Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Veselda
Příspěvky: 723
Registrován: čtv úno 16, 2012 5:38 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Kovošrot

#451 Nový příspěvek od Veselda »

ota píše:Ahoj, to Veseldo, budova už není! Byla celkem novějšího data výroby. No ale vedení města ten pozemek po vytunelované firmě Avia prodalo nějaké firmě. Prej že se tam bude stavět. No co jiného než hypermarket! Jako by jich nebylo málo! :vztek: Ty zadní haly byly z roku 1990? tak nějak. Lakovna byla trochu starší. To byl masakr tam dělat! Měl jsem tam kámoše, co stříkal ty nápravy na těch řetízkách. Byla traverza na vrchu a na ní kladky s řetízkama. Na tom pověšená náprava a maník s pistolí a v ní hymlovou trysku a tam to mastil. někdy to stříkali dva proti sobě! :jazyk: Pamatuju si, kámoš měl plnovous a když vylezl ven, měl ho červenej jako čert! Houby zle, strčil fousy do kýble s ředidlem a byly zase čistý! :D Tak nějak se tam neřešilo kyla a možná desetikyla těhle věcí jako barva, nebo ředidlo. :vysmech: Naváželo se to v 200 l sudech!
No a ta firma celou tu fabryku zbourala, akorát zůstaly v pravo ty nejstarší budovy. A tohle je celé pryč. No a nakonec zjistili, že to je pod těma zbouranejma halama tak promaštěný a tak ekologicky zatížený, že tam zatím nestaví. Protože by se to muselo celé vybagrovat a dát pryč!
No a ty staré budovy, jestli to trochu znáš, zůstala tam sklady, truhlárna tuším a VPZtka, jak se tam říkalo, dělaly se tam bubny. Kurva tam se tak strašně chlastalo, tam se dávli pracanti za trest! Měl jsem tam kámoše, dělal na dvostrojovce. Na jednom stroji se dělal buben z venku a na druhém zevnitř. Přehazoval bubny sem a tam. Rasovina, ale chlastal 15 pivek 12% denně. 10% tu nikdo v té době nepil, to říkali že se leje ke kytkám! :D To se kupovalo v kantýně. Říkalo se ,,dej mi lepší" :smich:
Jo když to vyprávím dětem, že jsem jako mladej jezdil po nástupu po vyučení pro pivo a vozil 100 piv a jen 12% každý ráno na dílnu kde pracovalo 25 lidí a to někteří nepili! Myslejí si, že si dělám srandu.
Já byl v Kutné Hoře v areálu AVIE tak před cca 4-5 lety - jezdil jsem tam do firmy J.M.KAPA, ti tam měli postavenou práškovou lakovnu, ale ta černá barva po AVII byla všude - opravdu všude - podlahy, stěny, stropy. Jestli tam jsou ještě nevím, protože spolupráce byla pro velký úspěch ukončena.
Majitel stavebnice značky "ZETOR" - model Z3011 - M1:1 ( viewtopic.php?f=32&t=43465 )
OSEVAN S03-060 (viewtopic.php?f=7&t=57185&p=821538#p821538)

ISEKI TA235

Uživatelský avatar
pavoucek
Příspěvky: 290
Registrován: pát úno 12, 2010 10:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#452 Nový příspěvek od pavoucek »

Kovošrot v Olmiku.
Přílohy
Šrotak.jpg
Zakon automechanika: Kazde naradi se v urcitou chvili promeni v kladivo.

Uživatelský avatar
Matus
Příspěvky: 137
Registrován: stř říj 29, 2008 10:03 pm
Bydliště: Trnava

Re: Kovošrot

#453 Nový příspěvek od Matus »

CB750 píše:v Seneckom kovošrote je rotavátor asi z PF-ka
Pluh som dotiahol domov a aj z plečky som demontoval všetky radličky 8)


Dakujem CB750 že mi poskytol info. o tom kovošrote a tak som sa vybral v stredu pozrieť či tam ešte je ten rotavátor a bol a este niečo navyše tu je foto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Kovošrot

#454 Nový příspěvek od CB750 »

Som rád že nekončil v peci 8)
Mne za Kubotu by bol na nič, náhodou jedna radlička z plečy tam nezostala? ja so dotiahol dve lastovičkové a tri tie bočné takže jedna mi chýba.
Kolko s vážil ten rotavátor?
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
Matus
Příspěvky: 137
Registrován: stř říj 29, 2008 10:03 pm
Bydliště: Trnava

Re: Kovošrot

#455 Nový příspěvek od Matus »

CB750 píše:Som rád že nekončil v peci 8)
Mne za Kubotu by bol na nič, náhodou jedna radlička z plečy tam nezostala? ja so dotiahol dve lastovičkové a tri tie bočné takže jedna mi chýba.
Kolko s vážil ten rotavátor?
To bola taká náhoda alebo štastie že tam ešte bol. Dohromady všetko vážilo 110kg lebo zobral som všetko čo súviselo z PF a tu radličku som nenašiel.Tie veci čo su na fotke sú porezané okrem tej sedačky.

Obrázek

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Kovošrot

#456 Nový příspěvek od CB750 »

Keby si silno chcel to čo chýba na pluh, teda radlice a samozrejme aj na plečku tak to mám doma ja 8)
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
mr.prazdroj12
Příspěvky: 518
Registrován: pon kvě 18, 2009 10:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kovošrot

#457 Nový příspěvek od mr.prazdroj12 »

Tak jsem si před pár dněma udělal radost a přivez si ze šrotu 500mm otočný stůl upnutelný jak horizontálně tak vertikálně. Musim ho eště pořádně prohlídnout, ale vypadá fešně :wink: :wink:
velké problémy neřeš, řešení se časem nabídne samo

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 795
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Kovošrot

#458 Nový příspěvek od Vlasatej »

je to koník? proč je nahoře plochej, i hrotu je jen půlka ... Viděl to někdy někdo?

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Veselda
Příspěvky: 723
Registrován: čtv úno 16, 2012 5:38 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Kovošrot

#459 Nový příspěvek od Veselda »

Vlasatej píše:je to koník? proč je nahoře plochej, i hrotu je jen půlka ... Viděl to někdy někdo?
Je to koník na frézu, dává se oproti děličce.
Plochý je proto, aby jsi se dostal s nástrojem co nejblíže, když potřebuješ frézovat z čela. Kdyby by válcový tak se tam s větší frézou nedostaneš. Když vyjíždíš drážky nebo zuby tak by si bez toho neměl šanci.
Majitel stavebnice značky "ZETOR" - model Z3011 - M1:1 ( viewtopic.php?f=32&t=43465 )
OSEVAN S03-060 (viewtopic.php?f=7&t=57185&p=821538#p821538)

ISEKI TA235

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 795
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Kovošrot

#460 Nový příspěvek od Vlasatej »

díky za odpověď 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21641
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#461 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, ještě dodám, že ten koník je štelovací na výšku. Když se povolí ty matky, nechá se s ním vyklat nahoru a dolů. Může se nastavit oproti děličce. Také když se frézují třeba kuželové věci, nastaví se koník a frézuje se kužel. Podobný koník jsem kdysi míval u děličky na fanbryce, když jsem dělal šroubovice. Vrtáky, výstružníky, výhrubníky. Taky kuželové výstružníky a tak.
Je to dobrej koník, univerzální využití. 8)

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2223
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Kovošrot

#462 Nový příspěvek od winch »

No včera, po dlhšej dobe, pozriem na šroťák, a oplatilo sa 9 fungel nových pilek, niektoré ešte zabalené v papieri, 125 TK hlava, po vyčistení v celkom fain stave, maličká fortunka, a asi 8 radeco nožíkov. Celý rok som bol dobrý, tak mi Ježiško nadelil :) a ak dá jeho otec, ešte nadelí :vanoce: Obrázek
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#463 Nový příspěvek od kenybz »

už zas? :vztek: :friends:
no to já jsem nebyl ve šrotě už měsíc protože nic neprodajů a má to aj pozitivum...dílna sa přestala zmenšovat :)

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kovošrot

#464 Nový příspěvek od Daddy »

Dlouho jsem zde nic nepsal, v průběhu roku byly různé úlovky :ano: . Nakonec za roční útratu v kovošrotech ve výši téměř 20 tis. CZK už něco být musí. Ale i já mám z kovošrotmarketu Jéžíška :) :
Obrázek

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5493
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Kovošrot

#465 Nový příspěvek od staník »

Já si říkal že takhle škaredej ;-) nikdo nebude chtít a tak jsem ho tam nechal :-/
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“