Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
milanhb1
Příspěvky: 400
Registrován: stř úno 06, 2008 7:10 pm
Bydliště: vedle Štoků

Re: Motorové pily

#6751 Nový příspěvek od milanhb1 »

Dík za radu jedu dneska do Brodu,tak se stavím u Culka
prodávají Stihl jestli by se mi na to podívali
a nechám si ukázat tu MS 231
Dám vědět.
Milan

duchodce
Příspěvky: 4569
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#6752 Nový příspěvek od duchodce »

231 mám asi dva roky .Práce kolem baráku ,vyjeto asi 15-20 nádrží. Poznatky ,poměrně výkonná /moc pil jsem v ruce neměl/ i podle zkušenějších a dost si dá líbit. Špatně se natáčí ,háklivá na stáří benzinu ,možná svíčkou nevím. Mám trochu chromé ruce a špatně se mě startuje má vysokou kompresi ,není to vada pily. . Potom ale chytne okamžitě i při přerušované práci.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

milanhb1
Příspěvky: 400
Registrován: stř úno 06, 2008 7:10 pm
Bydliště: vedle Štoků

Re: Motorové pily

#6753 Nový příspěvek od milanhb1 »

Pila je na servisu,hotovo má být podle dohody příští čtvrtek.
Uvidíme
Milan

Vedra
Příspěvky: 1418
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Motorové pily

#6754 Nový příspěvek od Vedra »

Duchodce: používáš správný postup?
1) Páčku do polohy sytíč a tahat dokud neslíbí
2) Přepnout o polohu výš, tahat dokud nechytí
3) Přepnout o polohu výš do "provozní polohy"

Kdybys v budoucnu uvažoval o něčem jiném tak 261 má dekompresor ale musíš ho aktivovat víceméně po každém zatáhnutí protože i "nezápal" ho zase automaticky zavře.

duchodce
Příspěvky: 4569
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#6755 Nový příspěvek od duchodce »

A to já vím jak na ní ,už ji mám přečtenou. Tu svíčku již taky měním ty dva roky ,jestli si dá líbit starší benzin. Všechny ostatní krámy na ten starý benzin fungují ,max. dostanou o pár kapek víc oleje. Trochu to pak kouří, ale ať mě zelení vlezou na bolavý hrb. Kdyby nevymýšleli pí..oviny s lihem tak by to nemuselo být.Nebudu přeci kupovat nějakou sračku za 150 /l. Natáčení - jedná se o to že s těma bolavýma pazourama a křapavým hrbem ji v ruce neudržím , tak ji musím zašlápnout. A ona mrcha se po delší odmlce nechá prosit ,než si tam ty takty porovná a začne mlsat benzin...Když je potom teplá tak už ji zvládnu. Za to ale nemůže pila ale spotřebované tělo ....Jinak koně má, nyní s ní po chvílich rozřezávám špalky 30 cm aby šli do štípačky a projde špalkem jak máslem. Je to rozdíl mezi Parner 365 starou 17 let a tímhle. Musím ale po chvílích , ruce hlásí pitomče ještě chvíli a budeš žrát jako když tě pustili doktoři po opravě do provozu - jídelní vercajk držet jak batole...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13953
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6756 Nový příspěvek od Čárls »

Jakej používáš olej do benálu ? stihl červený ? Pokud dlouho stojí tak se trochu zalepí olejem píst valec pak má kompres jak sviňa
Já když se mi tohle stalo tak sem vyšrouboval svíci protahal než natahne benál a uvolní se pak zašrouboval a bylo to na sytič nahned slíbí a pak už jela jak víno
Tohle sem dělal třeba po roční přestávce
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4569
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#6757 Nový příspěvek od duchodce »

Olej používám originál Stihl, kvůli záruce a i potom . Tohle mě nenapadlo .Ale máš pravdu ,po ohřátí ji již zvládnu. Zkusím nějaký jiný pro vysoko otáčkové motory.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13953
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6758 Nový příspěvek od Čárls »

Není třeba jen ji po dlouhý odstávce udělej to co já Po týdnu ani měsíci se to nestává Není dobrý měnit olej ono to při dlouhý odstávce udělá každý Navíc stihl má dva kruhy a tím i větší kompresi jak třeba husky s jedním
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4569
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#6759 Nový příspěvek od duchodce »

Dík za radu ,budu se toho držet..
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Slávek55
Příspěvky: 523
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#6760 Nový příspěvek od Slávek55 »

Duchodce-je to tak,jak píše Čárls.Jsme již starší a nemáme ten správný švih se startovací šnůrou.Když přichází píst do horní úvratě a nastává největší tlak ve válci-komprese- tak se nám to v ruce jaksi zastaví a magnety v setrvačníku nedokáží tím pomalým pohybem vytvořit jiskru na svíčce.Když tedy je dobrá pila a má dobrou kompresi.Mám souseda,již mnoho let má Stihl 211 a bez problému startoval,ale přišla vážná nemoc,a již ji studenou startuje jenom někdy.A i mne se to již dotklo.Mám zánovní Husku a po dlouhé přestávce také ji nedám.Postupuji stejně jako Čárls.Doma vyndám svíčku,dvakrát protočím,ale poté vstříknu injekční stříkačkou trochu benzinu do válce,dám svíčku a nastartuji.Většinou po pár vteřinách chcípne,ale již si částečně nasaje benzin,a poté jde již zlehka,takže na dvě až tři zatažení naskočí.A v lese již není problém.No a když máš sundaný kryt a svíčku,tak vyčistíš filtr a můžeš s klidným svědomím řezat.
V každém případě to signalizuje dobrý stav pily,ale na druhé straně horší stav naší fyzické kondice.
Slávek

kocicirada
Příspěvky: 461
Registrován: úte pro 16, 2008 11:36 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Motorové pily

#6761 Nový příspěvek od kocicirada »

Doporučuji 500i... Studená jde napodruhé, teplá napoprvé..

Sadra17
Příspěvky: 6275
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#6762 Nový příspěvek od Sadra17 »

a proto my slaboši máme dekompresor :smich:
malej traktorista v malým traktoru

Vedra
Příspěvky: 1418
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Motorové pily

#6763 Nový příspěvek od Vedra »

Proč mají jeté pily z těžby na bazoši ošoupanou barvu jenom ze špičky lišty?

Sadra17
Příspěvky: 6275
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#6764 Nový příspěvek od Sadra17 »

špičku nečastěji "svírá" strom tak se víc ošoupe
malej traktorista v malým traktoru

Slávek55
Příspěvky: 523
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#6765 Nový příspěvek od Slávek55 »

K té špičce-oni profíci mají jinou techniku řezu a také poráží i větší průměry a množství.Amatéři se bojí špičkou řezat,kdežto profíci často používají řez zápichem lišty.Je tam i větší teplota špičky a namáhání.
Pro zajímavost sem dám video.jak porážet strom.Ty videa jsou tři-jak na malý strom,střední a silný.Určitě mnohým neuškodí si je prohlédnout.
https://www.youtube.com/watch?v=R2h3fggqYXA
https://www.youtube.com/watch?v=t1Qzb0vfKr0
https://www.youtube.com/watch?v=pwK1vSWiS24

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“