. Po obědě vytahal pár výkresů co jsem měl založeno jako už hotové dole v poličce. Lítal s níma na zahradu, kde je cupoval na kousky. Sranda ho sledpvat jak plive ty kousíčky z tlamy.
Před obědem jsme šli na velkou zahradu jen tak projít. Bez vodítka. Už to zná a jde tam i spátky stejnou cestou. Navečer jsme šli přez zahradu pak podle silnice a nakonec polní cestou k lesu. Zatím poslouchá na přivolání uplně přesně. Akorát po silnici jdeme na vodítku, jinak jde navolno. Vždycky si očuchává kolem sebe a kouká kde jsem. Třeba odběhne na 20m tam se zastaví a počká, až ho dojdu a zmovu odběhne a zase čeká.
Přijel kámoš pro matici k traktoru a měl sebou malé dcerky. Halík se nejdřív trošku bál. Ale brzo se okoukal a holčiny si ho hladily. Docela jsem rád, že má dobrou povahu zatím. Že se nechá hladit a třeba vůbec nevrčí. Chovatel říkal, že je zvyklej na děti a víc lidí kolem sebe.
Pak večer jsme vzali na malou zahradu i synova Maďara. Nejdřív nic, jen tak si čuchali po věcech kolem. A pak začali lumpačit spolu. Lítali sem a tam jen se jim uši natřásaly. Hráli si spolu na honěnou. Halík jak je prcek to moc ještě nezná a jak byla už rosa ujížděli mu packy po trávě. No vyblbli se spolu. Teď tu Halík chrní na gauči nataženej jak špagát.
Oto pokračování ....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21000
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1717 Nový příspěvek od ota »

Tak máme doma trochu maroda. Hafánek včera lítal po zahradě s ostaníma našejma Ohařema. No dělali dílo! Mlaďas se jim snažil ve všem vyrovnat. Takže dopoledne a odpoledne si tam hráli. Odpoledne jsme došili dom. A Halíček to zalomil na gauči. Manželka že ,,leží pěkně blbě na kraji gauče. Co kdyby spadnul?" Tak jsem vedle gauče udělal ,,měkkou dopadovou plochu" z dek. A šel ven. Manželka ležela na druhym gauči, bo má nějakou chřipku. A já byl venku. Přišel jsem dom a manželka že Halíček samozřejmě spadnul z gauče dolů. A že se ji zdá že kulhá. Taky jo. Nadlehčoval si zadní pravou packu. Ochmatali jsme mu to, asi si tu packu nechal pod sebou při tom pádu z gauče. A možná byl ulítanej z té zahrady. Tedy dneska po obědě přijel doktor. A prohlídnul ho. Má to asi jen nějak zhmožděný. Občas stojí na třech. Dostal prášky. No s ním je to zatím paráda, co je k jídlu zbouchá než se rozkoukám! Většinu menších věcí rovnou spolkne. Takže prášek samotnej spolknul a koukal, kde je další. No snad zapůl hodiny jsme ho museli zavřít doma. Lítal venku jako vítr s ostatníma hafanama! Jak kdyby nic. Má být prej v klidu. Takže pak se sklidnil a docela už moc nekulhá. No máme ještě syna toho jejich hafana na hlídání a spolu si vyhrajou. Ještě se jedmou vyspí a páníčkové navečer přijedou z dovolené. To bude radosti. Halíček je se všema hafanama v uplný pohodě. Lumpačeji spolu. Dneska za manželkou přišla kámoška a měla sebou klučinu. Prej můžem si pejska pohladit? Šli na dvůr a hafan s níma hned lumpačil. Klučíkovi se moc líbil. Že ,,tetó to je správňácký štěňátko"! Oba dva měli stejně hlavy vysoko! Špunti k sobě! :vysmech:
Teď malej chrní na gauči. Už jsem ho otočil, aby zase neslítnul dolu. 8)

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13364
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Naši pejsci

#1718 Nový příspěvek od Čárls »

Elfina měla na návštěvě kamoše a príma fotografku Moji dcerku Hoodně si si užívali v pondělí návštěvu a hlavně vycházku
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

vašík
Příspěvky: 1852
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Naši pejsci

#1719 Nový příspěvek od vašík »

Sluší vám to 8) .

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21000
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1720 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi máme podobného chlupatýho pejska jak máš na fotkách teď doma na hlídání! Je to staršího syna Tomík. Je hrozně šikovnej a s Halískem jsou v pohodě. Hrají si spolu a vegetí doma i venku. Tomík vždycky přinese uzlík a dá ho Halíčkovi. A přetahují se. Je to sranda je sledovat. Tomík je starší a uplně jak když dává na Halíčka pozor. Dneska večer si ho vyzvednou. Přiletěji z dovolený a to bude tabec a radosti! No celý týden byl uplně v pohodě u nás.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13364
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Naši pejsci

#1721 Nový příspěvek od Čárls »

Jo jak ma domácí mazel psího kamaráda je páníček na druhý koleji ale jakmile jsme sami hlídá mě jak ostříž a žárlivá manželka dohromady :smich: :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21000
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1722 Nový příspěvek od ota »

Dneska jsme celé odpoledne pracovali se synem na zahradě, hned 10m za vratama. Vzali jsme všechny tři hafany sebou. Vjezd je otevřený k silnuci. Nahoru je volně zahrada, která je dobře oplocená. Halíček se pohyboval ve společnosti obou Ohařů. Vůbec neměl žádné ůnikové roupy. Pocmrdoval se kolem nás. I oba dva Ohaři kolem. Jako kdyby Halíčkovi dávali příklad že nemá utíkat. Sem tam zabrousili všichni na zahradu a na zavolání zase přiběhli naspátek. Vyráběli jsme se synem pantatíkovi dřevník ze sejťáku. Ráno v 8 jsme to tam s kámošem manipulátorem v pohodě nasoukali. Je to 45 kubíků svařenej rám sejťáku dříve na balíky. Halíček chodil se mnou vždycky dom, když jsem pro něco šel do dílny. A vzal jsem něco v dílně a už valil spátky na plac, jen se mu uši klepaly! U sousedů byla návštěva a pak šli k sousedova vratům. A pán se ptal ,,koušou ti hafani"? Že nekoušou pojďte! A všichni tři se nechali v pohodě hladit. Halíček mrskal ocáskem a následoval Ohaře. A nechal se hladit. V 18:30 jsme to zbalili a šli dom. Hafani všichni tři postupně zvrzli večeři a usnuli jako medvědi. Však to byla ,,šichta" za to odpoledne!
Děti si včera večer vyzvedli jejich hafana co u nás byl v období kdy byli na dovolené. Hafan uplně v pohodě celej tejden u nás vegetil. S Halíčkem se snášejí uplně suprově. Včera se tahali o plyšovou kachnu. Tomík ji vždycky Halíčkovi půjčil. A zase lítali spolu a tahali se s ní. No asi v 20:30 tady byli z letiště a to bylo radosti! Dal Halíčkovi čau a jel dom. No rádí zase když přijedou i s hafanem. Vyhrajou si spolu a snášejí se super spolu. 8)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14833
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Naši pejsci

#1723 Nový příspěvek od DanculSK »

"Moje" spokojné klbko
Bude zima do rána

Obrázek
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14833
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Naši pejsci

#1724 Nový příspěvek od DanculSK »

Obrázek

Diera ako do pekla, naháňa hraboše,
Toto je už na polovicu vonku...
Trčala mu len prdel odtiaľ
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21000
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1725 Nový příspěvek od ota »

Dane pokusím se najít fotku když Axis hrabal díry. On tak 10x máchnul předníma packama a měl dva kýble zeminy venku! :vysmech: Taky když jsem nedával pozor udělal díru že se do ní půlkou schoval. No ale on měl tak trochu jinou postavu vůči té díře. :D Nejlepší díry jsou, když jsou naši hafani na zahradě. Pak naroste tráva a když jsem kolikrát jel s bubnovkou vjel jsem do ní a tu bubnovku tam skoro utopil! :smich:

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“