Suchovzdorné stromy

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Irčan
Příspěvky: 2446
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Suchovzdorné stromy

#1 Nový příspěvek od Irčan »

Ahojte.
Znáte něgdo nějaký stromy odolávající současnýmu podnebí?Potřeboval bych nějak osázet vysušenó planinu se zbytkama prastaréch ovocnéch stromů kerý stářím a suchem hynó.Suchý je to tak že už negdy začátkem června byla v metrové hlóbce suchá hlína.Zalívání není moc reálný (jenom minimálně).
Pozemek je na kopcu a dešťovka s bídó stačí na zeleninu. :vztek:
Jediný stromy co sem našel je škumpa ,ta je nepřípustná protože je jedovatá,a nějaké akát ale ten zas vypóští nějaký toxiny z kořenů takže kolem ňé nic neroste.
Pozemek není můj a ze dne na den mě majitel může říct ať se vypakuju(zatím je tohle riziko dost malý ale je),takže se nechcu póštět do žádnéch větších akcí. :-/
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Suchovzdorné stromy

#2 Nový příspěvek od Shrek »

:shock:
Snad jedine agave... To je sukulent
Vodu potrebuje secko, to vim i ja, srotak... :-/
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Irčan
Příspěvky: 2446
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Suchovzdorné stromy

#3 Nový příspěvek od Irčan »

Jasný vodu potřebuje všecko.ALE! jeden strom chce denně tři kyble a jinýmu stačí tři kyble na téden,
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Suchovzdorné stromy

#4 Nový příspěvek od Shrek »

Mozna by chtelo specifikovat, elsi to chces na palivo, nebo na plody, ale ty bez ty vody budou tezko...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Suchovzdorné stromy

#5 Nový příspěvek od DYK »

Já teda taky moc nevím, ale spousta stromů si pro vodu dokáže sáhnout relativně hluboko. Jenže problém je to slunko a teplota. Tady už jedině palmy.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Suchovzdorné stromy

#6 Nový příspěvek od Atlan »

Najprv tam nasad travu aspon 50cm vysoku a potom kriky a stromi.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Irčan
Příspěvky: 2446
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Suchovzdorné stromy

#7 Nový příspěvek od Irčan »

Shrek: V podstatě by stačilo když ty stromy zastíní plochu aby tam tráva vydržela co nejdýl.Takle to je spálený na tród a kdyby byl nejaké další užitek tak je to příjemné bonus ale netrvám na něm.Využitelná plocha je necelé půlhektar a chtěl bych tam mět pastevní prasata,jeden Karel tam už je.

Atlan-tráva tam je ale nepřežívá sucho,to co vyrostlo vod jara max. 30-40 cm posečený na vysoky strniště je suchyý.Poslední dva měsíce pršelo asi třikrát max.3-4 mm,před tým nepatrně víc.
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Suchovzdorné stromy

#8 Nový příspěvek od Britt »

Jediný strom co mi nerušeně roste je Libanonský Cedr. Pak mě ještě napadá nějaká Palma.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Irčan
Příspěvky: 2446
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Suchovzdorné stromy

#9 Nový příspěvek od Irčan »

Tak sem kóknul co chce cedr a je to zásaditá půda-vápencovitá.A tady to eště před štyrysta letma byla vrchovištní bažina kam vyháněli protivný a vzpurný poddaný z Boskůvek.Takže jílopísek a asi dost kyselo.
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Suchovzdorné stromy

#10 Nový příspěvek od mastnacek »

...a takhle vznikajó póště ;-)

Irčan
Příspěvky: 2446
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Suchovzdorné stromy

#11 Nový příspěvek od Irčan »

:chytry: Dík za info,tohle sem fakt netušil.
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Suchovzdorné stromy

#12 Nový příspěvek od mastnacek »

Ze zacatku budes muset vsechno zalejvat dyt to nema jeste zadny koreny. Na tvym miste bych pockal na vlhci rok. Ja mam taky porad choutky sazet, zatim dopadlo jen asi 300 nebo 400 topolu, 10 vrb a to je asi tak vsecko. Vrba sechytla jedna ale moc hezky a topoly jsem z pulky loni setnul a letos jsou uz poradne obrazeny, takze slouzej jako paradni pracholap u cesty, vetrolam a stin pro ovce na pastvine. Zjara setnu druhou pulku.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Suchovzdorné stromy

#13 Nový příspěvek od Britt »

Letos asi fakt nemá cenu něco sázet. Loni jsem na jaře zasadil třešeň a přesto že má každý den nejnéně 30 litrů. žloutnou jí listy. Letos zasazená jabloň má měklo kořeny a jí zatím stejné množství stačí.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Suchovzdorné stromy

#14 Nový příspěvek od doca »

teď jsem četl na silvariu že do holin po kůrovci vysévají břízy - a to tak že ořežou vzrostlou břízu - celé větve a ty pak zapichují jen tak do země v nějakém sponu a jelikož má teď v srpnu bříza zralé semeno které postupně jak ta větev usychá vypadává a větrem se rozšířuje po té holině, tak to relativně rychle a levně znovu zalesní aby nevysychala zem a až břízy povyrostou tak pod ně jako podsadbu budou dosazovat cílovou dřevinu a břízy postupně vyřežou.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Suchovzdorné stromy

#15 Nový příspěvek od PULDrapalik »

.. a když nezaprší tak se stejně nechytí. Z lesa o rozloze 5 ha sem vytahal cca 25 m3 suché břízy různého věku co odešla od roku 2017, celkově listnáče kromě akátu shazují listí a plody,protože to nemůžou uživit. Jinak břízu je nejlepší sejt a nebo sázet jako obalenou,prostokořená se většinou nechytí

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“