Agrokruh

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Agrokruh

#31 Nový příspěvek od chobotek »

Nějaká čísla z hlady umírajícího světa bys měl? Že bys třeba začal osevní plochou řepky, vysvětlením kolik se na takto oseté ploše ročně projebe nafty a kolik nás to všechny stojí na dotacích. On je šašek za svoje. Mimochodem, do kruhu se neorá, protože tomu pánovi se orba nelíbí, ne že by to na tomto poloměru nešlo.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Agrokruh

#32 Nový příspěvek od DYK »

Já ti čoveče nevím. Pouštěl jsem si "ho", všechna dostupná videa, několikrát a všiml jsem si naučených frází, které asi fungují jako páteř pro jeho projevy a podle toho kde se zrovna nachází nějak obmění "omáčku" okolo. Fakt mě to ke konci připadalo jako papagáj. Taky tvrdí, že to jeho zaplatili Japonci a on zase by měl sehnat další podobně zaměřené lidi, bude mít nad ním "patronát" a začne se mu to nějak vracet či co, no moc tomu nerozumím, ale připadá mi to jako nějaká ta finanční hra, která až se dostane k těm obyčejným, zahučí na tom. O zaškolení a času k tomuto způsobu pěstování se vyjádřil, že je třeba vlastně jedno vegetační období, které si samozřejmě zájemce platí sám a platí mu. Orbu zamítl a vysvětlil proč a že vlasně není třeba. Taky poukázal na to, že nedojde k utužování půdy ani chozením po kruhu. Já si všiml, že pěstuje i brambory. Nikde jsem nenašel způsob, jakým je sklízí. No jestli z té sedačky tak potěš pánbůh a jestli "normálně" tak to se něco po pozemku našlape. Ale jak říkám, o zklizni nejen této plodiny jsem nenašel od něho ani zmínku. Možná jsem taky hledal špatně, kdo ví. V jedné věci měl a má úplnou pravdu. Dokud to nebylo na YT, tak o tom nikdo nevěděl a ani netušil. A já dodávám, že kdyby mi to někdo líčil jako že slyšel jsem nebo viděl jsem, tak si budu myslet ledas co, jen věřit budu těžko. Je velmi laciné a jednoduché někoho odsoudit v činnostech, na který si nikdy nešáhl a vlastně o něm ví jen týden a to jen to, že existuje, ale tady fakt nevím. Nevím a nejsem si jistý. Je to prostě jeden z netradičních způsobů a když najde simpatizanty, proč ne, ať se každý zabývá čím uzná za vhodné. Jen ať se neotírá o druhé, hospodařící jiným (tradičním) způsobem a nebere si je jako odstrašující případy do svých přednáškových SHOW.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Agrokruh

#33 Nový příspěvek od kenybz »

to je takový sep holzer v česku ...sepp to dělá sice jinak ale také pořádá kurzy a hustí tam svoje verše za tučný peníz a když chce něco postavit tak pořádá workshop a pozve si lidi kteří mu zaplatí za kurz peníze a eště mu udělajů prácu zadarmo možů přitom ochutnat jeho produkty a obdivovat permakulturu...celkem jsem byl z toho nadšený jednu dobu ale pak jsem si uvědomil že sa to tak v praxi dělat nedá...jako z každého takového nadšenca sa dá neco pochytit ale mosí byt člověk nohama na zemi a přefiltrovat si v hlavě co má smysl a co ne...... třeba by mě zajímalo jak chce v tom kruhu střídat plodiny tolik kruhů nemá a žeby v tom spirálovém řádku sadil víc plodin?
Nebo když chce utrhnůt s posledního řádku u středu kruhu pár salátů to jako si lehne na lehátko a udělá dvacet otáček než sa k tomu dostane? teˇžko normálně tam vleze a pohněte to celé.
já mám dvě políčka každé 5x 50m záhonky mám našířku mezi políčkama je cca 1,5 metru travnatý pás kama na políčka jezdím když chcu neco z konca záhonu tak z té trávy udělám dva tři kroky a utrhnu co chcu na poli spálím ročně asi dva litry bezínu na jaro rotavátor a napodzim vyořu brambory a přivezu je na vozíku do stodoly.
Oře zetor se čtyřma radlicama a chce za to jen 150kč a má to za 10 minut hotové
žeby byla půda utužená to sa říct nedá najaro je tak vymrzlá a kyprá že když do toho stůpnu tak sa mě noha zaboří dobře 15 čísel do hlůbky .... náklady na energie cca 220kč zbytek motyka
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Agrokruh

#34 Nový příspěvek od Jan_2 »

kenybz píše: Nebo když chce utrhnůt s posledního řádku u středu kruhu pár salátů to jako si lehne na lehátko a udělá dvacet otáček než sa k tomu dostane? teˇžko normálně tam vleze a pohněte to celé.
jo presne lehatko. stejne se tusim sklizeji okurky v Nemecku.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Agrokruh

#35 Nový příspěvek od kenybz »

jenže on má posuv lehátka doboku řešený posouváním toho řetězu pomocí ozubeného kola a na otáčení ramena má převodovku s variátorem takže v jeho případě nevím jak by to řešil zadalší má tych robotů jen několik myslím že dva takže by to musel přavážat po celé ploše...osobně kdybch dělal něco takového tak by to bylo řešené jako portál a pole v jdenom kuse obdelníkové a klidně by to mohlo fungovat jak plotr..kdykoliv bych si během chvilky zajel do kterého koliv bodu on tam sice říká že nechce nic elektronického že mechanika je nejlepší jenže mechanika neni efektivní pokud by měl přejet do středu kruhu musel by udělat tolik otáček kolik je daných převodem posuvu /ozubené kolo určuje meziřádkovů vzdálenost/ takže když tam má salát a na jednu otáčku by popojel o 25cm a má to dlůhé to rameno deset metrů a mosel by posbírat rostlinky u středu kruhu protože sů zrovna největší tak??? já si myslím že to najaro nasadí a zkultivuje tím robotem a pak všechno dělá ručně a šlape sa vtom protože je to nemožné a pracné to přesouvat a předělávat...
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Agrokruh

#36 Nový příspěvek od chobotek »

Tak Zbyňo, "jako z každého takového nadšenca sa dá neco pochytit ale mosí byt člověk nohama na zemi a přefiltrovat si v hlavě co má smysl a co ne", toto je myslim klíčem ke každé podobné snaze. Jasné je, že to má svoje limity, ať jde o obdělávanou rozlohu, tak plodiny, které tam má smysl pěstovat. Pro sebe sem si z toho vzal, že by to bylo dobré na všecko, co chce dost péče a ruční práce, která se tím dá částečně automatizovat. Kdybys to pojmul jako C-N-C rameno, tak víš přesně, kde co roste a možeš kypřit a okopávat bez motyky, jak sis v jednoosákách stěžoval na záda...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Agrokruh

#37 Nový příspěvek od DYK »

Při tomto pohledu a vyfiltrování není co dodat. Tady je kde se na to vzali peníze a zase slyším ta stejná svova - věty.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Agrokruh

#38 Nový příspěvek od kenybz »

ten jeho mluvčí by okecal aj ho**o už jsem to video viděl protože jsem ten agrokruh heldal všemožně ve vyhledávači...nejekologičtější by byla jedna vitální tetina s motyků a dat ji nejaků tisícku já tým tetnimám u nás v dědině aj závidím a sám jim to říkám že bych chtěl mět jejich záda :)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Agrokruh

#39 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Vynález bratranců Veverkových způsobil revoluci ve způsobu obdělávání půdy což vedlo i k vyšším výnosům. Ta motorová motyka se tam dloube jak v nose. Určitě polím neprospívá neustálé zhutňování těžkými stroji,a velmi omezené střídání plodin.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Agrokruh

#40 Nový příspěvek od sadlicko »

všechno jsem neviděl, ale nejde přeskočení vozíku o pár řádek vedle udělat navijákem řetězu na straně vozíku? Jestli se vozík navíjí na řetěz, jak se pak dostane zpátky?
Neříká na začátku, že to není pro pasivní nářadí?
A to že všude říká to samý je přeci normální. To je u jakýchkoli reportáží, článků.. Vysvětluje pořád to samé, akorát někomu jinému.
.
Problém vidím, jak tu někdo psal ve svahu a v kamenité těžké půdě.

hotsteel
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 27, 2013 10:57 am
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Agrokruh

#41 Nový příspěvek od hotsteel »

Tahle technologie je mi nějaká povědomá. Dříve narození, vzpomínáte? Povinná četba ,,Neználek ve Slunečním městě" http://medvidek.us/ikke/knihy/Neznalek/kap08.html

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Agrokruh

#42 Nový příspěvek od kenybz »

hotsteel píše:Tahle technologie je mi nějaká povědomá. Dříve narození, vzpomínáte? Povinná četba ,,Neználek ve Slunečním městě" http://medvidek.us/ikke/knihy/Neznalek/kap08.html
jen jsem to proletěl pár sekundama a až bude čas rád si to přečtu
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Agrokruh

#43 Nový příspěvek od Jan_2 »

sadlicko píše:všechno jsem neviděl, ale nejde přeskočení vozíku o pár řádek vedle udělat navijákem řetězu na straně vozíku? Jestli se vozík navíjí na řetěz, jak se pak dostane zpátky?
Neříká na začátku, že to není pro pasivní nářadí?
A to že všude říká to samý je přeci normální. To je u jakýchkoli reportáží, článků.. Vysvětluje pořád to samé, akorát někomu jinému.
.
Problém vidím, jak tu někdo psal ve svahu a v kamenité těžké půdě.
no naviji se to na ten kul uprostred. Jak rika v tom videu, napadloho to, kdyz videl, jak v Nepalu mlateji obili tak, ze privazou jaka retezem a aby to poslapal vsechno, tak furt de a von se mu ten retez zkracuje ve spirale.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Agrokruh

#44 Nový příspěvek od Roman »

hotsteel píše:Tahle technologie je mi nějaká povědomá. Dříve narození, vzpomínáte? Povinná četba ,,Neználek ve Slunečním městě" http://medvidek.us/ikke/knihy/Neznalek/kap08.html
Určitá inspirace v tom je :smich: :smich: :smich: 8) 8) 8) 8)
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Agrokruh

#45 Nový příspěvek od kenybz »

takže žádná novinka :)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“