Skleník

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
kokosamel
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 17, 2010 3:18 pm

Skleník

#1 Nový příspěvek od kokosamel »

Ahoj všichni chtěl bych poradit mám postavit skleník na kaktusy a potřeboval bych aby tam mohly být celí rok tak se chci zeptat jak by měl být konstruován a co by tam nemělo chybět a jestli je lepší sklo nebo jine materialy díky za rady a návrhy.

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleník

#2 Nový příspěvek od jano »

Vyzerá to ako, že chceš postaviť lietadlo. Otázka je či model, lietajúce, RC, pre ľudí, dopravné alebo stíhačka. Brat doporučil: choď sa dobre ožrat a na skleník zabudni. Chcel som poslať ilustračné foto ale chvílu to potrvá...

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleník

#3 Nový příspěvek od Lars »

no, ja bych ti doporučil aby sis přečetl nějakou literaturu o kaktusech. tam to určitě bude
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

kokosamel
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 17, 2010 3:18 pm

Re: Skleník

#4 Nový příspěvek od kokosamel »

jano píše:Vyzerá to ako, že chceš postaviť lietadlo. Otázka je či model, lietajúce, RC, pre ľudí, dopravné alebo stíhačka. Brat doporučil: choď sa dobre ožrat a na skleník zabudni. Chcel som poslať ilustračné foto ale chvílu to potrvá...

Stím jit se ožrat to nemas vubec spatny napad nejradeji bych se na to vykaslal ale nemuzu 3000 kaktusu na to ceka mam na to jenom zimu pak musi ven

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleník

#5 Nový příspěvek od jano »

No to už sme zásadne blíž. A kde ich máš teraz?
kak0026.jpg
Otázka je, či sú taketo alebo skladnejšie.
Teda aká veľkosť stavby?

kokosamel
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 17, 2010 3:18 pm

Re: Skleník

#6 Nový příspěvek od kokosamel »

no tet je mam ve sve dilne kterou jsem musel vyklidit

kokosamel
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 17, 2010 3:18 pm

Re: Skleník

#7 Nový příspěvek od kokosamel »

asi osum je takto velkych a zybek je skladnejsi tak kolem pul metru a si tak necelejch devetset semenacu v. velikost stavby bych videl tak 4 krat 7 metru
Naposledy upravil(a) kokosamel dne úte led 19, 2010 10:28 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pilčikbs
Příspěvky: 332
Registrován: pát říj 12, 2007 6:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleník

#8 Nový příspěvek od pilčikbs »

nuz newem u vas v CR maju aj take plastove panely dute a viac komorove nenapada ma jak sa to vola ale ja bi som pouzil asik sklo jak ide do plastovich alebo euro okien viem je to dost drahe ale aj vzime sa to da super vykurit a nemas moc welke straty ale zas plast mac rychly , lacny , a ak mas zleho suseda tak kamen mu neuskody . neviem ako sa to vola ale na prime v nedelu davaju receptar prima napadov ci jak a tam vravely o tomto druhu sklenika /plastovnika keby napises im tak odbornici poradia :friends:
co nejde klucom to ide autogenom !!

moj svet je les, lesna vyroba

Josef7011
Příspěvky: 190
Registrován: ned dub 12, 2009 10:04 pm

Re: Skleník

#9 Nový příspěvek od Josef7011 »

kokosamel píše:Ahoj všichni chtěl bych poradit mám postavit skleník na kaktusy a potřeboval bych aby tam mohly být celí rok tak se chci zeptat jak by měl být konstruován a co by tam nemělo chybět a jestli je lepší sklo nebo jine materialy díky za rady a návrhy.
Sklo je dobrej materiál ale moc těžkej.Použil bych komůrkovej polykarbonát.Je lehkej nechá se jednoduše řezat a ohýbat a nepropouští přímý slunce dovnitř a nerozflákaj to kroupy.Jediná nevýhoda je že je to drahý jak hovado.Třeba toto: http://polykarbonat.rempo.net/komurkove ... -makrolon/

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleník

#10 Nový příspěvek od jano »

kokosamel píše:asi osum je takto velkych a zybek je skladnejsi tak kolem pul metru v. velikost stavby bych videl tak 4 krat 7 metru
3000kusov do cca 30m štvorcových? Kaktusy nie sú súčiastky, že ich dáš na 5 podlaží a nič sa nedeje.
Ten polykarbonát by bol vhodný, doba ocele a skla je už preč...

Uživatelský avatar
pilčikbs
Příspěvky: 332
Registrován: pát říj 12, 2007 6:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleník

#11 Nový příspěvek od pilčikbs »

kokosamel píše:Ahoj všichni chtěl bych poradit mám postavit skleník na kaktusy a potřeboval bych aby tam mohly být celí rok tak se chci zeptat jak by měl být konstruován a co by tam nemělo chybět a jestli je lepší sklo nebo jine materialy díky za rady a návrhy.
a co tak s apochvalit fotkov tolko kaktusov jednoduchu si :pohar: tak sup sem snov nech je naco sa pokochat :friends:
co nejde klucom to ide autogenom !!

moj svet je les, lesna vyroba

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Skleník

#12 Nový příspěvek od Jan.F »

Josef7011 píše:
kokosamel píše:Ahoj všichni chtěl bych poradit mám postavit skleník na kaktusy a potřeboval bych aby tam mohly být celí rok tak se chci zeptat jak by měl být konstruován a co by tam nemělo chybět a jestli je lepší sklo nebo jine materialy díky za rady a návrhy.
Sklo je dobrej materiál ale moc těžkej.Použil bych komůrkovej polykarbonát.Je lehkej nechá se jednoduše řezat a ohýbat a nepropouští přímý slunce dovnitř a nerozflákaj to kroupy.Jediná nevýhoda je že je to drahý jak hovado.Třeba toto: http://polykarbonat.rempo.net/komurkove ... -makrolon/
Řiká se že sklo je nejlepší materiál.
Ale po letech přijde doba kdy to sklo začne praskat a člověk to pak nestačí viměňovat.

A nepotřebujou kaktusy spoustu světla? že jestly ten polykarbonát jim nebude spíš škodit(žeto nepropustí tolik světla jako sklo).
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Skleník

#13 Nový příspěvek od zde »

.Jediná nevýhoda je že je to drahý jak hovado.Třeba toto: http://polykarbonat.rempo.net/komurkove ... -makrolon/[/quote]


ja som kupoval 6 rokov dozadu hrubku 4mm za 600skk za m/2 ,bral som toho 12,6m/2 ,narezali to zadarmo / sak pr tej cene /daval som ho na uzavretie schodiska , http://www.tercoplast.sk inak je nerozbitne aspon zatial

Uživatelský avatar
pilčikbs
Příspěvky: 332
Registrován: pát říj 12, 2007 6:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleník

#14 Nový příspěvek od pilčikbs »

jo mna napadlo sklo bi si mal zas za facku keby sa zajedes na technicke sluzby alebo ako sa to u vas vola oni triedia odpad a sklo welke kusy z okien to bi ti bolo mas to za flasu alebo ked si to vyberes aj zadara potom zohnat len nejaky profil na ram myslim si ze kazde ma svoje pro a pre napr plast ja osobne si myslim ze nepusti take spektrum svetla jak sklo to je fakt :friends: ale zas sklo ma moc welky unik tepla zalezy na tebe kolko chces do toho vrazit ale plocha to bude obrovska na tolko kaktusov :friends:
co nejde klucom to ide autogenom !!

moj svet je les, lesna vyroba

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleník

#15 Nový příspěvek od jano »

IMG_0232orez.jpg
IMG_0233orez.jpg
IMG_0248orez.jpg
IMG_0249.jpg
Skleník - no čo už dodať

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“