Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Kevin63
Příspěvky: 2497
Registrován: sob bře 05, 2011 10:53 pm
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Motorové pily

#2251 Nový příspěvek od Kevin63 »

Zetor 62 píše:A to se u ní modlíš ? Když k ní "zaklekáváš" ? :D
Zadní rukojeť mezi stehna a jde to i v pohybu ;-)
To, že tam má strčit zadní rukojeť je celkem zbytečný zdůrazňovat. Pochybuju, že by tam někdo pilu cpal druhým koncem. I když kdo ví. :typek: :D

Uživatelský avatar
lesák34
Příspěvky: 81
Registrován: ned led 01, 2012 5:05 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Motorové pily

#2252 Nový příspěvek od lesák34 »

Mirek LKT píše:já "sloužil " u lázeňských lesů K.Vary. Jen se baba na ouřadě koukla co má za školu a už sem byl u lesů :)
sice mám lesnickej učňák,ale mě nabídli maximálně špitál,a to zas teda rači ten rok v zeleným,však se to dalo vydržet

Kevin63
Příspěvky: 2497
Registrován: sob bře 05, 2011 10:53 pm
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Motorové pily

#2253 Nový příspěvek od Kevin63 »

Máte štěstí, že jste takoví mlaďoši. Já musel chodit po lese 2 roky za 90 Kčs měsíčně. Zase jsme si ale přivydělávali sušením hub, kterých jsme posílali dom pytle a zpět nám chodil extra žold.

Uživatelský avatar
TomikKouril
Příspěvky: 4457
Registrován: úte lis 27, 2007 4:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motorové pily

#2254 Nový příspěvek od TomikKouril »

Mě nabídli taky špitál,nebo at si něco seženu....a už to bylo.
UKT Landini Vision 105 plus navijáky Igland 2-6 tun

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8775
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Motorové pily

#2255 Nový příspěvek od Franta.cz »

Mirek LKT píše:Franto buď sem tě nepochopil , nebo vážně nevim ...nedokážu si představit , jak by sis při starování pořezal ledvinu :-/
Stalo se to s 266.Hodil ji z ruky, silná pila bez dekompresáku pořádně kopne a má tendenci se přetočit doleva.Nám to ukazoval bezpečák, něž ji hodil tak se čtyřikrát přesvědčil jestli je vypnutý zapalování.

Zetor 62
Příspěvky: 933
Registrován: pát lis 14, 2008 9:36 pm
Bydliště: Čechy

Re: Motorové pily

#2256 Nový příspěvek od Zetor 62 »

Taky jsem to zažil na vlastní voka, pila bez deko, poloplyn a už šla, naštěstí v rukách spíš orangutana (215 cm; 143 kg; ramena snad 130 cm), takže ji prostě zahodil před sebe. Ono není až tak těžký si představit co asi pila dělá po přidání plynu, teda musí to být Pila, ne nějaká BauBau hračka.

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motorové pily

#2257 Nový příspěvek od adam »

Já teda nevim, ale to startování že se dá pila mezi mohy se mě taky nezdá moc bezpečný. To bych ji radši startoval na zemi.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

vitek
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:24 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Motorové pily

#2258 Nový příspěvek od vitek »

Když se mluví o tom starování. Není náhodou napsáno v návodu napsáno, že se pila startuje s aktivovanou brzdou? Mnohdy než se lomcovat s pilou v rukách když to je zrovna nic moc startovací kus, tak je opravdu lepší zakleknout a položit na zem než s tim švihat jak blbej.

Zetor 62
Příspěvky: 933
Registrován: pát lis 14, 2008 9:36 pm
Bydliště: Čechy

Re: Motorové pily

#2259 Nový příspěvek od Zetor 62 »

V návodu to napsaný občas je, ale taky to je, třeba zrovna u poloplynu, parádní řacha na kliku ;-)

Co se týká startování mezi nohama, dělám to tak už, hmm snad od jakživa a rozhodně to je bezpečnější než házet s pilou drženou levou packou za příčnou, klouzavou trubku a oba konce volný. Některé staré pily se ale ani tak natočit nedají. Třeba víc než 70 kubíkové bez dekompresu, s válcem v dobré kondici a s kontaktním zapalkem si občas "kopnou" tak, že i nepořádně zašlápnuté jdou za startováním nahoru ;-)

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motorové pily

#2260 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Kecy v kleci ...musí se to jen umět ;-)
mimochodem ještě jsem neviděl video ze států nebo Kanady, kde by nějakej dřevorubec měl pilu zašlápnutou nebo mezi nohama ...o používání dekompresoru nemluvě. A že nepoužívají zrovna malé pily...
:friends:
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Zetor 62
Příspěvky: 933
Registrován: pát lis 14, 2008 9:36 pm
Bydliště: Čechy

Re: Motorové pily

#2261 Nový příspěvek od Zetor 62 »

To máš pravdu Míro, já ještě neviděl video ze států, nebo Kanady s dřevorubcem startujícím pilu :smich: ;-) většinou jsou pily natočené a 99% s deko.
A že to jde ? Tak si udělej výlet a odjedeš domlácený jak píšťalka :D Jen můj poslední kousek, Dolar CC má 87 kubíků a kompres jako nový, ten když kopne tak máš co dělat aby jsi ho nepřeletěl i zašlápnutý :friends: Naše super stroje (JMP 40), mají občas snahu chytnout opačně. :silly:

Ale máš recht, "musí se to umět", to by byla škola pro všechny ty "startovače v letu pily" :smich: Nechat jim natočit třeba tuhle 12 kilovou krásku třikrát za sebou z ruky :smich:

Uživatelský avatar
neboferus
Příspěvky: 805
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:20 am
Bydliště: poprad

Re: Motorové pily

#2262 Nový příspěvek od neboferus »

Ked to tu tak citam o tom dekompresnom,tak je mozne aby som mal ho neako pokazeny na MS 460,lebo ked ho zapnem tak hned po jednom otoceni,bez odpalenia mi vypne a tak v konecnom dosledku aj tak ju startujem bez dekompresneho ventilu a ked kopne tak mi pomali clanky na prstoch ide odtrhnut :smich:

Zetor 62
Příspěvky: 933
Registrován: pát lis 14, 2008 9:36 pm
Bydliště: Čechy

Re: Motorové pily

#2263 Nový příspěvek od Zetor 62 »

Nemusí být špatný, ale mašina už je na start a tlak ve válci ho zavře. Spíš mne udivuje to kopnutí, MS 460 má Ergo start a ten celkem slušně kompenzuje právě zpětné rázy, teda pokud je funkční ;-) :friends:

Sadra17
Příspěvky: 6275
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#2264 Nový příspěvek od Sadra17 »

Zetor 62 píše: A to se u ní modlíš ? Když k ní "zaklekáváš" ? :D
Zadní rukojeť mezi stehna a jde to i v pohybu ;-)
řežu tak jednou za měsíc tak jí to trvá než se rozhejbe 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motorové pily

#2265 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Zetore možná ty tvoje výstavní kousky je sebevražda nahazovat z ruky,ale mám doma stihl066 a bez dekompresoru jí nahazuju z ruky a to mám na ní 24" lištu. Je to fakt o tom to umět.

K tomu videu . Třeba zrovna tady a pochybuju , že tahle pila má dekompresor . :)

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... cqlvXA4QT0
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“