Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#196 Nový příspěvek od jean »

Na jednotky metrov by to možno niečo robilo, najväčšie zranenie spraví ten plastový košíček a upchávka. Je to blbosť.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4816
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#197 Nový příspěvek od imaginaro »

aha, škoda :(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#198 Nový příspěvek od fikejz »

V brokový patroně, pokud bude opravdu hrubozrná sůl - to znamená krystaly o velikosti zrna cca 3-5mm by to mohlo na krátkou vzdálenost fungovat. Měrná hmotnost (hustota) kuchyňské soli je 2 160kg/m3 olovo je ovšem podstatně (cca 5×) těžší 11 300 kg/m3. A čím lehčí střela tím kratší účinný dostřel. (Pro detailisty, přímá úměra to nejspíš nebude a hledat se mi to nechce.) Problém je spíš v tom, že v naší krajině jen těžko ujde výstřel pozornosti a další související ...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#199 Nový příspěvek od gastly »

To fungovalo v době černýho prachu. Současné bezdýmák ti bez opory (váhy střely) pořádně nezahoří. Když vysypeš 28g olova a nacpeš tam + - 5g soli (víc se ti nevleze) tak místo bum, to udělá puf. Pepa.
Je to problém k diskusi na hodně dlouhéch večerů.A na jednotky metrů vlka nebo něco podobnýho fakt nasrat nechceš.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4816
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#200 Nový příspěvek od imaginaro »

Já myslel pro ty co jsou třeba na samotě a mají brokovku legálně. Myslím že není nikde v zákoně zakázáno střílet solí. Sice možná bude někdo možná oponovat že té škodné se nesmí ublížit, ale na to se dá odvětit "ukažte mi zranění." Ale spíš to byl takový nápad, kdyby ho někdo nějak rozvedl :) Takové plašení by mohlo mít výsledky, bohužel tedy asi ne na větší vzdálenosti.
Jako nemám rád zabíjení, ale škodnou je potřeba regulovat...
https://www.youtube.com/watch?v=ZCaXU1bfzho
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#201 Nový příspěvek od Čárls »

Na obranu by měla fungovat klasika plynovka s pepř a pod ale zas pokud by zautočila smečka tak nevím ale rozhodně by je to mohlo vyplašit a bude to v mezích zakona obrana a nezabití Jinak Pokud bych byl vlastníkem střelný krátký zbraně klidně bych ji použil Otázka je trefit se když jsi ve stresu a pod utokem šelmy
Osobně by se měli vlci začít regulovat podle statistik se docela dost rychle množí a rozšiřují :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#202 Nový příspěvek od Britt »

Když jsem byl v pondělí v tom Meziměstí v lese, tak mi Honza s Miluškou ukazovali stopy vlků. Prý není problém je potkat, ale oni mají sebou smečku Maliňáků a vlci se stáhnou. Já bych je rozhodně potkat nechtěl.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#203 Nový příspěvek od jean »

Fikejz, hrubozrnna sol ma nenapadla, automaticky som myslel na tu jemnu zo solnicky. S velkym zrnom to uz na tie 2-3 m bude neprijemne. Ale stale neucinne

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#204 Nový příspěvek od Čárls »

Jediný co je učinný je klasika střelná zbraň brokovnice s tkz srnčímy broky to jest 6 broky a trefit se Pak už z dostupných kuš luk.
Nebo pořádný bačus s 12 leteckou gumou a ocelová kule z ložiska to už hodně zabolí Podmínka je trefit se :smich:
vymýšlíme ptákoviny sul a štětiny jsou opravdu učinné tak na 3-5 metrů jak se psalo ,tak jen do zadnice zaletníka za tvou ženou :smich:
Jo kdysi to hajný měli nabitý ale spíš si myslím že to byli jen vejmysly spisovatelů :friends:
S pořádným prakem pokud umíš tak ten dokáže i zabít ale ne ty klukovský ale pořádný jak v Šimkoj a Grosman vrhnul šumavský chleba či dlažebku :smich:
Bez legrace je to tichá zbraň a kdo s ní umí dokáže hodně ale zas nebudeš chtít být tak blízko vlka aby jsi se trefil :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#205 Nový příspěvek od Britt »

Karle, když na tebe vystartuje, tak nebudeš mít čas se ani nadechnout. To není z mé hlavy, ale řekl mi to člověk, který tam žije a už to zažil. Nebýt jeho psa, asi by tu prý nebyl a že to není žádný hovňousek.
Na mě jednou vystartovala bachyně. Na prdeli jsem měl devítku a ani jsem si na ní nevzdechnul, jakej to byl kalup.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#206 Nový příspěvek od Čárls »

Jasný Jardo nejhorší je že vlk utočí a ty o něm do poslední chvíle nevíš Obzvlášť pokud mu vstoupíš a jsi blízko brlohu kde má mladý
Takže za mne zas vyhubit a bude klid jenže ty zelení pitomci budou furt tvrdit něco jiného dokud nenastane pár malérů a lidi se celkově pořádně nenaserou
Nic víc a nic míň a mít ho v okolí tak do lesa nepáchnu ani omylem No co naděláme Ono to je furt stejný jedině na černo z posedu kuší či lukem a zakopat hluboko do země
Jenže to si málokdo troufne Postihy jsou za jeho usmrcení velký :( a pokud usmrtíš vudce smečky nastane z mladejch nezkušenejch vlků neřízená střela a bude likvidovat vše vokolo aby se nažrala a zas pujdou po nejsnáže lovenem masu Proto se kdysi jak sem četl dělali na vlky naháňky a snažili se zabít celou smečku
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#207 Nový příspěvek od Britt »

Karle, na člověka nezaútočí jedinec, ale smečka. Samozřejmě existují vyjímky, jako samice s mladými, ale i tam je zbytek smečky poblíž.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#208 Nový příspěvek od Čárls »

První vždy utočí vedoucí smečky ostatní v zakrytu nebo okolo Záleží na zvyklostech smečky V době kdy jsou mladý žije pár tak odělěně od ostatních zas záleží zda je to mladý pár co zakládá svou novou smečku nebo starý pár a se smečkou Většinou jen samice a jeden samec Mladí samci jak dospějí bývají samcem vyhnáni a zakládají nove smečky
aspoň tak jsem to četl
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#209 Nový příspěvek od Britt »

Když po tobě vyjedou, tak máš rozhodně čas sledovat, co je to za uspořádání. Vlci vždycky útočí ve smečce, stejně jako psi a pokud ty nedáš záminku k obraně, tak se ti raději vyhnou, jako většina zvířat. Jo, takovej medvěd, to je jiný kafe.
Teď nedávno tu byl malér, když maminku s kočárkem pokousala Nutrie a ona chtěla potvrzení o bezinfekčnosti. Samozřejmě, že to ti nikdo nedá u zvířete volně žijícího a tak paní preventivně musela podstoupit 3 injekce do břicha proti vzteklině. Vzteklina se siceoficiálně na okrese nevyskytuje, ale prevence je prevence. Co mi říkala doktořice, prý je to strašná smrt. Tetanus je rychlejí a méně bolestivější. Nejhorší je prý svalovec. Mají ho především divočáci a člověk pomalu umírá na udušení.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#210 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak tu byl nějaký chlápek z agentury ochrany přírody či jak se to jmenuje a říkal že to vypadalo jako kdyby vlčice učila lovit vlčata. Finální resumé je 3ks uhynuly a jeden je nezvěstný. Případů v okolí prej zatím moc není, ale loni že si troufli za dvůma kopcama aj na tele. No potěš koště. Jediná obrana před nima je prej síť aspoň 170 vysoká, nějaká zábrana proti podhrabání a pes. Říkal že chápe že to prostě nejde na tak rozsáhlých pastvinách. Jedině na noc zavírat do košáru. Prý jediné štěstí, že stát vyplácí náhrady a bez nějakých velkých obstrukcí.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“