pískování s vodou

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování s vodou

#91 Nový příspěvek od mape »

Borec od Wurth u mi nabízel 3 produkty.
Tento také.
Vyzkouším.
Mám dobrou zkušenost s odrezovacem od Hg tak zkusím i tento.
Díky za info.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9520
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování s vodou

#92 Nový příspěvek od Atlan »

Cena?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Shaolin
Příspěvky: 94
Registrován: úte kvě 08, 2018 8:21 pm
Bydliště: Poprad

Re: pískování s vodou

#93 Nový příspěvek od Shaolin »

Tiež ma to zaujalo a včera som si objednal túto sadu tak uvidíme. Mám pár starých liatinových bočníc na záhradnú lavičku a nejaké malé veci na opieskovanie....

https://www.aliexpress.com/item/4000802 ... 4c4djq28mB

ešte doplním, že sa tam sa dá vybrať koncovka na pripojenie k wapke podľa výrobcu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20790
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: pískování s vodou

#94 Nový příspěvek od ota »

Mám domluvený pískování káry za traktor. Nemám ale jak to tam dostat. :( Ještě potřebuju u káry přivařit držáčky kabelů světel a obvařit vložku díry oje ze spoda. Musím rozebrat ještěrkou káru a připravit. Pak půjčit vlek a auto s koulí. Právě to auto je problém. Máme rozbitou dodávku ve firmě. Motor zakoktal. Cena smluvní na místě. Jinak jsem poptal velkou pískovnu a 400 Kč/m2. Tedy korba z venku byla 7m2 samotná. U šasi je prý příplatek ještě. :'( No druhý pískovač uvidíme. Ale je 35 km daleko. Nějak to musím vymyslet.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: pískování s vodou

#95 Nový příspěvek od _luky_ »

Oto, myslím, že to je ideální případ pro opískování wapkou. Nejdřív to vezmeš drátěným kartáčem nahrubo. Pak zajdeš do stavebnin pro pytlovaný písek, z číny koupíš nástavec na wapku, pláštěnku a brýle nasadit a jedeš. Žádné problémy s převozem, dohadování o ceně...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20790
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: pískování s vodou

#96 Nový příspěvek od ota »

To _luky_ víš co je můj a asi nejen můj hlavní problém? Jmenuje se to ,,čas". Mám doma všechno možný a nemožný. Mám tu bandasku profipískovačky. Jen je třeba přejít. Hadice, ventyly a tak. Kompresory dva velký jen je ustavit udělat pohon jedním vcelkým elektromotorem. Dál bandasky na vzduch tady dvě, nebo tři leží různě po place. Jo ten plac tu je taky. Soused pohodě takže jemu určitě herberk z pískovačky nebude vadit. On přijede jen na víkend a myslím, že by mi ještě dovlekl sto věcí opískovat. Jen to nejpodstatnější chybí. Ten čas to všechno dodělat. Jsem velmi pracovně vyťížený. Pro mě je jednodužší zůstat každý den o 2 hodiny dýl v dílně a pak naložit zgarb a odvézt ho. Pracuji 220 nebo 270 hodin měsíčně. Volno jen o víkendu. Tam to všechno musím nacpat a stihnout. Nejhorší je, že přijde ještě spousta známejch a něco chtějí. Tak pak když už to není vyhnutí, dělám jim to o víkendu. Tuhle jsem si musel vzít den dovolený a jednomu puškaři udělat šrouby do mašiny na ryťí hlavní. Ale já mu to říkal, že to nebude hned. Souhlasil a pak to strašně potřeboval.
No myslím ten nástavec bude takové jen šiďítko. Že to půjde jako když to .... a maluje.
No když jsme dávali pískovat věci na Supra dělali to v jedné firmě 45 min. Chtěli 3000 Kč. Potom ten tažený pluh tam bylo strašně droboťiny a muselo se manipulovat ještěrkou s tím. Dával jsem tady fotky. Chtěl za to ( 10 hodin práce ) 5000 Kč. Což si myslím bylo velmi slušné. Tady ta kára je takovej střep. Nebo teď už ne, ale rezatej jako prase. Korba je z Vítkovickejch smaltovanejch plechu. To chci jen poprášit, zdrsnit. Ale kolem jsou ty boule rzi. Tady u tohodle chlapíka to vezme jako nic načisto. On dělá velmi pěknou práci. Proto nekvičím když řekne sumu. On ještě no víš a to a takhle. Povídám mu, jsem rád že jsi mi to takhle kvalitně a pěkně udělal. On si dá záležet. Proto nekvičím. Teď za chvíli budu volat ještě do druhé pískovny kvůli diskům a menším věcem. Taky slušná dohoda.
Takže víš jak, pískoval bych, ale kdy? Ještě nemám ani dřevo na zimu v dřevníku. A to v lese u syna asi 70 kurovčáků. Syn dělá v zemědělství a mají sezonu teď je na siláži, chodí dom v 20 hodin jak já.
Ale ten nástavec počkám na reference tady. 8)

chobotek
Příspěvky: 10545
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: pískování s vodou

#97 Nový příspěvek od chobotek »

Vždycky když vidím nějakou nebetyčnou kravinu, říkám si, proč to kdo vyrábí. Pak si uvědomím, že to asi někdo kupuje. Do toho, přece nenecháte výrobce dělat na sklad. Buď přestalo být zvykem začít číst na začátku (tohoto vlákna) nebo je to jako wapkou písek na stěnu házeti...
Takhle vypadá turbína pískovaná vlhkým pískem, ve vodě byl rozpuštěný inhibitor koroze. Asi ho tam mohlo být víc, ale je to drahé jak cyp a požadavek na úplnou čistotu nebyl vznesený, protože použitá barva to (prý, což už nebyla moje starost) nevyžadovala. Pískované strojem Torbo XZ 320. Nakonec nádstavec na wapku je levný, takže zbude moře (té vody takové malé moře proteče) peněz na inhibitor.
Obrázek
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9520
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování s vodou

#98 Nový příspěvek od Atlan »

Co tym chcel basnik povedat?

Opieskujes vapkou, pockas kym zaschne (alebo pouzijes vodou oplachnutelny odhrdzovac) tak ci tak povech pasivujes tym odhrdzovacom, bude ako keby prave vysiel z tovarne, a kludne to mozes nechat v9nku pod strecho7 nezhrdzavie ani ked sa vyzraza rosa na tom.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

chobotek
Příspěvky: 10545
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: pískování s vodou

#99 Nový příspěvek od chobotek »

Atlane, ty máš všechno to, jsi psal vyzkoušené? Že bys sem dal nějaké video, jak ten povrch osychá a je jako by vyšel z továrny. Nebo myslíš takové ty továrny, kde hutní materiál chvíli leží na dešti a teprve pak se expeduje?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20790
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: pískování s vodou

#100 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem koupil nástavec na tlakovou myčku. Kvůli počasí jsem jen vyzkoušel. Bohužel byl jen jemnej křemičitej písek. Takže to celkem šlo. Zkoušel jsem závaží z traktoru a disk. Co byla barva, to šlo pěkně i rychle. Ale rez to nebralo. To by šlo moc pomalu. Spotřeba písku celkově značná. Bylo by dobré, pískovat na place a po skončení písek sebrat, usušit a použít znovu.
Opískované závaží bylo čisté pěkné. Nezkoušel jsem žádný inhybitor, druhý den lišák na celé ploše. Bylo vlhko a neoschlo to. V tomhle počasí je to pakec dělat.
Takže věci s barvou paráda. Rez velká bída. Písek jsem měl jemnej musím koupit hrubší. Originál písek k tomu Karcher nástavci stojí 800 Kč za 25 kg pytel a to je nesmysl kupovat, to je dalece levnější dát si to otryskat. Já koupil pytel písku za 60 Kč. Jenže měli jen 0- 0,5 mm hrubost. Chce to hrubší.
Závěrem, počkám na léto a koupím hrubej písek a budu to zkoušet na place, kde pak písek pohrabu, usuším a použiju znova.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9520
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování s vodou

#101 Nový příspěvek od Atlan »

Obrázek
Bolo to cele hnede, tj hrubsia korozia ako ked to opieskujes wapkou. A vidno ze niekde to hrdzu rozpustilo, niekde nie.
Dole v rohu vidno hrdzu po odhrdzovaci co som neutrel.
Tento odhrdzovac je blby tym ze pred uschnutim treba poutierat. Alebo natierat kym nieje vsetka hrdza prec.

Predpokladam ze to nikto nebude vapkovat v zime, mrznut pri tom. Ale v lete, to aj skor uschne a hrdza je mala.

Tu mas obrazok po pouziti odhrdzovaca, ked kupis jakel co lezi vonku. Obrázek
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

chobotek
Příspěvky: 10545
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: pískování s vodou

#102 Nový příspěvek od chobotek »

Ten horní obrázek je tragédie, škoda barvy na natření takové věci. To, co je dole, vypadá jako jekl, kde zoxidovaly jen okuje a pak byli něčím rozpuštěné, ne že byl korozí napaden základní kov.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9520
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování s vodou

#103 Nový příspěvek od Atlan »

NA TU HLBKOVU KOROZIU MAS PREDSTA TU VAPKU S PIESKOM, A ZA JEDEN DEN SA HLBKOVA KOROZIA NEKONA, TAKZE POUZIJES TENNODHRDZOVAC A BUDES TO MAT PEKNE BEZ KORZIE A OSETRENE.

Ano mam skusenosti, narizdiel od teba som tuto temu precital, a videl fotky res uz len video co ostalo.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

chobotek
Příspěvky: 10545
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: pískování s vodou

#104 Nový příspěvek od chobotek »

Někdo Ti stojí na caps-locku, sundej ho pryč a zkus psát víc v klidu a s rozmyslem. Taky to po Tobě musí někdo pochopit a ne si domýšlet, co tím chtěl básník říc. Já si teď zkusím domyslet a Ty mě zkontroluješ, jo? Používáš kombinaci dvou technologií. Povrch se abrazivně zbaví nečistot mokrým pískem a následná koroze se vyřeší odrezovačem. To, že všechny antikorozní základní barvy vyžadují čistý kov neřešíš. Je tak?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9520
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování s vodou

#105 Nový příspěvek od Atlan »

Pouzitie odhrdzovaca podstatne zvysi odolnost voci korozii. Ty budes urcite ten co kupi farbu 3v1 a bude cakat zazraky.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“