Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6826 Nový příspěvek od Čárls »

Ten jetý fritovací to pak musí být zažitek pucovat pilku jak zaschne je jak lepidlo Používal sem ho svýho času na řezání závitů ale pak to nebral ani techničák vyvářel sem očka v petráku to jediný zabíralo na zaschlý friťák
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#6827 Nový příspěvek od Sadra17 »

když to používáš denně tak to jde 8) já když koupil ten bio tak to bylo jak obyčejný na smažení jen dvakrát tak drahý 8)
malej traktorista v malým traktoru

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Motorové pily

#6828 Nový příspěvek od chuck77 »

hm oleje na hranolky lejte do Moulinexu a ne do Stihlu :pohlavek:
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Motorové pily

#6829 Nový příspěvek od simako »

Zdravím vás páni v Novom roku 2021.....
Mám v úmysle kúpiť si motorovú pílu husqvarna 120i na bateriovy pohon. Chcem to využívať na prípravu paliva v hustom poraste, aby som nemusel dýchať splodiny od benzínovej píly. Nečakám veľkú výdrž batérie, ale nič ma netlačí na veľké denné výkony.
Ak má niekto praktické skúsenosti, budem mu vďačný, ak sa s nimi podelí.
S pozdravom....
Simako

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6830 Nový příspěvek od Čárls »

Nevím podle mne bateriový jsou předražený řešení je aspen 2t a klasika motorovka Pokud chceš bateriovku tak asi stihl ale ta cena je hrozně vysoká za velkokapacitní baterie :-/
MS 181 a aspen2T vyjde daleko lacnějc a než projedeš 10 000 v aspenu 2T Jen můj názor Aspen 2T používám a žádný smrady jak u 95 směsi benálu s olejem

Ta co uvádíš má 11,5 m/s řeznou rychlost Ms 181 18m/s takže cca skoro dvojnásobná rychlost tím pádem docela fofr proti bateriovce od husqvarny
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Motorové pily

#6831 Nový příspěvek od JARDY »

Asi 50 let jsem fanda elektriky ale podle mně ještě stále nenastala doba kdy všechno elektro je in. Pořád to je o bateriích . Cena /kapacita/životnost ještě pár let budou hlavní brzda . Ten smrad z klasiky není tak hrozný. Můj čtyřletý vnuk tvrdí že benzínové věci voní.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Motorové pily

#6832 Nový příspěvek od simako »

Zdravím...
Aspen 2T , o tom fakt počujem prvý krát. A to som viac starý ako mladý. Kde to kúpim? J e to u aj s olejom namiešané? To by som rád odskúšal.
Inak mne benzín nesmrdí, ale v hustom poraste a človek nadýcha splodín.

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Motorové pily

#6833 Nový příspěvek od simako »

Zdravím...
Aspen 2T , o tom fakt počujem prvý krát. A to som viac starý ako mladý. Kde to kúpim? J e to u aj s olejom namiešané? To by som rád odskúšal.
Inak mne benzín nesmrdí, ale v hustom poraste a človek nadýcha splodín.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6834 Nový příspěvek od Čárls »

Je už přímo namíchaný a vydrží v pile při uskladnění dva roky Hoď do google Kde u vás prodávají nevím https://www.zbozi.cz/vyrobek/palivo-hus ... r8QAvD_BwE
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

omar
Příspěvky: 986
Registrován: sob lis 19, 2011 12:03 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Motorové pily

#6835 Nový příspěvek od omar »

Potřebuji odbornou radu.Mám plný sklep suchého dřeva nařezaného na špalky 55cm,vzhledem ke změně krbu jsou moc dlouhé.Potřebuji to neřezat na půlky .Je toho cca 8-9 kubíků.Rozhodně se mi to nechce nosit ven tam to napůlit a zase nosit zpět.Jakou elektrickou řetězovou pilu mi doporučíte.Benzínová nepřipadá v úvahu,je to ve sklepě to bych se udusil.Cirkulárka není možná kuli hluku ,sůsedi by to nezvládli.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Motorové pily

#6836 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

omar - to jako má bejt pila jen na tuhle hromadu? Nebo i najindy? Jestli jen na tohle, kup si nejlevnější šmejd a řež. Buď se z něj zakouří nebo né. Když jo, tak reklamace. Kupovat kvůli takový hromádce něco drahýho a značkovýho (může se to posrat úplně stejně jako ty za pár šupů) je podle mýho zbytečný.

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Motorové pily

#6837 Nový příspěvek od simako »

Zdravím.....
Mám husqvarnu na elektriku, ten slabší model. Používam ju tiež občas v kotolni rodinného domu. Hluk to nejaký veľký nerobí. Musel by sa použiť nejaký
stojan na uchytenie dreva. Samozrejme sa nedajú očakávať nejaké veľké výkony od tej píly.

S pozdravom.....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6838 Nový příspěvek od Čárls »

Pokud je to jen na tot a nic jiného nemíníš využivat v budoucnu zajeď do teska a vem ji tam a pak s klidným svědomím zahoď
Pokud bys chtěl využívat i nadále na řezání přímo u domu na metrovku tak se mrkni na stihl https://www.stihl.cz/Produkty-STIHL/Mot ... -pily.aspx
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#6839 Nový příspěvek od Sadra17 »

pokud chceš jen tuhle hromádku tak klidně hechta ted propagujou za 1500,- 8) což mi přijde fajn s jejich zárukama
malej traktorista v malým traktoru

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Motorové pily

#6840 Nový příspěvek od Joe66 »

Nevieme ake suche drevo to je? Ci buk ,dub? A suche kolko rokov ? Ale rezat suche drevo tak s hranatou retazou a aj to bude ist tazko ak to budu trochu hrubsie spalky ,ze s elektrickou sa to da ale bude to trapenie. Mala cirkularka by bola na to lepsia ale este aj chvostova pilka s listom vhodnym na suche dosky by bola dobra :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“