Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21641
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#391 Nový příspěvek od ota »

Mrknu na to. Kdyžtak to oměřím a vyfotím.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Kovošrot

#392 Nový příspěvek od sychrovak »

Kdo by chtěl kovadlinu cca 50 kg tak je v Turnově na šroťáku.Pak tam je přední náprava s rozvodovkou z nějakého 4X4 není pevná je to malá šikovná rozvodovka s poloosama,bubny mají 5šroub Nevím z čeho...........Aro to nebude,náboj nevystupuje,má to na náboji chromové pokličky.
Nic jsem neulovil........
Pak Příšovice,tam jsem sehnal ozubené masivné kola i s řetězem poměr 1:3 jinak nic.....................
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2223
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Kovošrot

#393 Nový příspěvek od winch »

Ja už neviem :-/ nová fréza za niekolko tisícok vyhodená na šroťáku (nie že by som provokoval :tyty: :tyty: :) :) :) ale sa nedá nepochváliť
Ingersoll.JPG
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kovošrot

#394 Nový příspěvek od chobotek »

Hoďte na něj někdo deku.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
kajjik
Příspěvky: 636
Registrován: stř čer 24, 2009 6:15 pm
Bydliště: Zlín

Re: Kovošrot

#395 Nový příspěvek od kajjik »

Já 30 kleštin ER40 nových v papíru zabalených od průměru 4-25mm některé po2 (sice je mi to kničemu ale přece se to nevyhodí!), čumím že je tam zabelené jakési "kokinko" rozbalím a ejhle! za ním další, ale některé tam zůstaly :'( vysypali na to bednu železa, tak sem vzal jen tak co odpadlo okolo)
Zetor crystal 12011 http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 42&t=82270
štepkovač: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 48&t=61022

Co si člověk neudělá, to nemá!!!

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#396 Nový příspěvek od Atlan »

chobotek píše:Hoďte na něj někdo deku.
a v deke kovadlinu.

Ja som dnes doniesol spruziny este sa zidu na snehovu radlicu, novy naboj predneho kolesa na nivu, najhorsie ze som pondelok kupil pouzity :vztek: , to nehovorim kolko stoji novy, a tak ma napadlo ci som pri tom stasti nedal bokom novy brzdovy kotuc co tam bol polozeny :zapomel: :red: . Nevadi, plus vodovodnu trubku lebo mam zdvihak a nemal som tu rurku ktorou sa ovlada hydraulika. A cerpadlo http://www.cerpadla-zavlahy.sk/ponorne- ... -50m-kabel kedze sa mi presuchalo toto http://www.cerpadla-zavlahy.sk/ruche-te ... cie-spodne
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#397 Nový příspěvek od kenybz »

winch zase provokuje a kleštiny er40 by sa taky zešly
no mě sa včéra podařilo najít ve šrotě držáky do revolverové hlavy pak dám foto po očištění některé vůbec nepoužité akorát na tom vrstva prachu a hnusu...jeden už je očištěný a je jak funglovka ale tož taků čelní frézu s plátkama to je něco...a víš co stejně ti to nezávidím protože to kurví vřeteno i s převody protože ty naše tosky atd co máme doma na to nejsů dělané :jazyk: :red:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kovošrot

#398 Nový příspěvek od vitex »

winch píše:Ja už neviem :-/ nová fréza za niekolko tisícok vyhodená na šroťáku (nie že by som provokoval :tyty: :tyty: :) :) :) ale sa nedá nepochváliť
Ingersoll.JPG

To má keramické plátky,nebo jsem slepý?

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2223
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Kovošrot

#399 Nový příspěvek od winch »

To má keramické plátky,nebo jsem slepý?[/quote]

Ano, sú keramické, vážia pár gramov, v porovnaní s SK asi 1/5. Potreboval by som zistiť na čo sa používajú, majú značenie 10N
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4668
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Kovošrot

#400 Nový příspěvek od pawka »

je to nejaky bledy, nebyla by KERAMIKA jen s negativnim britem? nebo se delaj i do pozitiva?
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4668
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Kovošrot

#401 Nový příspěvek od pawka »

winch píše:To má keramické plátky,nebo jsem slepý?
Ano, sú keramické, vážia pár gramov, v porovnaní s SK asi 1/5. Potreboval by som zistiť na čo sa používajú, majú značenie 10N[/quote]
my treba delali keramikou hlinik,prave tou negativni polohou, a bordel to delalo vic jak litina,jako kdyz roztrnes peřinu

a hlavne sme museli stroj drit na doraz. muselo to mit svoje podminky
Naposledy upravil(a) pawka dne stř lis 07, 2012 9:40 pm, celkem upraveno 1 x.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#402 Nový příspěvek od Pepino »

winch píše:To má keramické plátky,nebo jsem slepý?
Ano, sú keramické, vážia pár gramov, v porovnaní s SK asi 1/5. Potreboval by som zistiť na čo sa používajú, majú značenie 10N[/quote]
mrkni sem: http://www.sgac-turnov.cz/index.php?content=210&lang=cs
ja ji používám na soustružení kalenejch věcí, berou dobře, ale musí mít velkou řeznou rychlost..
http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2223
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Kovošrot

#403 Nový příspěvek od winch »

Sú pozitívne, majú 4 rezné hrany, akurát jak ju tam niekto šmaril, tak sú tri plátky vyštiepené, ale ešte použitelné na dvoch britoch. Som sa dočítal, včera som to kdesi našiel, že tá fréza je vyvinutá na nízke vybrácie, a má oproti starším typom 25 % úsporu energie. Mal by som to vyskúšať či neojeb...., mám na frézke ampérmeter :pc:
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21641
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#404 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, jednou přijel do fabryky maník a měl podobnou nožovou hlavu. Nachalo se do ní vložit jak keramika tak klasika plátky. Jak píše kenybz nástrojaři hnedle odmítli dát na ,,svojí mašinu" tak se to dalo na 4 frézku. Byla to tuším 100 mm průměr. Na zkoušku. Nejdřív se tam daly klasický VBD. Maník vzal takovou pomocnou tabulku a točil kolečkem a nastavil si otáčky a posuv v tabulce. Potom mi to nadiktoval. Tolik otáček na 100 průměr jsem neměl ani ve snu a posuv jak by smet. nepamatuju si to už ale 1000 ot/min a 650 posuv odhadem. Najel jsem na bago a škrtnul. Otočím se na maníka a kolik tam mám natočit šponu. On kouknul do tabulky a 15 mm!! Co jsi se zbláznil ne, vždyť se mi to rozkočí! To je zvyklí šmudlat čelní válcovkou po 6 mm kloudnejma otáčkama posuvem v krajní hodnotě a pod plným tlakem emulze! :vysmech: Vrazil jsem tam pro jistotu jen 7,5 mm. Když fréza najížděla do matroše, myslel jsem že ulítne stůl co to dělalo. Ale jak zajela do plnýho ztichlo to a jen to šustilo. Odletovaly jen jiskry. Po chvilce byly světlonce modré, prý správně. Žádné tmavé špony. Nakonec jsem tam fakt natočil na celej VBD 15 mm a projížděl to. Na kraji a na konci málem ulítnul stůl pokaždý ale v matroši jen šustila. Když chlápek vysypal cenu někde kolem 15 000 Kč za hlavu, no a to ještě 80 mm průměr ta 100 mm byla ještě dražší, spadly všem mistrům a náměstkovi co stáli kolem brady a že si to ještě rozmysleji a daji vědět. :D
Toliko moje zkušenost s vysokootáčkovýma frézama. Bylo to na dlouhé plochy a ohoblovat haldu matroše za pár chvilek. Ale asi by to kurvilo převody v hlavě a i ostatní hejble na frézce. Bejt to pořádná betelná mašina tak by to jelo jako fík!

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3808
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#405 Nový příspěvek od exot »

dnešní ulovek ;) dvouruční vrtačka ČKD jednorychlostní, typ EV-123, 220V, 640W - 220ot/min. Na kuželové vrtáky do průměru 23 mm. Váha asi 30 kg.
Výška posuvu 0- 50 cm zdvih - 8,5 cm Odnímatelná madla.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“