Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5789
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Kovošrot

#3271 Nový příspěvek od Tomas6 »

No jo. To už by do toho někdo musel cpát elektroniku. Nechápu smysl takové přestavby.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Fizz
Příspěvky: 8364
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3272 Nový příspěvek od Fizz »

Jo bude tam nespíš hall sensor.

Ještě jsem to nezkoumal.

Prestavba smysl dává, spočítej so cenu za kWh v plynu, tady vyrabis teplo i eletriku.

Ty cívky byly zastaralý i v roce 2009, kdy to vyrobili, ale první řada z v cechach dostupnych dílů. Smysl je jednoduchý, větší energie výboje, lépe prohořívá směs, navic třeba progresivní predstih. Dnes je nejsnazší cesta toto nahradit přímo VN modulama. Uvidíme co bude az se to pohne/ zatočí.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3273 Nový příspěvek od ota »

To Fizz na trochu větší motůrky děláme ty kontejnery. Ty neše mají od 1, do 16 tun prázdný. Pak si je firma osazuje motorkem a heblem co ten motor pohání. Kogenerační jednotky. Kolikrát ten kontejner musí mít střechu z 2,5 mm profilovanýho plechu. Bo na střeše má větší, objemnější vergl než je uvnitř. Ty naše kontejnery mají po většině tlumiče hluku ještě, nebo filtrační jednotku. Ta filtrační jednotka u nás slengově ,,pupek" je asi jak 6 těch tvejch kysniček. Většina těch našejch kontejnerů putuje do ciziny. Máme je v Japonsku, Austrálii na leťišti v Sidny, Kanada, Německo, Itálie, no a mrtě jinde. Měsíčně odjíždějí min 2, někdy i 6 ks. Podle objednávky.

Fizz
Příspěvky: 8364
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3274 Nový příspěvek od Fizz »

Tohle je prcek, první generace. Má to asi 750kilo, a než by si šroťák vzal kličku nebo šroubovák upálil dveře švajcem aby to bylo lehčí (-50kg) :pistol:

Uvidíme, napsal jsem výrobci o dokumentaci, beztak se na mě vysere, tak budu muset po svým. Teď řeším nerudovský "kam s ním"...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tomas6
Příspěvky: 5789
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Kovošrot

#3275 Nový příspěvek od Tomas6 »

Pak pofoť ten motor. Toto mne hodně zajímá. Na co to běží a jak je řešeno řízení zapalování atd.... Prostě celková přestavba. Dík
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Fizz
Příspěvky: 8364
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3276 Nový příspěvek od Fizz »

Běží to na zemní plyn, nizkotkak.

Zapalování je demechanizovane. Nic sloziteho na tom není. Můžeš snímat opticky nebo magneticky. Dnes jsou čidla dostupná za par korun, potřebuješ jen předlohu s referenčními body - "úhloměr zapalování".

Az se v tom zacnu vrtat udelal bych tomu třeba téma. Ono to je dost zajímavý pro každýho co má doma plyn a barák co ho sežere.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Slávek55
Příspěvky: 523
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Kovošrot

#3277 Nový příspěvek od Slávek55 »

Tu kogenerační jednotku vymyslel TEDOM Třebíč.Před 20 lety nám dělali plynofikaci ve firmě,tak jsme to hodně probírali.Matka na vesnici,kde není jiná možnost topení nežli uhlím již nezvládala schody do sklepa ke kotli.Zvažoval jsem pohon Propan-Butanem.Částečně se topí odpadním teplem z motoru a částečně el. přímotop.Udělali mi i nějaký výpočty,ale vycházelo to hodně draze již za PB.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3278 Nový příspěvek od ota »

To Slávek55 i pro tuto firmu vyrábíme ty kontejnrey. Děláme ale tu větší řadu po max. Od 5m po 16m. Osazují motorama různých výrobců ale i bývalý Liaz. Ten spadá pod Tedom. Místo Liaz ze tam Tedom. Párkrát jsem byl u hotového soustrojí. Ale ten největší kontejner jsem ještě nepotkal komplet vyzbrojenej. Oni docela valí ty jednotky ve velkým.

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Kovošrot

#3279 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

chápu to teda dobře, že tahle jednotka vyrábí teplo a elektřinu pro barák, takže krom přívodu paliva do jednotky (plyn) není nic dalšího třeba?

Fizz
Příspěvky: 8364
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3280 Nový příspěvek od Fizz »

8)

S pár drobnýma upravama to může být plně autonomní.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

duchodce
Příspěvky: 4569
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kovošrot

#3281 Nový příspěvek od duchodce »

Před lety se to tu již řešilo. Tenkrát to vycházelo nerentabilní.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Fizz
Příspěvky: 8364
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3282 Nový příspěvek od Fizz »

Počáteční investice, bude nižší než to kupovat za milion.

Ceny energií, elektriky šly nahoru, průměrná cena kWh z plynu je 1,40kc, eletrika 4,71.

Jednotka generuje 20kW do el a 40kW do tepla, s účinností cca 0.8 tj 60/0.8 je 75 na spotřebě náklady v plynu na vyrobu jedné kWh jsou 1,75kč/kwh. To je cca 37% toho kdybych to tvořil čistě eletricky.

Klíčový samozřejmě je zda máš odběr na to teplo.

Jednoku musíš dimenzovat dle odběru tepla.

A pak je to otázka inteligentní regulace, kdy brát ze sítě kdy brát z jednotky, já můžu jet minimálně 4 - 6 měsíců z jednotky, a minimalne 3tinu z toho budu i zak potřebovat odběr i ze sítě.

Samozřejmě je blbost si k tomu vozit pb flašky a podobně. Zeoreticky by to mohlo šlapat se spravnym motorem na starý olej, pokud má někdo prisun treba 200l denně.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2459
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Kovošrot

#3283 Nový příspěvek od StaPo3011 »

hezká přespalcová úvaha - chtělo by to někde založit téma "Kogenerace" a tam to uložit a postupně dle reality rozvíjet a přidávat praktický zkušenosti i teoretický podklady.
Tady to logicky časem zapadne mezi kyblíky špon a ceny výkupu či odkupu železného oného.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kovošrot

#3284 Nový příspěvek od Čárls »

Máš pravdu 8) když tohle vidím vzpomenu si na jedny známí chalupa na Vyšince elektrike nět a tak měli elektrocentrálu Tohle by se jim tam hodilo jak nic jiného byla to taková chalupa stranou od lidí ani pořádná cesta tam nevedla Když přijeli v zimě na chalupu tak než ji vyhřáli stará poctivá pec jak se kdysi stavěla tak pomalu jeli dom Nic tam vlastně nebylo ani voda jen asi cca 50 metrů studánka
Tohle by jim vytrhlo trn z paty 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Fizz
Příspěvky: 8364
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3285 Nový příspěvek od Fizz »

Ono je to podobný jako zda si koupit dodavku nebo si objednávat prepravu. Prostě buďto kupuješ surovinu a vyrabis nebo chceš hotový produkt.
Zelezo+soustruh vs hotový výrobek
Strom v zahradě nebo jablka z marketu.

Každý má jine podmínky schopnosti i moznosti, co jednomu nedává smysl druhýmu může v pohodě fungovat.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“