Slepice

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4815
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Slepice

#1021 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak snad to nezakriknu - asi jsem ju dobře šoknul v těch 22:30 a asi i přes noc vychládla. Od té doby zatím nezasedla :wink: snad to tak zůstane.

Kuřátka nepotřebuju, bylo by pak víc starâní a víc peněz za žrádlo. Stačí mi to takhle, 20-30 vajec za deset dnů(když nekvokaly a snášely.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2716
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Slepice

#1022 Nový příspěvek od zde »

moje herečky -5ks su v takomto vybehu -kupil som stary foliovnik ,dal som nan pletivo /2,5 *1,5 m / a pekne posuvam na travniku

Obrázek

Obrázek

jojo7011
Příspěvky: 1074
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Slepice

#1023 Nový příspěvek od jojo7011 »

Zjavne to sem nepatri, ale skusim. Mozem dat sliepkam arasidovu drt? Stravia ju?

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Slepice

#1024 Nový příspěvek od krajan »

No mojich 5 sliepok+ dva 🐓 kohúti je už fuč . Vraj líška 🦊 chodí po dedine :vztek: :vztek: . Ale mal som kôcku na vajíčkach a tú si nevšimla :wink:
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Slepice

#1025 Nový příspěvek od jenicek »

Na to bacha, jestli tam máte lišku a má mladý, tak tam bude chodit tak dlouho, dokud tam něco bude a nebo jí někdo něudělá díru do kožichu :typek:
Já jako kluk pamatuju u babičky a dědy skóre liška vs. slepice 46:2 ve prospěch mrtvejch za jeden večer.

fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Slepice

#1026 Nový příspěvek od fikejz »

46 slepic a dvě lišky, za jeden večír?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Slepice

#1027 Nový příspěvek od jenicek »

Ne, 46 mrtvol a jeden živej kohout a jedna živá perlička co ulítla a vrátila se po cca měsíci :cert:

fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Slepice

#1028 Nový příspěvek od fikejz »

To je ovšem ještě o kus horší, než jsem čekal. My tu taky máme ty potvory rezavý. naštěstí chodí hlavně dopoledne, tak jsem to vyřešil, že kachny pouštím až jak přijdu z práce a na večer je zas zavřu. Myslivci jsou dobrý tak leda na dvě věci. Sám ji picnout nemůžeš, přemýšlím, že bych z PL koupil sklopec. :-/
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4815
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Slepice

#1029 Nový příspěvek od imaginaro »

V čem je rozdíl jestli ji picneš ty nebo myslivec, pokud máte oba zbraň legálne?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Slepice

#1030 Nový příspěvek od honzaPP »

Tchánovi loni touhle dobou taky liška vybílila skoro všechny slepice i s kohoutem. Měl jich 6 nebo 7. Ztrácely se postupně a vždycky během dne, na noc je zavíraly. Je myslivec, takže si jí vyčíhal......no ale další den znovu....a během pár dní sundal lišku a tři liščata. A od tý doby si k nim chodí babička sedat když je pustí.....
Hinomoto N249

fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Slepice

#1031 Nový příspěvek od fikejz »

Střílet zvěř smí jen myslivci. Držitel zbrojáku a zbraně jen v případě nutné obrany, nebo krajní nouze. Každopádně by ne-myslivec měl hodně mrzení, pokud by se to někde začalo řešit. Nedej bůh, kdyby použití zbraně nenahlásil!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Míšánek
Příspěvky: 882
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Slepice

#1032 Nový příspěvek od Míšánek »

Dlao by se říct, že by zde mohlo v některých případech platit i pořekadlo "kde není žalobce, není ani soudce". Tohle bylo spíše k tomu (ne) nahlášení použití zbraně.

Nicméně fikejz má v oficiální rovině naprostou pravdu :ano: To že je někdo držitelem zbrojního průkazu neznamená že si může okolo baráku jen tak střílet škodnou nebo co si zamane. Použití zbraně jinde než na střelnici je striktně povoleno jen v určitých, zákonem definovaných případech.

fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Slepice

#1033 Nový příspěvek od fikejz »

Pro držitele začíná zásadní problém už tím "nenahlášením" se. Flinty, zbroják, a další serepetičky cenově mnohonásobně převyšují hodnotu nějaké drůbeže.
Jinými slovy velké riziko, nepatrný zisk. Takže, když by člověka ty zrzavé, či jiné potvory začali štvát neúměrně, je lepší si udělat lovecký lístek a střílet je oficiálně. No a stejně tu pak ještě zůstanou další potvory, chráněné zákonem, ať už to jsou noupleasáci, vlci, nebo jiná havěť!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Slepice

#1034 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi pri tejto debate ma napadla otázka :zapomel: ako je to v zákone poriešené v prípade psa??? Ak chytí škodnú ako je líška , ok povedzme. Ale čo ak by sundal dravca čo zvykne odchytávať napríklad holubov.
Upresňujem - ak sa jedná o ohradený pozemok RD kde je ten pes doma a preto je bez košíka , navolno, lebo rešpektuje celú rodinu a útočí len na votrelcov. :wink:

Míšánek
Příspěvky: 882
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Slepice

#1035 Nový příspěvek od Míšánek »

To si myslím že je nepostižitelné. Alespoň dle selského rozumu, což ovšem v dnešní době není bohužel vždy dostatečně pádný argument..

Přirovnal bych to asi ke klauzuli "vyšší moci", která se hojně používá u všemožných smluv

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“