Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8521 Nový příspěvek od Čárls »

Koukal sem kdysi taky na alegro a osobně radši si koupím u nás originál stihl řetízek Nevím já se určitých věcí bojím nedat originál misto TKz originálu jednou se mi to vymstilo u filtru Ms 181 a jaksi ta kopie prostě neseděla a podfukovala :-/ No nevím na svý strojky sem dost opatrný :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#8522 Nový příspěvek od Sadra17 »

pokud rád platíš dvojnásobek tak ti nic nebrání :smich: já si za ty ušetřený 4 stovky třeba přiberu řetěz :vysmech:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8523 Nový příspěvek od Čárls »

Já zas tolik řetězů a lišt nespotřebuji když to tak vemu tak sadu 3 řetězů mám cca na 8 furek dřeva což je na 8 let takže to už pak ani dřevo dělat nebudu a co se týká filtru Na ms 231 sem koupil ten lepší co se nechá vyprat a mám dva ty takový co se pak vyhazujou takže nadosmrti zasobenej a co by mě zajímalo :-/ HUSQVARNA XP Power 2T sem tam nenašel
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1411
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Motorové pily

#8524 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, jak jsem tady nedavno otravoval s benzínovým víčkem na jonsereda 2054, tak jsem ho už koupil za " pouhých " 262 kč a kompletní pila, kterou někdo hodil do šrotu normálně funguje, akorát řetěz je nabroušenej na " tupo " .

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#8525 Nový příspěvek od Sadra17 »

Sadra17 píše: úte úno 27, 2024 8:50 pm

Začalo hezký počasí tak jsem se přesunul z dílny na venkovní práce 8) nicméně jem zjistil že ačkoliv mám dvě sady na repas walbro karbecu tak ani v jedné nejsou ty správný membrány :'( takže jsem namontoval ten druhý- Zama karbec (opět tak jak byl) a už jsem to pořádně nezkoušel :'(
tak další "posun" chvilku jsem se věnoval pile a zjistil že ta jedna sada co mi nepasovala na walbro naštěstí byla na ten Zama karbec :smich: takže jsem vyměnil membrány a uvidíme zítra- start už jsem v půl devátý večer nezkoušel
co by mě ale zajímalo tak v karbecu u spodní membrány (ta s jednim šroubem uprostřed benzín byl ale u horní ne
malej traktorista v malým traktoru

fikejz
Příspěvky: 6178
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Motorové pily

#8526 Nový příspěvek od fikejz »

Prosím vás, nevíte někdo, jestli je tenhle typ filtru možné umýt v mýdlové (jarové) vodě stejně jako tomu bylo u těch monofilových:
Obrázek
Kdysi mi v servisu vyměnili ten starý monofilový typ za tenhle chlupatý a teď už klade dost odpor a pila nedrží teplá volnoběh - chcípe na bohatou směs.
Zkusil jsem ho ještě vyfoukat, ale moc z něj nic nelítalo tak nevím jestli to pomůže.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8527 Nový příspěvek od Čárls »

Mělo by to jít namoč do jarový vody a propláchni vodou nechat vyschnout Viděl sem nebo i četl že na tyhle filtry navlíknou kus silonky aby se tak nezasíral a tu pak stahnou
Dej typ pily podívam se ti po filtru kde koupit Já třeba na Ms 181 raději koupím nový a na Ms 231 jsem koupil lepší filtr tam pasuje z Ms 261 který se nechá vyprat
hledal sem jen podle obrázkuhttps://www.zatechservis.cz/vzduchovy-f ... 8301_p2931
https://www.kasumex.cz/nahradni-dily-pr ... t5EALw_wcB
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#8528 Nový příspěvek od ota »

Podobnej mám u jednoho Dolmara. 1x za rok když s pilou řežu častěji vezmu do umyvadla. Napustím vřelou vodu abych udržel ruku. Cmrndnu tam jar. Pěkně vymáchám poté oklepu propláchnu čistou vodou a nechám uschnout. Nasadím a jedu dál. Něco podobnýho jako u sekačky, křoviňáku. U sekačky je takovej molitan tužší. Ten potom pokapu olejem a pořádně ho promnu, aby se olej dostal všude. Byl obrázek v návodu. Ten do pily nechávám tak jen vypranej.
Mám tu teď Parksajda bateriovou pilu. Půjdu naostřit řetízek. Soused si hraje na stromolezce. Včera ořezával u známého jívu. Ale kurevskou. Jíva stojí asi v 3m širokém průjezdu. Jen z jedné strany je asi 150 cm plácek, kam posílá na laně větve. Jinak střechy kolem. Už má jen silné kmeny. Dole má asi 80 cm kmen! A to se ví koště to bylo. No byl tam jeden známej pomáhat a dovezl tu bateriovou pilu. Soused nadšenej. Lehonká obratná a hlavně když byl nahoře ve větvích odpadá startování a bručení té jeho motorové velké pily. Tak mu to půjdu políznout. Aby ji mohl vrátit. Teď už má ořezáno do 10 cm a už to bude brát tou velkou.

fikejz
Příspěvky: 6178
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Motorové pily

#8529 Nový příspěvek od fikejz »

Dík, takže ho až tohle dodělám a budu čistit pilu normálně vyperu a fertig 8) Jinak je to HQ 50 Mám ji už asi 24 roků a přestože mám i HQ455, tak tuhle vezmu do ruky radši.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Motorové pily

#8530 Nový příspěvek od Lukashil »

Mam tam to origo sitko a nemuzu si ho vynachvalit, v cem bylo tohle lepsi?
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8531 Nový příspěvek od Čárls »

Zachytí víc prachu pokud řežeš suchý dřevo Maš vidět pokud mi přivezou souš dubu jak vypadá filtr po 5 hodinách řezání :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Motorové pily

#8532 Nový příspěvek od Lukashil »

Tak uznavam, ze ja pilu foukam po kazde akci, a to jsou tak 3 hodiny v kuse, takze se na tezare nemam co hrabat, ale co vim, tak tatik vzdy oprasil steteckem, profoukl hubou a rezal dal.
Ja na obou traktorech dodelal rychlospojku z kompresoru, takze nez pila po akci vystydne, mam vyfoukano
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8533 Nový příspěvek od Čárls »

Vidíš a sou lidi co ji klidně vrazí celou do myčky na nádobí starý nechaj proběhnout cyklus daj novej filtr a nalejou novou směs protahaj a nastartujou :smich:
Bavil sem se s jedním udržbářem na fejsu On než bych se s tím sral myčka uděla práci lajdáka uživatele a Pokud ji pak hned protaháš aa dáš novou směs nastartuješ nic se neděje a pilka je čistá jak slovo boží :smich:
Osobně ja bych to nedělal :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Joe66
Příspěvky: 1532
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Motorové pily

#8534 Nový příspěvek od Joe66 »

Riadna k.o.ko.t.ina dat pilku do umyvacky :typek: :vysmech: Dotycneho by som polamal a sup s nim do tej mycky :vysmech:

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#8535 Nový příspěvek od Sadra17 »

moje vlastní pila, celý tohle neštěstí netrvalo ani 5 minut a není to špatnou údržbou, jen se povolil výfuk :'( naštěstí to nejni skrz tak to zatim řešit nebudu
Obrázek
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“