Vyroba miesacky

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
543
Příspěvky: 107
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Vyroba miesacky

#1 Nový příspěvek od 543 »

"Vyparila" sa mi miesacka zo stavby ,tak na rychlo hladam alternativu. miesacky na bazosi su but male ,alebo pytaju nekrestanske peniaze za stare crepy a 99% je prevedenie ze sa toci "cela" miesacka.
Videl som par videi od rusakov ,kde urobili miesacku zo suda.
Zelezo na stojan,sud,motor s prevodovkou,hriadel s lopatkami,loziska a zlepili funkcnu miesacku.
https://youtu.be/MLRBUmhvgRQ?si=O9u885FGd-LYqvZS
https://youtu.be/9STJl47uu4Y?si=HMQ5CPEYFJrKa73z
Pozeral som nejaky el.motor s prevodoukou na bazosi , len netusim po akom vykone sa obzerat.

ibanez5
Příspěvky: 1592
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Vyroba miesacky

#2 Nový příspěvek od ibanez5 »

Čau. Budu doma rušit míchačku bez motoru . Je tam úhlová převodovka, nemáš zájem?
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2967
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Vyroba miesacky

#3 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

No teda netuším, jaká že míchačka se ti ze stavby vypařila ale všude se válej míchačky různých velikostí a majitelé se jich zbavujou za pár šupů. Dneska už se s nima moc nemíchá. že by se vyplatilo stavět něco jako na videu... Za mě teda ne.

Sadra17
Příspěvky: 6131
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Vyroba miesacky

#4 Nový příspěvek od Sadra17 »

Řekl bych to samý než kupovat motor s převodovkou to už je rychlejší a ve výsledku i levnější koupit hotovou :-/ jiná věc by to byla kdyby bylo všechno potřebný doma 8)
malej traktorista v malým traktoru

543
Příspěvky: 107
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Vyroba miesacky

#5 Nový příspěvek od 543 »

Neviem co je pre vas par supov ,ale 200-300€ + doprava za staru rarohu ... plus potrebujem miesacku, ktoru mozem nakladat mini bagrom.
Mozno by motor bol len by som potreboval vediet parametre ake su potrebne.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba miesacky

#6 Nový příspěvek od Atlan »

No zozenies nejaku atypicku prevodovku, ta sa casom rosype a skonci to v zbere. Kup nieco seriove oprav to a vydrzi to 2 generacie. A teraz nemyslim cinu. Casy ked sa nedalo kupit su prec,
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Joe66
Příspěvky: 1527
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Vyroba miesacky

#7 Nový příspěvek od Joe66 »

Na bazosi od 150 do 300 eur kupis normalnu miesacku kedykolvek . Ja sam som predaval kvalitnsu sm150 za 250eur kedze som ich mal viacej . A v srote sa tiez sem tam da najst dobra s zlym motorom len ci len zlym vypinacom :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vyroba miesacky

#8 Nový příspěvek od oco13 »

543 píše: pon úno 12, 2024 5:36 am Neviem co je pre vas par supov ,ale 200-300€ + doprava za staru rarohu ... plus potrebujem miesacku, ktoru mozem nakladat mini bagrom.
Mozno by motor bol len by som potreboval vediet parametre ake su potrebne.
Motor musí mať aspoň 2 KW a otáčky prispôsobíš remenicou . A tam hneď vyskočí otázka remenicu musíš kúpiť alebo si je spravíš sám?? stoja od 20 do 50 eur. :-/ Potrebuješ dve.
Ja som kúpil miešačku na tri fúriky za 80 eur a bol stará mesiac. Prehrievala sa - stačilo do umeliny vyrezať rebrá aby teplý vzduch mal kam odchádzať.
Ono aj z bazošom je to tak že jeden loví a číha na korisť a iný kúpi za 300. (čo pri dnešných cenách vôbec nie je vela) A tvrdím to z pozície človeka čo nemá ani tisíc eur mesačne.

ibanez5
Příspěvky: 1592
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Vyroba miesacky

#9 Nový příspěvek od ibanez5 »

Máš sz...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“