Otvírák rybích konzerv

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Otvírák rybích konzerv

#1 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Já vím, že je to pitomost ale už spoustu let mě sejří otvírání oválných rybích konzerv. Dřív tam bylo plechový ouško s tím natáčecím klíčkem, teď nic.
Jakpak to děláte vy? Taky o ten plech "brousíte" nože a olej zevnitř bývá i jinde?
Po pár odpovědích, budou-li jaké, se to může smáznout.
Mirek

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Otvírák rybích konzerv

#2 Nový příspěvek od romus145 »

nožem a nebo to dělám otvírákem na fazole, hrášek kukuřice :)
Věrný člen agresorů.com

Gabo
Příspěvky: 480
Registrován: pon srp 13, 2007 9:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Otvírák rybích konzerv

#3 Nový příspěvek od Gabo »

Kupuju jen kulatý :D :D :D

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Otvírák rybích konzerv

#4 Nový příspěvek od petr laz »

Zitra ti napisu jakej pouzivame otvirak na vsechny konzervi, Jeste nemam internet doma.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Otvírák rybích konzerv

#5 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Koupil jsem pořádnej otvírák na principu kolečka, fungoval skvěle, než se rozlomila klička- místo plastové jsem ji vyrobil z nerezu.
I nadále fungoval skvěle než praskly plastové ručky- opět jsem vyrobil ručky z nerezu
I po vyrobených ručkách fungoval skvěle než se rozpadlo plastové kolečko na uložení řezacího kolečka- opět jsem vyrobil z nerezu.
Z původního otvíráku zůstlo jen řezací kolečko :smich: , ale jinak už funguje bez sebenčích problémů 7 let :pohar:

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Otvírák rybích konzerv

#6 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Gabo: No i takovou odpověď jsem čekal. Jenže v těch kulatejch jsou jiný obsahy ryb než v oválnejch.

petr laz, Krcaka1: Otvíráky na konzervy všech možných proncipů otvírání prostě mizerně na tyhle konzervy fungujou. Nejsem žádnej rybičkovej maniak ale hledám otvírák, kterej ty plešky bude spolehlivě otvírat bez kroucení plechu, zařezávání na tý rovný straně atd. Už před časem mě to draplo a dost dlouho jsem hledal a houby našel.
Mirek

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Otvírák rybích konzerv

#7 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Ten původní otvírák než jsem ho celej předělal byla myslím Tescoma a byl celkem dobrej otevřel vše, měli jsem stejnej i v práci než se rozbil a tak se koupil novej, ale tem už neotevřel ty oválné konzervy, nakonec se to tevírá starým vojenským otevírákem místo vedle místa.

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Otvírák rybích konzerv

#8 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Svýho času u nás proběhlo několik ročníků ulítlý soutěže "Mistrofství světa ve wotevírání konzefr" aneb OpenPlech. Soutěžící vstoupil do hry s jakýmkoli (jedním) otvírákem, kterým otevíral postupně Májku, vepřovku a právě "hokejový" rybičky. Na čas, konzumace alkoholu samozřejmostí. Otvírák bylo možný např. přibrousit, poohýbat, ale musel zůstat funkčně jako tovární. Plechovka musela bejt otevřená tak, aby zbytkovej nedořez plechu nebyl větší než 10mm a současně nesmělo bejt víčko úplně oddělený, to bylo kvalifikováno jako sportovní šílenství a závodník byl doživotně diskvalifikován.
Tak tam se sešly nejrůznější typy otvíráků, mně se osvědčil Tescoma President. Můj závoďák druhej zleva.
1.jpg
Pár fotek
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
mno a nakonec, viděl jsem otvírák nejspíš od Fiskarsu, řezal jakože zboku. Akorát jsem ho na internetu nenašel :(

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Otvírák rybích konzerv

#9 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

J.A.Y. Krásný příspěvek k tomuhle uletěnýmu tématu. Na fotce toho stolu jsou i pěkně otevřený rybičky tak vzpomeň, čím to otvírali? Tím myslím otvírání konzervy a né píchání dírek jednu vedle druhý, ale na tohle to nevypadá. Hlavně ty dvě konzervy úplně na spodku obrázku jsou ve stavu, jak bych si to představoval. Ten pokroucenej zbytek je realita.
Vůbec nepochopím, proč u těch konzerv přestali dělat to plechový ouško pro pohodlný otvírání.
Jinak ty závody musely vyčerpávat, že?
Mirek

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Otvírák rybích konzerv

#10 Nový příspěvek od zde »

no hranate nozom ,ale kupujem radsej gulate tie mam otvorene rychlejšie a nenaseram sa ako pri hranatych .Na gulate mam robeny otvarak asi 15 rokov ,posuvam kolecko podla priemeru konzervy
Přílohy
b.jpg

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Otvírák rybích konzerv

#11 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Mira: Já myslím, že právě tím Tescomáckým, ale musí to bejt bezpodmínečně President. Jiný podobný nefungujou zdaleka tak pěkně.

zde: Přesně tohle tam taky někdo měl, ale protože otevřel rybičky na kulato, neuznali mu to a soutěžil jen v kategorii Májka a vepřovka.

Jo jinak skromně přiznávám, že jsem jednou vyhrál kategorii vepřovka a jednou cenu "kardiak", jsem se nejlíp vztekal u toho :red:

edit: a taky sem zapomněl to nejdůležitější - rybičky jsem ulomil (ne přeříz, ale co si pamatuju, tak jsem nechal dva nedořezy a nešlo mně to tim pádem otevřít a jak jsem s tím lomcoval, upadly oba kousky). takže jsem byl diskvalifikovám, a to doživotně.
8.jpg
Ležící jsem já, nemělo cenu dál žít.
Přílohy
7.jpg
6.jpg

Uživatelský avatar
buml
Příspěvky: 1089
Registrován: stř říj 13, 2010 7:36 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Otvírák rybích konzerv

#12 Nový příspěvek od buml »

8) , taky mám rád takovy akce o kteréch manželky mívaly svoje mínění , teď jsme je zatáhli do víru akcí a je to ještě lepší . Až teda na ten následující den :jazyk:
Každý problém má řešení , záleží jenom z kterého konce ho začnem řešit

Uživatelský avatar
hombre
Příspěvky: 234
Registrován: stř dub 08, 2009 6:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Otvírák rybích konzerv

#13 Nový příspěvek od hombre »

Já mám od tupervare taky to kolečko.Sice dražší :'( ale nic ho nepřekvapí.Ten kdo neviděl nevěří. 8)

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: Otvírák rybích konzerv

#14 Nový příspěvek od xxmm »

J.A.Y. píše: mno a nakonec, viděl jsem otvírák nejspíš od Fiskarsu, řezal jakože zboku. Akorát jsem ho na internetu nenašel :(
z boku řezací otvírák prodávala(á) ikea asi za 30kč ale komplet v plastu(maj i dražší z kovu) ale tyhle rybičky sem s ním nikdy neotvíral

fiskars
http://homeware.fiskars.com/web/fiskars ... ner_838077
http://homeware.fiskars.com/web/fiskars ... ner_858177
Naposledy upravil(a) xxmm dne čtv úno 17, 2011 10:49 pm, celkem upraveno 1 x.

milanm
Příspěvky: 846
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Otvírák rybích konzerv

#15 Nový příspěvek od milanm »

Já mám otvírák co jsem dostal když jsem narukoval na vojnu otvírám s ním 15 let drží a funguje co potřebuju to otevře.Jasně žadný modní hit to není ale funguje.
musíš bejt šikovnej miláne nešikovnejch je dost
http://www.youtube.com/watch?v=WSRiLa3JH00
http://milanmo4x4.rajce.idnes.cz/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“