Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mmv38
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 07, 2009 8:29 pm

Re: Motorové pily

#5116 Nový příspěvek od mmv38 »

mazať som mazal 1:40
https://mmv38.rajce.idnes.cz/pila#IMG_2 ... 4107_1.jpg
problém som po trápení, a čakaní na servis narýchlo vyriešil takto
https://mmv38.rajce.idnes.cz/pila#IMG_2 ... 421657.jpg
ale kedže servis stál hodne peniažkov, a už nemám chuť sa tam vracať, a chcem aby ma to finančne najmenej bolelo, musím to v priebehu sezóny dať nejako dokopy sám, videl som doškriabaný piest zo strany výfuku, keď som ho dal dole.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13943
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#5117 Nový příspěvek od Čárls »

Řeknu to co si myslím kus těsnění pod výfukem se nějakým způsobem mohlo dostat k pístu a bylo vymalováno(dost nepravděpodobný),
ale spíš, podfukovalo to u výfuku přehřátý a hryzla se přeleštil bych válec dekrbonizace nový těsnění výfuku a vyzkoušet cca oprava bez práce za 500 Kč s replikou pístu Vše za předpokladu že nemá válec hluboký rýhy
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#5118 Nový příspěvek od DYK »

Tak právě proto, že to už stálo nějaké peníze, více bych zapojil ten odborný servis a ukázal jim, co se stalo a děje. Jako zadřít se mě pila ze servisu po hodině práce - druhej den by to měli na pultě z 5!!! Kdybych tam měl jít pěšky.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mmv38
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 07, 2009 8:29 pm

Re: Motorové pily

#5119 Nový příspěvek od mmv38 »

ide o to že prvá oprava po zime ma stála150eur, na bločku bolo prasknuté sanie vzduchu, čo mohlo byť, plus spona, výmena piestu, prebrusenie valca, a tak dalej - ok, druhý krát ked som zadrel mi povedali že zlá zmes, málo oleja, mal som doma bratovu pílu STIHLKU, na ten bezin ok, po výmene, čo povedali za cenu materialu 80eur - nový benzín s olejom 1:40, znova zadreté, nemal som už na to nervy, kupil som novú pilku, lebo mám doma drevo na dvore už 3 týždne, a nech mám rezervnú pilu, alebo na predaj za pár korún nech sa mi vráti aspon niečo, ale asi to budem robiť až cez zimu, lebo teraz už pílu mám, a čas bude až ked padne sneh, každopádne dakujem každému za pomoc

pajik
Příspěvky: 762
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Motorové pily

#5120 Nový příspěvek od pajik »

Mám se servisem podobnou zkušenost ... Kdysi když se pridrela oleo-mac ... V Mountfieldu po týdnu diagnostiky za 500,- řekl technik že ji celou rozebral že je zadrena na výměnu válce velké ryhy ... Opravovat sme ji tam nenechali a koupili novou husqvarnu ... Doma sem pilu rozebral a ve všech imbusovejch šroubech pilyny nikdy vni vlezlej nebyl nikasilu ve válci nic nebylo píst olestenej evidentně pridrenej ... Objednal sem novej vyměnil a pila řezala dalsi asi 4-5let ... Teď začala znova zlobit tak jsem koupil stihlku na bazosi tu pro ruského trh a spokojenost je mnohem lehčí ... Ale oleo-mac ještě jednou rozeberu a omrknu co je vni špatně... Ale taky asi až v zimě

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13943
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#5121 Nový příspěvek od Čárls »

Servis Mountfieldu je kapitola sama o sobě Pokud si troufnete a seženete rozkres dílu není to až tak velký problém pilu rozebrat
Chce to trpělivost a hlavně dostatek času nepospíchat je to jako se vším
Rozkresy jsou tady http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 29&t=93094 Pokud nějaký nemůžete najít dejte sem do pil dotaz
Buď někdo dřív již hledal a má nebo zkusím najít U husky a jonsered a dalších je důležitý datum výroby
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hugo3
Příspěvky: 703
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Motorové pily

#5122 Nový příspěvek od hugo3 »

co se týká mountfieldu, jejich přístup k opravám mohu jen potvrdit. sice 8 let zpět, ale přístup mají asi v genech. jó pane, to je starý model pily, na to už nic není....kupte si něco nového. tak jsem koupil, ale ne u nich.
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Sadra17
Příspěvky: 6274
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#5123 Nový příspěvek od Sadra17 »

:shock: zlatej proles i na skoro 20let pilu sehnali všechno akorát cena dosti vysoká :'( a čekání pekelně dlouhý
malej traktorista v malým traktoru

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motorové pily

#5124 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Zdravím,
tak moje Stihl 280 po dolití benzínu nechce jit plně do otáček a tarokuje,vyměnil jsem filtr- benzín ,nalill jsem nový benzín vyměnil svíčku a stále do plných otácšek nejde.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13943
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#5125 Nový příspěvek od Čárls »

Začla najednou nebo po odstávce Pokud po odstávce tak bych to viděl na karbec a ultrazvuk
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové pily

#5126 Nový příspěvek od elbarto »

Před pár dny mi přijela řetězová pižlalka pro Ryobi one+. Hnedka co se oteplí vyrazím testovat :-)

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Motorové pily

#5127 Nový příspěvek od Killer Koly »

pajik píše:Mám se servisem podobnou zkušenost ... Kdysi když se pridrela oleo-mac ... V Mountfieldu po týdnu diagnostiky za 500,- řekl technik že ji celou rozebral že je zadrena na výměnu válce velké ryhy ... Opravovat sme ji tam nenechali a koupili novou husqvarnu ... Doma sem pilu rozebral a ve všech imbusovejch šroubech pilyny nikdy vni vlezlej nebyl nikasilu ve válci nic nebylo píst olestenej evidentně pridrenej ... Objednal sem novej vyměnil a pila řezala dalsi asi 4-5let ... Teď začala znova zlobit tak jsem koupil stihlku na bazosi tu pro ruského trh a spokojenost je mnohem lehčí ... Ale oleo-mac ještě jednou rozeberu a omrknu co je vni špatně... Ale taky asi až v zimě
pry technik rozebral... :D jsi moc velky idealista :smich: zjistil to tak, ze jen vysrouboval svicku a nakoukl do ni endoskopem. takhle to delaji ti poctivejsi v mountfieldu. a radsi se ani neptej, jak to delaji ti mene poctivi
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13943
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#5128 Nový příspěvek od Čárls »

No třeba ti to vrátí v krabici a rozebraný že už to do hromady nikdy nedáš :( viz tatíkova zadřená pilka nedal olej,no je mu 85 takže se tomu moc nedivím
Dohromady sem mu ji nedal raději přijedu a pořežu se svojí to co si navymýšlí většinou překáží nějaká ta tuje a pod.
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

mmv38
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 07, 2009 8:29 pm

Re: Motorové pily

#5129 Nový příspěvek od mmv38 »

ešte som sa chcel opýtať, či nepoznáte nejaký rozumný prípravok na brúsenie reťaze, ktorý by mi viedol pilník v správnom uhle?

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1007
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Motorové pily

#5130 Nový příspěvek od Codza »

Přes čtyřicet roků používám ruky. I přes částečné opotřebení není důvod na změnu. Akorát před pár roky proběhla inovace - nasazuji si při broušení brýle. :idea: :idea:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“