Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#31 Nový příspěvek od Fizz »

Ok, mam starej Karcher nt700, je primárně pro uklid dílny, aut popel bordel po vrtání řezání atd. Vysaje cca 10litru jemnyho prachu než už ho vyčistim aby se netrapil.

Umí i mokro. Sáčky papírové nebo takovej ten hadropytel, nad tim normal skládanej filtr jako v aute.

Makita vc4210, viz net. Vyšel me kolem 8 s daní. :)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#32 Nový příspěvek od Rad 5 »

Asi pošetřím a koupím si toho dewalta 901. Dává se do toho sáček, nebo se může jet bez sáčku?
Díky všem za rady.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#33 Nový příspěvek od ota »

Vysavače mám v dílně tři. Všechno jsou to ,,odpadlíci". Jsou to hrncový. Jeden Delongi. Ten má dvě turbínky, slupne kde co. Na zemi když leží třeba kus 20 kulatiny jeb a je tam. Jenže nemá pořádnej filtr. Mám tam origo od výrobce takovej molitan. A na tom ještě filtr co se dává třeba do lakovny do stropu, to mi přinesl kámoš. Jinak s tím nelze vysávat prach. To jde všechno ven. Ale špony z mašin bere dokud se nenaplní škopek.
Pak tu mám Metabo. Ten má skládanej papírovej filtr. Jenže se zase brzo zaplňí. Musím to vzít ven a vyfoukat. Když foukám vzduchem, je to oblak, jak když bouchne lom. Hulí se z toho jako prase. Musím to dělat v brýlích, lítá to všude. Ale nasadím ten papírák a jedu dál. S tím vysávám jen prach. Kvuli tomu jemnýmu filtru.
No a nakonec teď po novotě jsem dostal MaxiClean. Ten má hadrovej filtr. Takovej jak klobouk navlíčenej na spodku motoru. Zatím nezkoušeno. Je třeba vyprat ten hadr kterej je celkově pevnej tvar. Měli ho asi truhláři a potřebovali něco rychle dodělat, tak pravděpodoně sundali ten hadrovehj filtr a jeli tak. Takže uvnitř je bordel. Je třeba ho rozebrat a vyčistit.
Všechny tyhle stroje mají motor s vlasním chlazením. Tedy to co jde do škopku nejde přez motor. To by asi brzo nedal.
Jsou to nalezenci, nebo to soused potká u kontejneru tak to dovleče. On má asi 10 těhle hrncáků a tak odpadne i pro mě. Do dílny, k autu super. Taky jsem přemýšlel že bych si pořídil novej. Ale co pořát koukám tak to není to co bych chtěl. Buďto je potřeba papírák filtr, což u těhle kupovanejch je problém s cenou a třeba vysávat do toho špony nejde. Nebo to prd táhne. No a na profi za tisíce to nemám.
Ve firmě jsme měli velkej profi s třema motorama a stejně se ten filtr ucpával. Měl jen ruční oklep. Škopek byl aspoň za 60l a pořát se muselo vypínat a oklepávat, když se vysávala dílna.

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#34 Nový příspěvek od Fizz »

Oto nepral bych ho, pár už mi tak umřelo, vyfoukat vybouchat.

Jeden po vyprání skoro nešel profouknout, druhej zas pouštěl dál ten superjemny prach.

Ted jsem kupoval odsávání k formátovací pile a prodejce mi zrovna říká neprat, cistit nasucho, nakonec to čistí kluci tak ze to vytáhnou ven zapnou a ty nafoukly vaky dostanou rozumně praklem na koberce.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#35 Nový příspěvek od ITS »

Rad5
Dewalt bez sáčků.
Filtr jen bouchat a foukat. I když výrobci to mokré čištění filtru radí , tak mám stejný dojem jako Fizz. Nesnese to každý filtr a nikdo neví, který je který. U toho Dewalta to ovšem budou dělat jen velmi čistotní lidé. Jinak stačí jen vysýpat.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#36 Nový příspěvek od ota »

Tak jo, zkusím ho vyčistit jen mechanicky. On je od pilin. Ale byl plnej že skoro nešel vyndat z toho vysavače. Zkusil jsem poptat nějaké věci k tomu a vyhodilo mi to podle značení že je to Kranzle, či jak. A zrovna mi to vyhodilo i prodejce dílů, bohužel po telefonické domluvě jsem zjistil, že to není asi ono. Ale pán že se mi poptá a zatím se neozval. Chtěl emailem fotky a šťítek ofotit a tak uvidím, asi na to zepoměl.
Myslel jsem, že bych filtr koupil jinej a hlavně mi chybí hadice. Má u vysavače takové specifické upínání do vysavače. No on že by to asi šlo sehnat. Tak jsem zatím nic nebastlil. 8) Mám ještě další vysavač.

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#37 Nový příspěvek od peyrak »

Wurth A35 automatic, stojí kolem 11000, objem 35 litrů, automat oklep, zásuvku má, je to delany u karcheru, sedej i filtry, u wurthu je drahej spotřebák, u karcheru zase drahej samotnej stroj

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“