Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Motorové pily

#8416 Nový příspěvek od vitex »

Kájo,to mě taky napadlo ale raději bych to měl originál.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13957
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8417 Nový příspěvek od Čárls »

Tenhle čudl originál neseženeš je součástí celýho deklu takže i kdyby jsi ho z jinýho vylisoval tak už nebude držet tak jak by měl Takže buď jinej dekl nebo opravit se zavitem stavající Díly brzdy se nechají koupit ale zrovna tohle ani omylem hvězdici táhla jo i šroubky plastový kryty

Zavolej drtikolovi bude se mu tam něco povalovat
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

gepoting
Příspěvky: 238
Registrován: sob pro 24, 2011 3:22 pm
Bydliště: 38773

Re: Motorové pily

#8418 Nový příspěvek od gepoting »

zítra se podívám,zatím nic nekupuj,ale mělo by to jít koupit tady.
https://www.sgarden.cz/NahradniDily/Roz ... RYT_SPOJKY

Mildis
Příspěvky: 672
Registrován: sob dub 06, 2013 8:15 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Motorové pily

#8419 Nový příspěvek od Mildis »

Kdybys nesehnal starší, tak tady mas celej dekl https://www.hsparts.cz/kryt-spojky-pro- ... 7907_p2840

gepoting
Příspěvky: 238
Registrován: sob pro 24, 2011 3:22 pm
Bydliště: 38773

Re: Motorové pily

#8420 Nový příspěvek od gepoting »

Něco jsem našel ale nemá to označení tak koukni na ty rozměry
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1462
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Motorové pily

#8421 Nový příspěvek od drtikol »

Drtikol to nemá, nebo-li má, ale celou komplet pilu, která má obrácený otáčky .

Slávek55
Příspěvky: 523
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#8422 Nový příspěvek od Slávek55 »

Ahoj Gepoting,ty fotky co jsi dal,tak to je trojková řada.Tedy modely H 340,345,350.Ale pokud by Vitex chtěl experimentovat a vymontovat ten čep,tak ten by podle rozkresu měl být stejný.Otázka je,zda mu tam bude dobře držet.Ale jsou lepidla.Stačí dojít do autoservisu a tam namáznout vymezovačem vůle a již ho nevyndá.

Slávek55
Příspěvky: 523
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#8423 Nový příspěvek od Slávek55 »

Sadro,odpovím raději v tomto vlákně o tom rádiusu.Jinak vypadá broušení kotoučem a jinak dremlem,který je trochu podobný pilníku.Ale dreml je absolutně k ničemu,a já vysvětlím proč.Dříve,řeknu před revolucí měl pilu málo kdo.Většinou profíci,které to živilo.A ti uměli jak praxí,tak i školením řetězy dobře brousit pilníkem a to i podle druhu dřeva a jiných okolností.Prostě pilu,broušení,mazání a vše okolo dobře ovládali.Jenomže dneska si již pilu může pořídit každý,ale málokdo ovládá údržbu a hlavně broušení řetězu. A protože i na tyto levné pily dávají levné a nekvalitní řetězy,tak se trochu změnila i ta geometrie ostření-tedy úhly.Ostřejší úhel čela sice hodně pěkně řeže,ale také se i rychle otupí.A to by se těmto nezkušeným uživatelům nelíbilo a navíc hrozí i to,že zničí celou pilu.Proto vznikly tyto brusky které jsou jakýsi kompromis společně s úhly broušení,ale jsou vhodné pro občasné a nezkušené uživatele.Profíci ostří pilníkem-tedy kvalitním,brusky používají občas k většímu uběru zubu po nehodách s jiným předmětem.
K tomu rádiusu-jiný vytváří pilník a jiný bruska.Pilník dělá radius hnedle pod čelem zubu.Tím dělá podle průměru pilníku dost ostrý úhel čela.Proto se musí držet 1/4 nad zubem.Dříve to byla 1/5.čím výš jej vedete nad zubem,tím tupější úhel vzniká.Sice tolik dobře neřeže,ale déle vydrží ostrý,tedy pokud to není extrémě víš.
Brusný kotouč jde dolů pod určitým úhlem-úhlem čela- a radius vzniká až dole,tam kde jsou spojovací články. Takže nemá žádný vliv na ostří úhlu čela.Vlastně zakroutí hoblinu a odlomí ji.
Je to podobné jako dřevěný truhlářský hoblík na dřevo.Ten má na noži pouze rovnou nezakřivenou plochu,a proto dělá hobliny dlouhé a zakroucené.Některé ale mají ten dřevěný klín co drží nůž upravený tak,aby dlouhou hoblinu odlomil.Nože těchto hoblíků se ale ostří mnohem ostřejším úhlem nežli řetěz na pile,ale to je proto,že rychlost pohybu a síla je malá a posouváte jej rukou a ne motorem.
https://postimg.cc/TK9Rcxkb
https://postimg.cc/mtWBfkJM

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Motorové pily

#8424 Nový příspěvek od vitex »

Kluci,moc děkuji.Snad mě to s Gepotingem vyjde.Experimentovat nebudu,čep můžu vlepit,mám dokonce i aktivátor na hliník,lepidel plnou řiť ale myslím,že to nebude potřeba.Bude stačit po přerýsování osy čepu vyvrtat otvor,čep vyrazit(dlouhé kalené jehly mám) a naklepnout opatrně nový čep.Odkazy,které jste mě poslali znám.Specializovanou prodejnu na Husu mám 10 kilometrů od baráku ale nepřečtu v.č.pily a bez toho nekomunikují.To je taky pitomej nápad dát malý nečitelný štítek nad řetěz,který jej zasere a nejde umýt.Už píšu jak Ota. :smich:

Slávku 55 napsal jsi to velice dobře. 8)

Pavel
Příspěvky: 8352
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Motorové pily

#8425 Nový příspěvek od Pavel »

Slávek umně za jedna už sem to tu taky kdysi psal a dostal sem sprdana

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13957
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8426 Nový příspěvek od Čárls »

Co se týka pilníku je vše jasný ideal ostří a kdo se s tím živí tak prostě ví a umí co se týká brusek pokud je možnost lze nastavit rameno až na 50° takže je to o možnostech brusky jako takový běžně se uvádí 60° oregon a stihl 55° já doma nastavuji 50° jo daleko líp to jde do záběru a omezováky dle měrky běžně mě vydrží na kládovce tvrdý listnatý 2 nádrže benálu spíš ale brousím stihl 2v1 a jednou za čas na brusce srovnám nebo pokud chytím šutr či písek v kuře dovežený kládovky
To jen jak brousím já a proto pokud bych měl koupit brusku jdu do týhle https://dilynatraktory.cz/bruska-na-ret ... UgQAvD_BwE
Nechá se velice dobře nastavit pravalevá strana díky posuvu stolu je pěkný videjko i na joutube jak toto nastavit a eliminovat tak ubytky kotouče nepřesnosti výroby a Pokud někdo má jen jeden typ řetězu tak je vysmátý
Proč sem si koupil brusku jednou sem si nechal brousit řetěz v jednom servise a to co se mi vrátilo bylo k pláči pravá levá strana rozdíl skoro 0,4 mm a tak raději si brousím sám a nadávat mužu jen sobě
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21636
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#8427 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi občas někomu brousím řetěz. Na té mojí lidl brusce. Asi je to o citu, ale uplně v pohodě. Jednou mi kámoš automechanik volá a že ,,heléď já jsem si dal nabrousit řetěz a teď tu řežu a to je hrozná bída a podřezává mi to jako prase, můžu přijet?" Přijel a přivezl pilu. Koukám na řetízek a už od prvního pohledu u vrat bez brýlí koukám, že jedny zuby jsou pod jiným uhlem. A řetízek tak 2/3 zubu. Ptám se, kolik s tím řetízkem už pořezal? A on no to byl fungláč řetěz a zdálo se mi po nařezání fůry dřeva že už nejde jak z kraje. Sundal jsem ho a dovezl nabrousit do obchodu. Tedy první ostření! No nechej to tady já na to kouknu. Vyndal jsem řetěz a dal na brusku, sešteloval a vzal jednu řadu zubů. Vcelku ani ne moc odchylky. Otočím stolek a už jsem to viděl. Předchozí brusič si spletl stupnici uhlů. Ty druhý zuby byly o 10° podbroušený. No nic nastavil jsem stejný jak na předešlé řadě a políznul. Pak jsem vrátil na tu první řadu zubú a trochu je ještě musel vzít. Bo ty jedny tím podbroušením byly užší. Povídám pak kámošovi, když jsem mu dával pilu do ruky co se stalo. A povídám mu, bude to min na 5x pilníkem než se ty zuby trochu srovnají. A už jezdi jen sem brousit. Pak volal že pila řezala jako hutě a na víkend přivezl jeho syn jeho dvě pily taky nabrousit. Ten řezal zase ve stodole asi 50 let uleželý dřevo ze záděně.

Sadra17
Příspěvky: 6275
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#8428 Nový příspěvek od Sadra17 »

Slávek55 píše: pon bře 11, 2024 4:44 pm Sadro,odpovím raději v tomto vlákně o tom rádiusu.Jinak vypadá broušení kotoučem a jinak dremlem,který je trochu podobný pilníku.Ale dreml je absolutně k ničemu,a já vysvětlím proč.
dremel je stejný jako pilník 8) mám "diamantový" korunky o stejným průměru jako pilník 8) navíc mi nepřišlo že by to tolik ubíralo materiál jako že leštilo, tim byl zub opravdu ostrý jak nůž :zapomel:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13957
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8429 Nový příspěvek od Čárls »

Ono je to o brusiči a u těch lacnejch brusek se musí doměřit dýlka V praci sem to viděl když koupili brusičovi brusku na řetězy ono na jedný fabrice se dělali těžkotonažní izolační folie na skládky 6 metru šíře a 4 mm síla vše šlo na vývoz hlavně na blízký východ a tam ty zbytky aby to šlo dát do mlejna na regranulát řežou elektrickou pilkou řetězovou No a bych to dopověděl rozdíl pravá levá strana byla o 1,5 milimetru při stejných uhlech Takže jedině prostě doměřit a vždy nastavovat na druhou stranu doraz dost otravný když ti přivezou 10 řetězu a chtěj to za chvíli mít hotový Doma si třeba pohraješ ale je to taky otravný myslet na to Hlavně to chce při broušení klid a brát jen pomalinku malou třísku ne vše najednou
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Ready
Příspěvky: 550
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Motorové pily

#8430 Nový příspěvek od Ready »

Mám lídlovku a zuby dělá dlouhé stejně.Co je ale svatá pravda, brousit pomaličku a s citem,není tam voda,takže spálit zub jde velice lehce.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“