Ohradník vs. Pletivo??

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#16 Nový příspěvek od Paťas »

Nevím co jsem se bavil s klukem co chová ovečky ve velkém tak prý nezáleží ani tak na Voltech jak na vybíjecí energii v Joulech. On má ohradník 10J a já mám ohradník 4,5J vybíjecí energie. Zatím mě nezdrhly, měl sem je jen na vypásání pozemku a půjčené. V pátek si jedu pro tři své jehňata. :potlesk: :wink: Mám 4 lanka první 15 cm od země a pak po 25cm. Spodní je ocelové lanko ostatní pletené. 8)

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#17 Nový příspěvek od frturek1 »

jo ja mam zdroj beaumont 10 000 V -5J na 120 km a je jim to celkem jedno, jo pokud jich mate mene a nejdrive udelate malou ohradu kde se nauci ze to tluce a dostanou respekt tak je to v pohode ale takle ucit 40 bahnic s jehnatama je problem :) no a urcite ten drat 2,5 spis 3mm s provazkama sem zacinal je to jednodusisi lip se s tim pracuje ale neosvedcil se

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#18 Nový příspěvek od petr laz »

Ja vim ze zalezi na joulech ale ty nevim, na ohradniku mam 10 kv 10 KM a asi 0,15A mam ho od Pana Ladislav Kympl Hejnice . Ja sem snim velice spokojen.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
Vana.Miroslav
Příspěvky: 195
Registrován: sob úno 12, 2011 10:40 am
Bydliště: okr. Děčín

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#19 Nový příspěvek od Vana.Miroslav »

Taky přispěju troškou do mlýna. Zrovna začíná to období, kdy je tráva za ohradou zelenější, i když v ohradě je jí dost. Používám ohradník se 4 lanky (plastovými), ohrada není velká, ohradník docela silný, ale stejně začínají utíkat. Jak se to naučí jedna, tak to potom jde ráz na ráz. Proto už mě to přestalo bavit a příští rok postavím ohradu z lesního pletiva. Kůly akátové, abych už je nemusel měnit a dva pozinkované dráty. Mám štěstí, že za ohradou je moje louka, kdyby tam byl soused, tak by to byl problém.
Zetor 8145, Zetor 12111 MT8-046, samo domo Tatra 805+3011, Krone EC 320, Krone Swadro 1201, Krone KW 6,72/6, sběrací vůz MV3-042

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 189
Registrován: čtv lis 13, 2008 9:37 am
Bydliště: Lúky

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#20 Nový příspěvek od pejo »

Na dlhšiu ohradu je ekonomicky výhodnejší jednoznačne elektrický ohradník. Mal som ohradu z dosiek a na 150 m som spotreboval 1,8 m3 reziva. Po roku som potreboval predĺžiť o 100 m, tak som ohradu zrušil a dal som elektrický ohradník. Kolíky z jedle 6x6 cm som nemal namorené a boli už dosť ohnité. Nové kolíky sú smerekové, 5x5 cm, dlhé 1,5 m, podzemnú časť som natrel penetrákom, vrchnú tiež penetrákom, ale len zľahka. Vzdialené sú od seba 6 m. Použil som 4 izolátory na jeden kolík a oceľové lanko 2,5mm s odporom 5 Ohm /100 m. Zdroj na 230V mám pri dome a s ohradou som ho spojil vysokonapäťovým káblom. Uzemnenie drôt 2 mm a 3 ks rúrka 1´´, 1 m dlhá, zarazená 90 cm do zeme a 2 m od seba. V ohrade chovám kozy a ovce, s počtom od 3 do 8 ks. Ak prerastá tráva, alebo v zime sneh, stačí odpojiť od napätia spodné lanko, ale ponechať na mieste. Zvieratá sú zvyknuté a majú pred lankom rešpekt. Na začiatku jeden najodvážnejší capko dostal šupu do nosa a bežal s mekotom až do prístrešku a hodinu nechcel vyliezť von. Ostatné zvieratá sa dotkli len cez srsť a už sa nepribližujú. Niekedy zdroj ani nezapnem a zvieratá neutekajú. Keď som ohradu inštaloval, ovce boli čerstvo ostrihané. Pri hrubej vlne je impulz slabší. Zdroj má vybíjaciu enegiu 1,1 J.
Nissan Patrol K260, traktor Pejo 4x4 vo výstavbe.

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#21 Nový příspěvek od tibik »

ja mam koly z liesky cca.4-6cm hrubej vydrží tak 2r. a treba meniť ale za tie 2r. my dorastu nove oplotene mám paskov cca. 1,5ha v polke je koník a v druhej tela a koza s capkom zdroj je na 220V

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#22 Nový příspěvek od _luky_ »

Na ovce fungují jen dvě věci:
1) drátěné pletivo na kovových sloupkách. Nataženo tak, aby se na to dalo hrát. Nebo lze použít pevnou dřevěnou ohradu. Pozor na mezery - tak, aby se tam neuškrtily.
2) Ovčí sítě + zdroj ten nejsilnější, co se dá koupit. Koukat na energii pulsu v Joulech. Pod 5 J nebrat. Zkouška - když se chytí dopělý chlap s nohama v mokrách botech, musí jít do kolen. Jinak je to slabý. Nepodceňovat uzemnění. Tři tyče jsou minimum. Ty sítě se dají kdykoli sbalit, rozbalit, posunout. Pokud je vysoká tráva, stačí jednou projet sekačkou a pak teprve stavět. Než se jehňata naučí, je třeba to občas kontolovat, aby se v tom neuškrtily.

5611
Příspěvky: 205
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:02 pm

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#23 Nový příspěvek od 5611 »

No a mě zrovna nejlépe funguje ta 3tí věc. Elektrika ve 3 nebo 4 drátech. Dělat nějakej plot na třeba 20 ha pastvin je na :pistol: A osobně neznám nikoho, kdo má víc jak 30 ovcí, že by používal něco jiného než elektriku. Když není pastva tak je stejně zastaví jenom zeď. :)

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#24 Nový příspěvek od _luky_ »

Minulý týden jsem byl na farmě s více než 100ks ovcí. Jel jsem s farmářem do zahraničí pro berany. Už pár let používá pletivo na dřevěných sloupkách + dřevěné ohrady. Sítě jen na místech kde normálně nepase.

Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1198
Registrován: pon led 30, 2012 10:28 pm
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#25 Nový příspěvek od redcrown »

Chci zkusit do začátku 3 ovce. Nikdy jsem nic nechoval. Budu oplocovat cca. 4 tis. m2 lesnickým pletivem. Přesto bych raději ještě natáhl elektriku, aby mi neničili to lesnické pletivo. Poraďte, jestli mám koupit drát nebo ocelové lanko. Koukal jsem, že to vyjde podobně. Pocitově mi lanko připadá sympatičtější, myslím, že by se mohlo lépe napínat.
díky za radu.
hydraulický půdní vrták http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 54&t=71067 , http://youtu.be/jVfCw5lBRcI
SU32, Hackert FUW 250, VS20A, MAG Fronius 250, TIG 200 AC/DC

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“