Dron

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
peta62
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 11, 2019 12:00 am
Bydliště: zapadni Cechy

Re: Kvadrokoptéra

#31 Nový příspěvek od peta62 »

Oco13 : Mne se nezobrazuje Flash, takze nevidim ten typ dronu, co sis vybral, ale podle meho se normalne natocene video uklada na kartu a na zem potrebujes prenest jen obraz na kontrolu letu i nataceni. Z mych zkusenosti ale ridis drona hlavne na pohled, obraz je spise na ujisteni se, ze jsi nad stromy, mimo draty atd.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15813
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kvadrokoptéra

#32 Nový příspěvek od oco13 »


peta62
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 11, 2019 12:00 am
Bydliště: zapadni Cechy

Re: Kvadrokoptéra

#33 Nový příspěvek od peta62 »

Oco13 : libi se mi na ni, ze na rozdil od te vedle ma GPS, bez toho bych nebral, nedokaze stat na miste. Tech 16 minut asi jde, bral bych to jako dolni hranici, uvedom si ze musis nastartovat, obcas kalibrovat, vzletnout, doletet a mit dost casu i na navrat s reservou. Ten telefon/tablet musi byt pod ovladanim nebo je to nastavitelne nahoru i dolu aby sis neprekazel rukama na packach pred obrazem ? Obcas se dostanes do kritickych stavu a pak je nutnost dobre videt. Prohlednu zbytek zitra, ted fakt uz musim jit spat, padly nam stromy na ohradniky, musim zitra jet rozrezat stromy.

peta62
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 11, 2019 12:00 am
Bydliště: zapadni Cechy

Re: Kvadrokoptéra

#34 Nový příspěvek od peta62 »

Oco13 : Bourka mi zmenila plany, mozna po ni bude vice prace, ale ted se mohu podivat.
Co se mi extremne nelibi, je "R/C Distance: 200-300m ", to nikam nedoletne. Doufam, ze pri ztrate signalu se vraci odkud vyletl, jinak by asi byla vysoka spotreba dronu. Pri porovnani "Flying Time: 14-16mins Charging Time: 120-150mins" by to urcite chtelo vice baterek, my mame tri a prijde mi to akorat. Asi nebude letat jen doma, ale treba i na vyletech. Libi se mi, ze ma dost rezimu jako sledovani, let podle zadane trasy atd., ale zase pri tom dosahu dalkoveho ovladani ... Cetl jsem recense pod tim, kvalita fotek a videa tam neni moc chvalena, preci jen jsme dnes zvykli z mobilu na urcity standart. Zarazi mne, ze fotky jsou tam nezvetsitelne, takze nelze dobre posoudit kresbu ani barvy. Zkusil bych nekde najit. ( https://techbuzzireland.com/2019/12/13/ ... ones-tech/ lze zvetsit ) Velkou vyhodou je urcite vaha, pada pod limit, nad nejz se pripravuji nejaka zakonna omezeni dronu. nekdo v recensich psal, ze ma problem sehnat nahradni vrtule, to by byl velky problem, staci jedna chybka a vrtule jdou prvni. Zda se ze recense chvali letove vlastnosti. To mi prijde moc dulezite, nejaky spatne letajici kram muze cloveka navzdy odradit, zatimco treba u nekvalitnich fotek vi, ze dron s lepsi kamerou da kvalitnejsi.
To je zatim vse, co mne napada. Stastnou ruku pri vyberu.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15813
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kvadrokoptéra

#35 Nový příspěvek od oco13 »

Diky , tu tiež pršalo , tak študujem recenzie roznych výrobkov. :typek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15813
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kvadrokoptéra

#36 Nový příspěvek od oco13 »

Neviete niekto ako zistím či moj telefon podporuje 5G wifi? Mám Xaiomi Redmi Note 5A Prime

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Kvadrokoptéra

#37 Nový příspěvek od Killer Koly »

oco13 píše:Up :potlesk2: súdruhovia letci , kozmonauti - nejaké rady pre zemského červa??? :typek:
pro soukrome litani mam tohle
https://www.datart.cz/dron-dji-mavic-mi ... gKhhvD_BwE
pro zacatecnika je to dobre a uspokoji i pokrocileho pilota.
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15813
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kvadrokoptéra

#38 Nový příspěvek od oco13 »

Tak vzhladom k cene to bud možno moj tretí dron. :-/ :'(

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15813
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kvadrokoptéra

#39 Nový příspěvek od oco13 »

Tak som trocha navýšil rozpočet a objednal toto https://www.banggood.com/L109-PRO-GPS-5 ... rehouse=CZ

peta62
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 11, 2019 12:00 am
Bydliště: zapadni Cechy

Re: Kvadrokoptéra

#40 Nový příspěvek od peta62 »

oco13 : Gratuluji, doufam ze Ti udela spoustu radosti. Jen dve rady co nedelat, nam se to povedlo a stalo nas to nastesti jen sadu vrtuli v prvnim pripade a nejakou dobu na srust prstu ve druhem. 1. Nestartovat z kanalu a podobnych vodivych veci i kdyz se zda, ze by se podle nich mohl ve tme lepe orientovat pri hledani domova, Drona totalne rozhodi magneticky a je temer neovladatelny. 2. Neletat v uzavrenych prostorach, neni tam GPS a dron nestoji ve vzduchu jako ve volnem prostoru.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15813
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kvadrokoptéra

#41 Nový příspěvek od oco13 »

Ani uzavreté priestory ani žiaden kov sa v džungli nenachádzajú. A preto som volil verziu s gps aby vedela držať výšku nad stromami. :D

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Kvadrokoptéra

#42 Nový příspěvek od Leo »

Nová pravidla pro drony platí od silvestra. Bez registrace létat nepůjde
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/cl ... 0#seq_no=2

Majitelé dronů se musí registrovat. Čas mají už jen do konce roku
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ma ... u-40344238
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15813
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Dron

#43 Nový příspěvek od oco13 »


Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Dron

#44 Nový příspěvek od Tomas6 »

Kluci jak pobojovat proti dronu kterej evidentně sleduje? Předevčírem mi přiletěl nějaký větší nad barák, chvíli kroužil okolo a evidentně sledoval co kde je. Pak odletěl k sousedovi a zas se na chvíli vrátil. Než jsem stihl donést vzduchovku že bych po něm pustil nějaké olovo byl pryč.
Jako vůbec se mi nelíbí že si jen tak někdo může přiletět a v klidu sledovat co dělám nebo co mám.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Dron

#45 Nový příspěvek od DYK »

Musí mít na sobě licenční číslo!! Od ledna! A přes VB zjistí majitele. Když ho sestřelíš - poškodíš - zaplatíš. Raději ho natoč a rozdýchej se. Pilot nebude daleko.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“