Nová sekačka

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
filo
Příspěvky: 284
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Nová sekačka

#1 Nový příspěvek od filo »

AHoj

Zkusím tady... asi mi odešla sekačka, starý ABG 495. Motor za běhu dělal jakoby rány (spíš pod zítěží) a kudysi zpředy vytekl olej... zatím jsme nezkoumal.

Zvažuju náhradu. Benzín, spíš širší záběr kolem 50cm, pojezd. Aktuálně je favoritem https://www.lidl.cz/p/parkside-performa ... p100374505 ale začal jsem uvažovat, jestli by nebyla lepší https://dum.bazos.cz/inzerat/185065952/ ... m-noze.php profi stará, ale oservisovaná, která má variabilní rychlost pojezdu.

Řešením by asi bylo toto https://www.husqvarna.com/cz/sekacky-na-travu/lc356vp/ ale jako 17 už se mi moc dávat nechce...

Zahrada je větší, ale do kopce a spousta stromů a tak, traktůrek nechci.

Nebo mi ještě něco uniká? Nějaký jiný nápad?

Díky

Honza

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21627
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nová sekačka

#2 Nový příspěvek od ota »

Chtělo by si tu sekačku co budeš vybírat odzkoušet v provozu. Už mám asi 4 sekačku. První byla od Vary. Neměla pojezd. Ale vydržela opravdu hodně. Asi 17 let. A to sekáme velký pozemek. Nebo soíš více pozemků, různě členitých, různě zaplněných krámama. Motor prostě už vyběhlej a když byla teplá, nešla nastartovat. Teď to děláme tak, že vezmu křoviňák se strunovou hlavou a obejdu všechny plácky a seknu zákouťí. Poté dvě sekačky syn a já a jedeme. On má bez pojezdu od Hechtu a já od Mounfildu s pojezdem. Každá má nějakou výhodu, nevýhodu. Ta moje je nižší a v pohodě vysekám trávu třeba pod kárama co stojí na place. Ale zase je těžší, což nahradí pojezd. Jezdil jsem předloni sekat k rodičům zahradu. U našich je sekačka s pojezdem od Hechtu. Sekal jsem s ní jednou a poté jsem si vzal raději tu mojí. Ten Hecht hrozně rychle jezdí. Když byla vyžší tráva hodně nechávala požvejkaný trávy. Musel jsem to brát v protisměru ještě jednou.
Já tu mojí Mounfíldovku koupil v kovošrotě za 300 Kč. Byl jsem tam a pán ji přivezl na vozíku a jestli mu ji pomůžu sundat. Koukám jak nová. A pán že to je sekačka po pantatíkovi. A ten že zemřel a panimáma neměla sílu ji nastartovat. Koupili ji sekací traktůrek a tuhle selačku odvezl do šrotu. Měla i před sezonou servis. Vyměněný olej. Jediné co bylo špatně, tak spadlej řemen pojezdu. To jsem opeavil a chodí jak nová. Jede akorát přiměřeně. Soused má jekési MDT či jak a tuhle povídal, že oproti té mojí ta jeho jezdí taky dost rychle.
Sekačku od Husgarny měl kámoš. Byla dost drahá. A vydržela mu asi jen 6 let. Pak se uvnitř vysypaly nějak ventyly. Měl ji v opravě a opravář mu doporučil koupit jinou sekačku. Oprava, nebo díly stály jako půlka té nové.

Sadra17
Příspěvky: 6275
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Nová sekačka

#3 Nový příspěvek od Sadra17 »

za mě je značka jedno, motor bude stejně honda/briggs převodovky taky vesměs stejný a na zbytku nejni moc co zkazit 8)
malej traktorista v malým traktoru

filo
Příspěvky: 284
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Nová sekačka

#4 Nový příspěvek od filo »

No to je právě to... to ABG jezdilo tak nějak rozumně rychle, ale do vyšší trávy to bylo moc rychlý, nesbírlao to a ve vysoký se to zadusilo... proto si říkám, že to bazarový Toro s regulací rychlosti by mohlo být zajímavý... jenže bych tam asi musel jet a zkusit si to nastartovat a nějak popojet.. a kdoví, kolik toho má za sebou. Ta Lidl Parkside regulaci nemá... teoreticky, když ji objednám, tak ji můžu vrátit, ale nejsem si jistý, jak se budou tvářit, když mezitím poseká 1300m2 pozemek no...

To ABG vcelku fungovalo, ale obecně to moc dobře nesbíralo... zacpávala se ta díra, bylo potřeba zastavit, odendat koš a nacpat to dozadu, nebo furt vysypávat... to mě na ní celkem sralo... přišlo mi, že dno toho koše je děsně do kopce a ta sekačka neměla dost výkon, aby zvlášť vyšší trávu hodila dostatečně dozadu.

Hodila by se zkušenost...

H.

J.A.Y.
Příspěvky: 2082
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová sekačka

#5 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Tak to myslim je pomerne jednoduchy. Jestli poseka 1300m pozemek, zpatky ji nevezmou. Stejne tak jestli do ni jen nalejes olej :-/

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 8165
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Nová sekačka

#6 Nový příspěvek od Chose11 »

Já jsem šel do číny a nelituji toho, mám členitou a kopcovitou zahradu 3500m2, sekám ji sekačkou na boční výhoz a za dvě hodinky hotovo, motor schroupe i vysokou trávu, motor má myslím 7 koní. Na místa kde se chodí sekám s košem a ten dokáže tak nacpat, že se převrací na záda. Loni si ji půjčil soused a vrátil ji s tím že neunese ten plný koš, že je to na houby :smich: Je velmi pevná, nekroutí se, má regulaci pojezdu, na rovinky a okolo stromků se to hodí změnit rychlost, nevím přesně typ co mám, na dost podobnou jsem rychle našel odkaz, já mám typ se záběrem 60cm, taky samotná sekačka váží 50kg, je to kus železa, ale cena je vyšší, před dvěma lety mě stála 17000.

https://www.prodejzahradnitechniky.cz/w ... lsEALw_wcB

díval bych se tímhle směrem, už je výběr daleko větší než když jsem vybíral já
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

other-side II
Příspěvky: 1660
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Nová sekačka

#7 Nový příspěvek od other-side II »

já to nacpu sem, pač jsem jak štěnice

mám jeden sekací stroj za kterým se chodí, mám ho třetí sezonu, najeto 168mth x 3,7 kmh pojezdová rychlost = 621 km nachozeno

beru to jako tělocvik, ale když si představím, že jsem s tím ročně nachodil 200km + to co nachodím za druhou sekačkou.......asi znám lepší trávení času
Kéž jsou všechny bytosti šťastny.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 8165
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Nová sekačka

#8 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak u mě je moc kopečků, tak zkrátka na sekací traktor 4x4 nemám tolik financí a to už raději koupím něco za traktor co by to posekalo.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

filo
Příspěvky: 284
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Nová sekačka

#9 Nový příspěvek od filo »

Chose11: Díky, zajímavý prodejce..... ten odkázaný typ je už možná zbytečně velký a drahý, ale v ceně kolem 10k tam je víc možností, co by asi přicházely v úvahu s variabilním pojezdem. Ta stávající sekačka má 46cm a ono to celkem stačí, zahrada není úplně malá ale zase takový drama to není... nemusí to být větší ale menší nechci... a měly by to utáhnout děti. Projdu to... Díky

Honza

jean
Příspěvky: 3590
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Nová sekačka

#10 Nový příspěvek od jean »

Pripadne kompromis - cina so znackovym motorom? Kupil som vari s motorom honda. Ma to variator. Zaber vyse 50 cm. V riedkej trave cca 20 cm vysokej vladze na zajaca, v hustej na korytnacku. Do kopca vyleze bez problemu. Spotreba mala, nadrz ma mozno liter a vydrzi to kosit aj hodinu a pol. Mam ju tri roky a stala 430 euro. Uplne rovnako vyzera aj kosacka od al-ko, len je drahsia. Asi sa to bude predavat aj pod inymi znackami.

Ha, este je v predaji https://www.ibo.sk/zahradna-technika/ko ... rce=google

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2458
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Nová sekačka

#11 Nový příspěvek od StaPo3011 »

taky teď šilhám po nějakém mezistupni mezi mým sekacím traktůrkem a strunovkou,
a z těch větších (51cm) sekaček se mi zatím nejvíc líbí od Lídlu tyhle dvě:
https://www.lidl.cz/p/gude-sekacka-na-t ... p100316103
a
https://www.lidl.cz/p/grizzly-benzinova ... p100346345
Pes aby se ale vyznal z toho popisu: u té Gude uváděj "Pohon zadních kol s přepínatelným a snadno ovladatelným pohonem" a u té Grizzly "Přepínatelný pohon zadních kol". Ale pak u obou jenom jeden údaj rychlosti "pracovní rychlost cca 3,6 km/h".
Dá se z toho popisu vyčíst, že rychlost pojezdu je u obou "přepínatelná" směrem dolů? Kolem stromků atd. by to určitě chtělo mít možnost tu rychlost pojezdu snížit...
Kdyby se tak někde dalo na ty sekačky podívat... Ale Lídl je v tomto ohledu jen zásilková služba. Nebo ne?

Slávek55
Příspěvky: 522
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Nová sekačka

#12 Nový příspěvek od Slávek55 »

Stando,prohlédni si dobře fotky sekaček,co jsi sem dal a zvětši si je.Soustřeď se na řídítka.Ta červená-Grizzly-má dvě lanka.Brzda motoru a zapnutí pojezdu.Žádnou páčku k ovládání rychlosti nevidím.
Ta žlutá-Big wheeler-Nemá ani lanka namontované.Na levé straně toho plastu je vidět drážka,ve které by mohla být namontovaná páčka změny rychlosti.Ale ta by tam zřejmě byla namontovaná již z výroby,protože většina zákazníků doma by to nedala.Ten plastový panel je připravený na montáž páčky,protože se používá i na jiné modely sekaček.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21627
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nová sekačka

#13 Nový příspěvek od ota »

StaPo3011 jak píšu vejš, ideál je vyzkoušet si ji. Tátova sekačka jezdí hrozně rychle. Můj Oleomac jede akorát. Z tátové jsem ulítanej a místama pojezd musím vypnout, nechává nedosekáno jak jede rychle. Nebo i chcípne motor, když najede ho husté teávy. Soused má sekačku a od novoty dost hlučnou a když s ní jezdí delší dobu brněji z ní ruce. Přenáší se tam asi nějaké chvění. Už od novoty mu to dělá. On musí sem tam zasravit a potlačit trávu dozadějc do koše. Mě sekačka nefedruje koš bez zastávky a potlačování hmoty. Já když vysypu koš v ideálních podmínkách sekání, tak mám vrchovaté kolečko a on sotva 2/3.

Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 388
Registrován: pon říj 22, 2007 7:22 pm
Bydliště: Místek u Frýdku

Re: Nová sekačka

#14 Nový příspěvek od Piston »

Já jsem udělal velice dobrou zkušenost čínským Weibangem. Před pěti lety jsem koupil jejich základní model, tehdy za 7000. a je k neutahání. Startuje bez problémů, velice dobrý sběr i mokré trávy a bytelná konstrukce. Údržba se omezuje na běžné výměny oleje a broušení nože… Příště si od nich klidně koupím nějaký vybavenější model - mají zajímavé modely, kde je pohon řešen kardanem a ne řemenem.
Pivo je moje palivo.

Slávek55
Příspěvky: 522
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Nová sekačka

#15 Nový příspěvek od Slávek55 »

Já nejraději také seču a již mnoho let s číňanem,a to jsem ho vyndal z kovošrotu jako Ota.Ale preferuji značku Stiga.Motory Briggs. Kardan bych nepovažoval za štěstí.Je to převodově dost složité a tím pádem i drahé a asi i poruchové.Ale hlavně kardan není vhodný do prachu.Stačí když je sucho a začnou se dělat suchá místa.K tomu ještě někteří sekají moc nízko,takže nůž nasává prach a písek a je po kloubech.On trpí i nůž.Je to jako by jste ho otryskávali pískovací pistolí.
Oto,vibrace jsou buď slabé a kroutící se šasi,nevyvážený nůž nebo ohnutá hřídel motoru.Špatné plnění koše dělá kromě trávy tvar vyhazovacího kanálu,tvar lopatek nože a otáčky motoru.Ale také odvod vzduchu z koše.Látkový je třeba občas vyprat a plastový vyčistit síta na bokách.Výrobce nastavuje otáčky motoru 2900.Dává záruku a tak se bojí.Já mám vyzkoušeno u Briggse 3200,bez problému.Dobrý olej je podmínka a ve velkých horkách dělat přestávky.Jedno pivo a pak pokračovat.
Oto,že by jsi si jako obráběč nedokázal poradit u té rychlé sekačky s převodem.Jsou různé tvary unašečů nože.Některé mají samostatnou a poměrně malou řemenici na klice a pod ní hliníkový unašeč nože.Někde je hliníkový unašeč komplet s řemenicí.Až budu na chalupě tak se podívám,co by se nechalo upravit.Nebo zvětšit řemenici na převodovce.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“