Cena za traktor ve sluzbe

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Co si za to rict?

#121 Nový příspěvek od DYK »

Ono taky nikdo nenapsal, jestli to jsou ceny s DPH nebo bez. A taky třeba ta Z 7745 s mulčovačem natočí za šedesát minut víc než jednu Mth.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
masor111
Příspěvky: 478
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Co si za to rict?

#122 Nový příspěvek od masor111 »

No jo,ale potom ten dovoz dříví bude za pár kaček,protože tu MTH natočí s nakládkou tak za tři hodiny.To bych prodal traktor a za tu cenu bych si najímal.
Nejhorší je srážka s blbcem

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si za to rict?

#123 Nový příspěvek od Antony30011 »

Nevěřím, že ty ceny sou třeba za ježdění v rotavátoru nebo mulčovači... A pokud jo, tak nevěřím, že to vydělává

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Co si za to rict?

#124 Nový příspěvek od aumirek »

tak nějak jsem se o to nezajímal jen co vím občas někdo má zájem poorat či posekat případně si nechat dovézt písek je tu pískovna.K ceně ale musíš připočist nevím už kolik za prostoje teda nakládku či vykládku platí se každých 15 minut.Přesto moc velkej zájem není od souseda to maj levnější

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Co si za to rict?

#125 Nový příspěvek od aumirek »

Ps a ano to dříví teda spíše písek vyjde za 500 až 600

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Co si za to rict?

#126 Nový příspěvek od DYK »

Jsou to ceny pro lidi jako taková vstřícnost, za tyto ceny se služby, jako záměr, prostě dělat nedají. Nevím jak to říct jinak než že za míň jak pětikilo prostě do traktoru ani nelezu. To prostě nemá cenu. Na druhé straně tady těm "důchodcům" a babkám dělám zadarmo, maximálně řeknu, že až budou ořechy něco bych vzal. Nestalo se mě, že by některý-á zapomněl-a na podzim donést. Já prostě nechci po nich aby žmoulali v ruce kilo, dříve padesátku a "jestli to stačí". Pro ně je to tehdy i teď dost peněz a já prostě nemám to srdce. Navíc teda mě to nevytrhne. Ti staří si zaslouží prostě pomoci. Alespoň já to tak cítím. Nevyjebávají - nešpekulují.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Co si za to rict?

#127 Nový příspěvek od DYK »

TADY je pidi téma k sečení. I to velké téma k cenám zde někde je, jak vzpomínal Ola. I tam píšu o "zadarmo" ale moc jsem s tím nepochopil. Ale to neva aspoň mám klidnou dušičku.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Co si za to rict?

#128 Nový příspěvek od jirka_holub »

Soused potreboval cely den svazet narezane drevo od lesa. Ale cas je pro mne to nejdrazsi, tak jsem mu radeji traktor pujcil i s vlekem. Vratili mi ho v pohode a ještě s nafutrovanou nadrzi. Mel jsem je na dohled od domu, cesta přes louky k domu a zpet k lesu.

Kdybych mel nekomu něco jezdit za peníze, tak si musim rict nejakou castku za hodinu za člověka, stejnou castku pro traktor, a pak za naftu. Každý musí zvážit, zdali chce a ma cas za nejakou cenu nekde nekomu něco delat.

Proste si urci "svoji" cenu, bez ohledu na okoli. A pokud ti tu tvou "cenu spokojenosti" někdo ochotne zaplati, tak jedes.

Každý ma tu cenu jinak. Kdo třeba je nezamestnany, tak muze jezdit po zahumenkach levneji od rana do vecera a bude velmi spokojeny. Ale jinej, když prijde utahany z práce a ma cas jen v podvecer nebo o vikendu, tak si svého casu vazi uplne jinak.

Nemá prece smysl něco nekomu delat, když si budes pak vzdychat, ze se to neoplatilo, ze se ti ani nechtelo, to prece nemá smysl do toho jit, radeji jsi mohl delat za ten cas něco pro radost u sebe nebo s rodinou.

PS: a nebo si cenu vyladis podle konukurence. Pokud Joe ore za 500, tak muzes zvolit zdali delas také za 500 nebo za 400 nebo za 600, podle toho zdali se do kseftu chces protlacit nebo zda o fusku ani tak moc nestojíš a musej te presvedcovat..

PPS: A jak uz tu bylo napsdano, tak starsim lidem je traba vyjit vstric a na nejakou kacku moc nehledet... Ale je třeba byt obezretny, nekdy umeji s clovekem i vycurane manipulovat ..

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#129 Nový příspěvek od pavel sk »

U nas pod 20eur nejdem. Ked som bol orat tak za oranie cca 6arov som bral 30eur aj s cestou tam a spät. Ked sa vozi vlekom tak zalezi od vzdialenosti a kde to chce odviest. U nas je to väcsinou vyvazanie materialu len do kopcov na chalupi a pod. Tak posledne jedna fura 25eur. Chcel otocit dvakrat tak 50eur. A zaplatil rad. Ked by sa dotycnemu cena nepacila tak by ma druhy krat nevolali. Zatial furt volaju. Za flasku sa u davno neroby :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#130 Nový příspěvek od Ondras83 »

samozrejme kdyz mam jet pomoct sousedovi, kterej mi soustruzil vykyvnej cep, tak tam asi nepojedu se samolepkou na kapote 500,-/Mth, ale kdyz to jsou lidi, ktery me vicemene nemuzou pomoct jinak, nez ze na ne budu cekat, az prijede z prace a prijde mi pomoct neco zvednout, tak tam ze solidarity jezdit nebudu :nene: ...no a treba kdyz se bavime o tech duchodcich, tam je to jinak, tam ikdyz jim reknu stovku, tak prinese dve a jeste me da treba flasku nebo tak...ale ty mlady, ty to asi moc nenapadne :zapomel:

dobra chlapci, mam vyreseno :) diky za reakce

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#131 Nový příspěvek od DYK »

No a nezasloužilo by si zdejší osazenstvo vědět jak vyřešeno? Třeba jen tak, ze slušnosti. Co myslíš.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#132 Nový příspěvek od Ondras83 »

no vyresenou s tou ceno :)

jeste jednou diky :)

jozzo
Příspěvky: 52
Registrován: čtv říj 16, 2014 4:57 am
Bydliště: Beskydy

Re: Co si za to rict?

#133 Nový příspěvek od jozzo »

aumirek píše:Antony30011 samozřejmě také jsem to psal ale i tak přesto vzít třebas za traktor těch 450 hod tak je rozdíl je li to firma či jen fuška čily čistej příjem byt cizímu člověku.Samozřejmě cizímu co vidím 2 krát do roka to neudělám zdarma či jen za naftu to dá rozum ale i mu to musím udělat levněji než firma
Myslím že nikdo nemusí nic. On to nemá jako svou obživu. A chtěl bych vidět ty reakce kdyby někdo za někým přišel a řekl mu, že to MUSÍ udělat levněji než firma, když on firma není a je to jen soused s traktorem.
Tuhle logiku nechápu.

Jakub Svoboda
Příspěvky: 1295
Registrován: pát bře 21, 2014 7:43 pm
Bydliště: Senec u Rakovníka

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#134 Nový příspěvek od Jakub Svoboda »

Jen pro zajímavost co vše se účtuje.

Obrázek
Zetor 5611
Fendt F12HL
Bibošuv špalíčkovač v.č.278
Paletizační vidle do 3.bodu, PAJ 1V-sklopka, Nesené brány a smyk,
Fekál 3m3, Fahr KM22

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#135 Nový příspěvek od mazhor »

Cerstva zkusenost z minule soboty: Kamarad se kterym obcas jdeme na pivko opravuje starej barak, mel domluveny UNC a potreboval odvozit sut. Jezdil jsem mu 5hodin, dostal obed a za praci s traktorem + 5t vlek si rekl 1500. Nerekl ani slovo a zaplatil, ale bylo videt,ze ho cena neprijemne prekvapila. Pritom 300 za hodinu s traktorem a v sobotu, coz je jedinej den, kdy se da doma neco kloudne udelat (nedele dodrzuju), me neprijde prehnana, spis docela kamaradska. I tak z toho nemam dobrej pocit....nejlip se na nejaky fusky vykaslat.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“