Herbicidy

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
bratrH
Příspěvky: 892
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Herbicidy

#91 Nový příspěvek od bratrH »

Mnoho lidí mně na tomto foru napadá,že užívám selektivní herbicidy do zeleniny.Ale v množství,které jako jediný pracovník firmy,jinak nejde.Užívání selektivních herbicidů v trávníku zapřičiňuje mnoho problémů.Pakliže takto ošetřený trávník použijete do kompostu nebo vyvezete do sběrného dvora,tak se můžete dočkat krásných patvarů třeba u rajčat.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Herbicidy

#92 Nový příspěvek od chobotek »

V těch zelených okolodomových trávnících se za plevel považuje všechno kromě travin ;-) Pročetl jsem návod, bršlice není uvedena vůbec, tím méně mezi citlivými plevely - to u Garlonu je. Dám tomu šanci.
Jinak ta poslední věta výše je důvod proč z místní kompostárny kompost nechci.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Herbicidy

#93 Nový příspěvek od Britt »

z4011be píše: úte kvě 10, 2022 9:46 pm Jetel je plevel ? :pistol:
Tak to už nerozumím ničemu.
Jetel není plevel, ale tak se mi rozrůstá, že dusí trávu a ta mizí. Co je na tom tak těžkého k nepochopení? :-/
BratrH, proč tedy výrobce píše, že trávu je možné kompostovat? Já jí teda do kompostu nedávám, posílám jí do kompostárny.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Herbicidy

#94 Nový příspěvek od z4011be »

Pro mě je k nepochopení to, že někomu v trávníku prostě vadí jetel, která se nechová plevelovatě jako např. pampeliška), navíc je částo potravou pro myši/hraboše, kteří ho umí přes zimu slušně zlikvidovat. Sám mám zahradu, nemalou a snažím se jí udržovat tak, aby byla samostatná, tj. ne monokulturu, které vadí sucho, mokro, v mrazu na ni nesmíš šlápnout atd. Ale asi jsem už moc starej na pochopení některých věcí. :vysmech:

Výrobce nemůže napsat, že trávu po ošetření selektivním herbicidem nelze kompostovat, protože v tu chvíli by vznikal odpad, který se musí extra likvidovat. Jednak by to byl problém z hlediska reklamy a prodeje (koupíš si přípravek, po jehož aplikaci budeš trávu rok vozit na oficiální skládku ?) a hlavně z hlediska zákonů - opravdu si nemyslím, že by v dnešní době mohl být pak takový přípravek volně v hobby prodeji, že by neskončil ve vyhrazeném prodeji pouze držitelům způsobilosti II. a III. stupně.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Herbicidy

#95 Nový příspěvek od chobotek »

Jetel v pochozím trávníku tu trávu prostě vytlačí. A když se pak pokusíš takový trávník zatížit chůzí, jetel se změní v kaši, kam sice šlápnout smíš, ale tak nějak mi přijde, že je to proti účelu, se kterým byl založený.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Herbicidy

#96 Nový příspěvek od Britt »

Když toho jetele začíná pomalu být víc jak trávy, také to začneš řešit.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“