Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motorové pily

#6871 Nový příspěvek od Jan.F »

Obrázek

HQ 450, jsme si koupily v loni v akci za 12 500,- a mohu jen doporučit, sice mám zkušenost jen jak s touto tak s HQ 142.
Pokácela a zpracovala na metrové kusy zatím cca 35m3.
Smrkové dřevo při ostrém řetězu krájí jak nůž máslo, tvrdé zrovna tak teda DUB na plnou lištu má trochu tendenci se dusit ale to dělaj i profi, mám vyzkoušeno že je nejlepší řezat, na cca 2/3 délky lišty, jednoduše tak aby při porcování bylo vidět poslední písmeno A na nápisu Husqvarna a nebo na druhé straně logo, podle toho z které strany člověk kouká, případně ji ještě mít víc povytáhnutou, pila pak má větší sílu na řez.

Celkově je pila docela vysoká, tak se člověk nemusí tak ohýbat, jeto i méně unavující pro nohy.
Na odvětvování kmenu který neleží přímo na zemi už je trochu znát hmotnost přece jen má celkovou 5,9kg.
LIšta je uchycena jen jednim šroubem ale zatím žádnej problém nebyl, naopak jeto možná lepší (rychlejší), při sundávání bočního krytu.
Po nastartování to teda chce pár vteřin počkat nebo pákrát trochu zmáčknout plyn, jak je studená tak se při větším přidání plynu, začne přidušovat,
tohle HQ 142 nedělá ale třeba jeto u větších pil normální.
Naopak potom při startu teplého motoru chytá na první částečné zatáhnutí.
Zarazilo mně u ní že při tahání za šňůru není tah hladký ale jakoby škubavý, asi jak se píst dostává na konce svých drah, u teplého motoru to nevadí, tam stačí pravdu jen trochu potáhnout, ale při studeném jeto nepříjemné, když se musí tahat víckrát.

Velké + je kombinovaný stop spínač,kterej se vrací po vypnutí do polohy zapnuto jeto hrozně návykové a urychluje to start, u 142. nato se často zapomíná a člověk pak tahá a tahá :rohy:
další + jsou uzávěry nádržek, jen teda nepůsoběj moc pevně ty vyklápěcí části za které se otevíraj.
palivová pumpička není také na škodu, ale tu už asi dávaj jak se zdá na všechny, bez ohledu kategorie.

Co semi teda nelíbí, je rukojeť startovací sňůry, která je moc blízko k tělu a tak se pokaždé musí nejdřív odklopit k sobě aby za ní dal člověk prsty.
A druhá věc je uchycení vrchního krytu je sice nebo byl označovanej jako beznářaďové ale bez plochého šroubováku si neškrtnete,přitom vzduchový filtr se dá normálně rukou sundat, ten mi teda přijde dost poddimenzovanej jeto jen taková hodně tenká plastová děrovaná blána, bojim se na něj jen šáhnout natož ho ofukovat kompresorem.
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motorové pily

#6872 Nový příspěvek od Kubo »

Pridal by som ešte jedno, ale pre životnosť veľmi podstatné mínus.Spodná polovica kľukovej skrine je z plastu, takže aj ložisko je uložené napoly v plaste a je asi každému jasné že ten plast tomu ložisku skôr či neskôr ustúpi. To je škoda, veľa píl som poslal do šrotu kvôli vytlčenému bloku, pričom napr. valec mal ešte dostatočnú kompresiu na pár rôčkov fungovania. Ako skoro sa to stane sa nedá povedať, má na to vplyv viacero faktorov, avšak isté je to že ak sa píla používa v súlade s tým ako ju navrhol výrobca, tak sa nezadrie, neodíde na stratu kompresie ale na uloženie kľukového hriadeľa. Z finančného hľadiska bezpredmetná oprava.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#6873 Nový příspěvek od Sadra17 »

plast mi funguje 20 let, co víc by jsi chtěl ? :tyty:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 245
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: Motorové pily

#6874 Nový příspěvek od Jend@ »

Tak on je "plast" a plast... ;-)

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motorové pily

#6875 Nový příspěvek od Kubo »

Fakt niekto verí že plast použitý dnes bude rovnako kvalitný ako plast používaný o 20 rokov neskôr........
Nepovedal som že to nastane u každej, ale u vysokého percenta sa to skôr či neskôr stane. Ložisko dokáže vybiť aj horčíkový blok, tak čo asi spraví s plastovým ? Alebo sa Vám to zdá ako super konštrukčné riešenie?
Sám mám pílu s týmto riešením uloženia a stalo sa to aj na mojej.

Nevravím že je to zlá píla, má konštrukčnú chybu na ktorú som upozornil, nič viac, nič menej, každý si z toho zoberie čo chce.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Motorové pily

#6876 Nový příspěvek od oco13 »

Fakt niekto verí že plast použitý dnes bude rovnako kvalitný ako plast používaný o 20 rokov neskôr...
Hlavne výrobca píly verí, že o 20 rokov už budeš mať 6tu seriu tejto píly - pretože morálne zastarie. Nikdy žiaden výrobca od čias ručných kováčov nemal záujem o taký dlhý život jeho výrobkov. :-/

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#6877 Nový příspěvek od Slávek55 »

jo88 požaduje pilu na 1 ha lesa.Spíš na 1/2 ha lesa,10-15 metrů plus nějaké práce kolem domu.Takže já odhaduji,že za rok spotřebuje 5-10 litrů paliva.To je za 10 let 50-100litrů.To je práce,kterou musí H 450 a i Stihl MS 271,MS291 vydržet 20 let,aniž by se musel obávat,že se plasty poškodí.Myslím,že těmito třemi modely nemůže udělat chybu a cenově jsou téměř stejné.
Dodnes to řešil H40,ta má také uložená ložiska v plastu.Spodek skříně stejné konstrukce jako H 450,a ložiska v plastovém kroužku.Stáří asi 20 let.jo88 na co odešla?
Ta vyklepaná plastová uložení ložisek má na svědomí většinou obsluha pily a vibrace.A ty vznikají od řezné soupravy.Hodně snížené omezovací zuby,spatně nabroušený řetěz,našponovaný řetěz,vytlučená lišta,řetězka a ložisko a pod.

jo88
Příspěvky: 115
Registrován: úte dub 09, 2013 8:40 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Motorové pily

#6878 Nový příspěvek od jo88 »

Děkuji všem za názory ohledně pily.
to Čárls: cenová relace je cca kolem 11000 Kč.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6879 Nový příspěvek od Čárls »

Tak u stihl to je MS 251 2,2 Kw pak už jedině Dolmar https://www.makita-cr.cz/zahrada-retezo ... ar-ps5105c
To jsou nejvýkonější pilky v tvý cenový U dolmaru jedině pokud máš servis Dolmaru za rohem
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6880 Nový příspěvek od Čárls »

Ještě jsem zapoměl pokud to máš blízko tak osobní převzetí Tahá nový ms 260 z ukrajiny Přebíral bych jen osobně a sebou někoho kdo se ve stihl vyzná abys nenaletěl
To jen pro sichr má docela kladný hodnocení a co sem koukal po netu docela se kupujou je to samozřejmě bez záruky
https://www.sbazar.cz/vaclav.892/detail ... nova-profi
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Motorové pily

#6881 Nový příspěvek od pawka »

Co by to mohlo být, předkloněná (špičkou trochu dolů) pila Stihl 023 nedrží volnoběh a zakloněná ( špička 45° nahoru) drží.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Motorové pily

#6882 Nový příspěvek od Fizz »

Na co zdechne? Elektrika nebo benzin?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6883 Nový příspěvek od Čárls »

pawka píše: ned úno 21, 2021 10:06 pm Co by to mohlo být, předkloněná (špičkou trochu dolů) pila Stihl 023 nedrží volnoběh a zakloněná ( špička 45° nahoru) drží.
Benzínová hadička a pohybující filtr Vyměnit a bude klid
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#6884 Nový příspěvek od DYK »

Karbec. Memkrána.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#6885 Nový příspěvek od DYK »

Až teď jsem si toho všiml že píšu nesmysli. Takže Membrána a ne ta zkomolenina co jsem napsal. Takhle se chovají i Hus a Jonseredky. Změna polohy pily ovlivní chod motoru i zdechne.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“