Povinné ručení ČR 1.4.2024

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Vedra
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#16 Nový příspěvek od Vedra »

Dojmologie bez opory v zákoně.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9093
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#17 Nový příspěvek od Sniper »

Jedinou pojistku, kterou si letos nově uzavřu, bude se společností D. A. S.
A v případě jakéhokoliv problému jen výtočím "svého" právníka a mám v :321:

Kdo je blbý, ať si zaplatí třeba za děcký kočárek, nebo vibrační desku...
Je neuvěřitelné, co taková masáž dělá s lidmi :-/
Pojistky, kotle, covid.... :evil:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

modráček
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#18 Nový příspěvek od modráček »

Takže když platím pojistku 500 Kč/rok, tak jsem blbej.Koupil jsem nové Vari před 10 lety na to ze v penzi budu jezdit kam mi to zákon povolí .Svetla nepotřebuji , protože ze snížené viditelnosti nemám na cestě co dělat . Pojistku potřebuji protože se pohybují v provozu. Když řeknu , ze nikam nepojedu z baráku , tak přestanu platit pojistku. To nenastalo, tak platím . Musím mít technicky průkaz k té pojistce ale myslím ze by si ty peníze vzali i bez nej . Jde o to , co by říkali kdyby jste něco od nich chtěl .

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15945
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#19 Nový příspěvek od oco13 »

modráček píše: stř dub 03, 2024 8:15 pm Takže když platím pojistku 500 Kč/rok, tak jsem blbej.Koupil jsem nové Vari před 10 lety na to ze v penzi budu jezdit kam mi to zákon povolí .
Vari a domadel alebo japonec z šedého dovozu sú na kilometre od seba. Na Varinu aj na Slovensku stačí poistka, netreba ani F značky.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9093
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#20 Nový příspěvek od Sniper »

modráček píše: stř dub 03, 2024 8:15 pm Takže když platím pojistku 500 Kč/rok, tak jsem blbej.
To se netýká tebe, ale těch, co si zaplatí za něco, co stejně na cestu nesmí.
Mimochodem platíš nějak moc :shock:
Já za Z25 platím cca 200,- Kč a za Fenda 930 Vario TMS necelý litr :-/
modráček píše: stř dub 03, 2024 8:15 pmSvetla nepotřebuji , protože ze snížené viditelnosti nemám na cestě co dělat .
To je taky zajímavá situace, když se musí svítit i mimo sníženou viditelnost :hm:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

modráček
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#21 Nový příspěvek od modráček »

Mimo sníženou viditelnost(denní svícení ) používají , pokud jsou jimi vybavena .Na Slovensku ,pokud smí jezdit po určených silnicích bez technického průkazu tak stačí asi pojistka. V Česku když musím mít TP tak asi pojistku přijmou a pak velice rychle přijdou na to ze jsem neměl u nehody vlastně vubec být .Nekolik roku jsem pojišťoval zemní stroj v domění , ze pokud by mi ho ukradli někde na stavbě , tak něco dostanu . Měl jsem klidnější spaní . Pak jsem zjistil v podmínkách , že stroj musí být za plotem a někde dokonce s ostrahou.To všude nebylo , většinou to nebylo.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2165
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#22 Nový příspěvek od Deane7 »

Nerozumiem tomu o čom sa bavíte. Predsa ak platím poistku tak nepošlem peniaze len tak na nejaký účet, musím uzavrieť s konkrétnou poisťovňou nejakú zmluvu v ktorej je uvedené čo poisťujem a aké škody a za akých podmienok poistka kryje. Takže ak poisťovňa zmluvu na dané vozidlo uzatvorí a podmienky sú stanovené a ja vozidlom škodu spôsobím tak škodu uhradiť musí. Teda ak sa bavíme o povinnom zmluvnom poistení. Iba ak by som bol v čase nehody pod vplyvom alkoholu by poisťovňa platiť nemusela.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15945
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#23 Nový příspěvek od oco13 »

Deane7 píše: úte dub 09, 2024 8:06 am . Takže ak poisťovňa zmluvu na dané vozidlo uzatvorí a podmienky sú stanovené a ja vozidlom škodu spôsobím tak škodu uhradiť musí.
To by si sa čudoval - nie je to sice o traktoroch, ale každý kto má príves tak zaň platí pzp. Ja som s prívesom nacúval do iného auta na parkovisku a z poisťovne mi prišla odpoveď, že za škody spôsobené prívesným vozíkom zodpovedá ťažné vozidlo. To ma nasralo a poslal som im upresnený popis nehody - pri ručnej manipulacii s prívesným vozíkom došlo k poškodeniu susedného vozidla. Až potom lakovanie poškodeného vozidla zaplatili.

fikejz
Příspěvky: 6318
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#24 Nový příspěvek od fikejz »

Důvod proč neplnit z pojistky za škodu hledá pojišťovna vždy, jakmile jen trochu cítí možnost.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2165
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#25 Nový příspěvek od Deane7 »

Ja som kedysi robil šoféra v Jednote, raz som v stavebninách cúval a závozník mi neukázal aby som zastavil a nacúval som do vozíka zákazníka, iba trochu som mu ho načal, nemal som chuť to hlásiť vedúcemu tak som nahlásil škodu že som to urobil mojim autom a poisťovňa nič nezisťovala a preplatila. Inokedy som bol s tovarom v obchode a to som bol na novej Ife, nemal som závozníka a keď som odchádzal chcel som si nadísť aby som sa vytočil z dvora a nevšimol som si že tam si vedúci postavil auto, v zrkadle som ho nevidel, rozbil som mu tuším smerovku, už si presne škodu nepamätám, tiež som to nahlásil že som to urobil mojím autom. A zase v pohode.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Pepa56
Příspěvky: 70
Registrován: ned říj 26, 2008 2:03 pm
Bydliště: Kladno

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#26 Nový příspěvek od Pepa56 »

Zdravím vespolek,
také si myslím, že se pojišťovna vyvlékne z placení škody. Je tu ale akutní nebezpečí, že nás bude honit policie a kontrolovat výhradně pojistky. Tak jsem to zkusil u Kooperativy. Tam se ptají pouze na výrobce , model a číslo rámu ! Podle limitu plnění mají cenu cca od 234 do 260 Kč. To je podle mne ta nejmenší cena za to, aby jsme předešli nějakému pronásledování. Tak jsem to zaplatil a uvidíme, jak to bude fungovat.

duchodce
Příspěvky: 4456
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#27 Nový příspěvek od duchodce »

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-za ... .seznam.cz
Pokud tedy budou moci vymáhat pojišťovny peníze za vyplacené pojistné po viníkovi ,k čemu pak ta pojistka je?. A nemyslete si že to budou jen zdravotní náklady, tohle je jen pokus o to jak na to lidé budou reagovat .....Vždycky někdo něco zaviní
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Ready
Příspěvky: 421
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#28 Nový příspěvek od Ready »

Tak jsem ze zvědavosti ještě nakouknul,jak je to teda s těmi zahradními traktory,bo v práci hučeli,že kdo má zahradní traktor,musí platit......ale nemusí.....stačí,pokud bude mít slimáka jako já,sice má víc jak 25kg,ale jede méně jak 14km/hod......a můžou mi maximálně políbit prdel.....legálně....jak hodlají řešit maximální rychlost traktorku,je mi záhadou :vysmech: https://www.koop.cz/pojisteni/pojisteni ... ch-vozidel

Fizz
Příspěvky: 8086
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#29 Nový příspěvek od Fizz »

Ono ale neznamená že i když máš povinnost pojistit můžeš na cestu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

malotraktor
Příspěvky: 2071
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#30 Nový příspěvek od malotraktor »

Já jsem o tom povinném ručení uvažoval ne proto, že bych věřil v nějaké plnění od pojišťovny v případě "události ". Šlo mi o to abych měl aspoň něco v ruce v případě že by mě na silnici chtěli "chránit " příslušníci PČR. Vím že stoprocentní ochrana před nimi neexistuje, ale s něčím v ruce se dá aspoň smlouvat.
Nevěř všemu co si myslíš

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“