Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
aladin
Příspěvky: 1492
Registrován: pon črc 09, 2007 10:55 am
Bydliště: Pečky

Re: Kovošrot

#3151 Nový příspěvek od aladin »

osudy sběratelů jsou tak podobné :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#3152 Nový příspěvek od Ondras83 »

Nemáte někdo nějakou zkušenost s Hofr metal Třebechovice?

Potřebuju nějakej materiál na stavbu vleku za malotraktor a unas ve zrušeném srotaku toho byli mraky. Ovšem zásoby se tenčí resp. už nejsou, tak bych rád něco doplnil.

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Kovošrot

#3153 Nový příspěvek od peyrak »

občas tam zajedu, nemají problém s prodejem, což tady u nás není obvyklé, mají tam slušné zásoby, nikdy neodjíždím s prázdnou

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#3154 Nový příspěvek od Ondras83 »

Nějaký profily a celkově hutní materiál?

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Kovošrot

#3155 Nový příspěvek od peyrak »

jo, mívají tam toho dost na výběr

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#3156 Nový příspěvek od Ondras83 »

V úterý tam jedeme :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#3157 Nový příspěvek od Ondras83 »

tak jsem vcera byl v trebechovicich a nic moc...cekal jsem tam toho vic a hlavne lepsi matros, nejakou malou hromadku odrezku jsem tam nasel pod harampadim a kdyz uz jsem tam byl, tak jsem neco odvezl, ale unas tohoto materialu byla hromada na 6 navesu a tam se dalo prebirat do nekonecna...no ted tam stoji nejaka skladovaci nebo vyrobni hala na chlazeni Lindr :(

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3158 Nový příspěvek od ota »

Ondro dříve jsem taky tenhle matroš kupoval po kovošrotech. Pak jsem potřeboval jekly a nebyly. Ptal jsem se bráchy jestli je objedná a já si je pak odkoupím. Nakupuje asi u 10 firem s materiálem. Objednal mi je v Ravenu v Hradci. Ty jekly vyšly o fousínek dráž než v kovosrotě. Ale oproti kovošrotu jsem je už jen nařezal a hned posvářel rámy. Z kovošrotu jsem musel odřezávat různé kusy materiálu co tam byly použité pro původní využiťi, dál odrezit oježděním karbikem. Nebo někdy i odstranit barvu. Teď když potřebuju matroš napíšu jakej a je to. Můžu si pak pro to objednaný do Ravenu zajet, občas tam pro firmu jezdím a jsem tam zaregistrovanej.
Došli jsme na to tak, že ve šrotě měli íčka a já volám bráchovi. Mají tady íčka s kterejma děláme. 10 Kč/kg. On že jak jsou dlouhý, je na nich něco navařenýho a jsou čistý? Nevařený tady jsou kousky materiálu a jsou natřený barvou. Hm tak ty nechci. Kupuju je nový za 12 Kč/kg. Tak když potřebuju jdu přez něj do novejch. Nemáš někoho kdo nakupuje ve větším? Přez něj se dostaneš na jiné ceny u nového matroše. A v dobrém rozměrovém výběru.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#3159 Nový příspěvek od Ondras83 »

tady co ja pisu bylo vsechno novy veci, proste odrezky treba 120cm atd, mam z toho skoro celou karu za traktor krom plechu...vsechno ze srotu

treba plotnu, na cem mi drzi hydraulika - vyplenej takovej mesic do cely tabule 10mm a na krajich treba 80x50 kusy vyhozeny, nova jeste neorezla tabule plechu, tak flexu, rozrezat a hned jsem mel presne tyhle kusy doma, kolik tak stoji nova tabule 10mm plechu? a kolikrat ji kutil potrebuje? a kde to skladovat?...tohle byla bomba, ale uz neni

ano, existuje KZmat, mam to kousicek z prace (2 odbocky), maji toho mrak a prodavaji za hubicku, ale i tak je to drazsi jak ve srote (8kc kilo vcera, v KZmatu jsem byl pro tabule plechu a tam jsem dal za dva kousky jeklu 60kc, ve srotu 130kc za to, ze jsem to sotva unesl)...sere me to, ale neudelam nic no...

a to ten KZmat je opravdu levnej - delal jsem doma nejakymu chlapkovi z bazose velkej valecek za traktor na kombinator, potreboval jsem plochac 40x8 cca 115m, ptal jsem se i tady na foru a mel jsem nabidku na matros bez DPH, stavil jsem se tady v KZmatu a kupoval jsem jeste vyrazne levneji, jak ta nabidka bez DPH z internetu...itak to ale proste vychazi cca 28kc/kilo

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kovošrot

#3160 Nový příspěvek od vitex »

Oto,12 kaček za kilo železa?To je nějaký divný.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Kovošrot

#3161 Nový příspěvek od Shrek »

Ani ne, pres kamose jsem nekde na 14-16 jak kdy a to uz na me neco ma. Samozrejme je to bez depka.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3162 Nový příspěvek od ota »

Když bereš plnej kamion každej tejden, někdy i dva tak se dostaneš s cenou uplně jinam. Samozřejmě je to bez DPH, přeci nebudu bráchovi platit ještě DPHčko. :vysmech:
Jednou jsem si objednal slabostěnnej jekl myslím s 3 mm stěnou, nějak 40x80. A volal přivezli ti ty jekly co jsi chtěl. Paráda, v sobotu si to dojedu nařezat. Hlavně ať mi to kluci na něco nezdělají! V sobotu valím do firmy vcelku s obavou aby to tam bylo. Chodím po hale a nějak na první dobrou nemůžu najít svoje zboží. Ivan na mě kouká a co scháníš? No jekly 40x80 s 3 mm stěnou. On takoví špejličky? Jó to bude tady. Vespod paklu moje jekly. A já že už jsem měl starch, že mi to zdělali. On na ty jekly kouknul a že mi děláme z pořádnýho matroše. A kousek vedle jekláky s 10 stěnou. Povídal, tyhle tady takhle slabonký nikde nenajdeš, to by ani nikdo nezdělal. Je to na nás jak papír! :vysmech:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kovošrot

#3163 Nový příspěvek od vitex »

A já blbec za jekláky 100x100x4 na chajdu vyhodil 40 000,-Kč.130 metrů,1600kg.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kovošrot

#3164 Nový příspěvek od bourač »

Ferona je frajer, svým dlouholetým zákazníkům opravdu účtuje tyto prachy. A nemusí to být ani kamion týdně.
Vitex, jestli plánuješ ještě nějaký takový stavění v budoucnu napiš mi seznam materiálu. :friends:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kovošrot

#3165 Nový příspěvek od vitex »

Díky za nabídku.Tohle je snad poslední větší akce.Pak už budu jen odpočívat.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“