Zavlažování, zavlažovací technika atd

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#76 Nový příspěvek od kenybz »

zas je hic a je potřeba zalévat sehnal jsem čerpadlo k vari více zde
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 0#p1140600
ve šrotě jsem našel zajímavý rotační postřikovač dám pak foto je to ještě komunistická výroba a pěkně rovnoměrně rozstřikuje

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#77 Nový příspěvek od kenybz »

foto ještě to vyfotím v chodu
Obrázek

Uživatelský avatar
Pepa Brdy
Příspěvky: 444
Registrován: sob úno 04, 2012 7:42 am
Bydliště: hranice PJ,PB,RO
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#78 Nový příspěvek od Pepa Brdy »

Já mám jen okap z půlky stodoly sveden do 3 IBC. Plocha střechy je asi 60 m2. Na výpustě IBC pasují víčka od kanystrů na postřiky. Víčka provrtat, prostrčit nátrubek a spojit spodem hadicema 3/4" a s čerpadlem ze staré vodárny. Nejdražší věc byla dálkově spínaná zásuvka. Stála 1100,- ale dosah 150 m, sepne i zkrz stodolu a zatížitelnost asi 2,5 kW indukční zátěží. Čerpadlo Grundfos z vodárny bere 1,13 kW a do 3/4" a 1/2" hadic dává až až. Děda 85 let dostal klíčenku, otevře si na trojáku kohout kam chce vodu, v klidu dojde k záhonům "cvak" , chvíli to prská ale jinak super. Samozřejmně plánuji modernizaci v zatemnění nádrží proti řasám, filtraci vody ze střechy a chci sehnat jiné koncovky na napojování hadic. Líbí se mi bajonet s čelním těsněním, podobné jako u hasičských
ZETOR 5645, 4011,DAF 45.250 (možnost přepravy traktorů a strojů do 7t), MAN TGL 12.210, MB Actros 1840,vzv LINDE H25D,2x MF70, JAWA-ČZ175/356, JAWA250/559

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4944
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#79 Nový příspěvek od imaginaro »

zdravím všechny pěstitele ;-)
potřebuju pořešit akumulaci dešťovky a zvažuju IBC do země - je tu někdo z vás kdo je má obbetonovany? Předesílám že spodní doba u nás není a zem mám šutrovitej jíl. Díky za náměty :-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#80 Nový příspěvek od Chip&Dale »

Pri vysce vodniho sloupce 1 metr... proc to obetonovavat? Maly bazeny od Mountfielda, co maji metr vody, se taky jen obsypou. A to i ty, co maji ovalny tvar (ergo dve strany jsou rovne => mensi pevnost).

Ja bych to riskl, jen bych hodil do zeme nadrz, tu napustil vodou a pak to obsypal hlinou (ne sterkem) a tu zhutnil, eventualne prolejval vodou. Pokud pod IBC bude drenazni sterk, rekneme deset cisel, tak by to mohlo fungovat, si myslim. Skoda betonu. Beton je lepsi, ale kde jsou pak uspory?
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4944
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#81 Nový příspěvek od imaginaro »

no precejen budu kolem jezdit traktorkemse drevem, tak asi radsi beton a navic šterk mam, voda naprsi, tak jen koupit cement. bazeny sice jsou bez betonu, ale je v nich voda furt, nadrz se i cela nekdy vycerpa. Zajima me jestli to tu nekdo s tim betonem ma. Nerad bych aby se mi to vlivem koroze za pet let zhroutilo, proto beton. Ve spojeni s kleci je armovanej.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#82 Nový příspěvek od Leo »

Diskuze o zabetonování kontejneru IBC je ve vlákně v sekci stavby.
Není lepší tam dát plastovou jimku a pak to napíchnout i na barák?
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4944
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#83 Nový příspěvek od imaginaro »

hledal jsem a nenašel, dík za tip, mrknu tam. Na barák to napojovat nebudu, stačí že bude čím zalivat a voda do vapky na auto a jiny.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#84 Nový příspěvek od Leo »

Nechal bych kontejner venku a nebude potřeba čerpadla na vodu. Na zimu ho uklidíš a je to. A jezdit přes zabetonovanou jímku není zrovna nejlepší nápad. Soused to vyřešil plastovou jimkou v zemi. Zalívá s tím zahradu a má to napíchlý i na barák.
Vlákna najdeš v sekci dům a stavba na třetí straně. Jsou tam dvě vlákna o IBC kontejnerech.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4944
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#85 Nový příspěvek od imaginaro »

mám malej pozemek a musím šetřit místem (i jabloňka bude vyvázaná jak vino) a mám tu hrb, takže i když ju zakopu, bude její dno v úrovni asi 60cm na povrchem u baráku.
Jezdit po ní nechcu, ale budu se asi točit kolem. A to napojení na barák je jinej levl, já budu mít jen asi 2kubiky a to by záchod sežral za chvilu. Navíc jsem tu někde vyčetl že to snad dělá v mise špinavy šmouhy, ale nikdo to nepotvrdil.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#86 Nový příspěvek od Chip&Dale »

imaginaro píše:no precejen budu kolem jezdit traktorkemse drevem, tak asi radsi beton a navic šterk mam, voda naprsi, tak jen koupit cement. bazeny sice jsou bez betonu, ale je v nich voda furt, nadrz se i cela nekdy vycerpa. Zajima me jestli to tu nekdo s tim betonem ma. Nerad bych aby se mi to vlivem koroze za pet let zhroutilo, proto beton. Ve spojeni s kleci je armovanej.
Ja mam na destovku pred barakem sestikubikovou plastovou nadrz v zemi, lezi jen na betonove desce (srackovy B15), obsypana hlinou a je tam roky bez problemu. V lete je casto uplne bez vody. Ten podkladak je dulezitej, aby se to nehlo.

Nicmene, sest kubiku, zahrada cca deset aru a kdyz loni neprselo X dni, byla vycucnuta za tyden. Mam tam precerpavani z vrtu, takze to nevadilo, ale destovka je destovka. S kubikem bych neprezil.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4944
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#87 Nový příspěvek od imaginaro »

já budu mít dva kubiky a vanu a to by snad na nějakou dobičku mohlo stačit, zatim mám záhonek asi 8 m2.

Se mi nechce věřit že tu nikdo nemá IBC kontejner 1000l obbetonovanejv zemi :shock:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#88 Nový příspěvek od other-side »

tak aj na mě došlo....

IBC 1000l na ztr bednění na zemi vedle skleníku

cílem je kapková závlaha ideálně bez elektroniky, pár kytek, délka hadice cca 12m, nevím proč tomu někdo říká kapénková

v Hornbachu taková cca 6mm průměr dírkatá hadička

původně jsem si myslel, koupím ji, napojím na IBC, ventilem nastavím nějaký průtok a hotovo....kape pomalu, nepřetržitě, až klesne hladina v IBC na takovou mez, že to prostě kapat nebude, anebo bude, ale nerovnoměrně

zjištěno, že průtok tohoto kapkovače by 1000l zpracoval poměrně rychle

nalezena tzv porézní hadice.....ovšem vždy jsem ji viděl na videu připojenou pouze na tlakový rozvod vodovodu

rozvaha nad časovačem....co jsem našel, tak jedině na tlakovou vodu, vyjma jedný gardeny (jedna jako klasická minutka v kuchyni, jiná na baterky za pár tisíc)

ventil na vodu.....elmag...žere energii baterek....existuje nějaký jiný ventil s elektromotůrkem na nízkotlakou vodu? nenašel jsem

rád bych IBC aby vydrželo třeba půl měsíce, bez elektroniky, jen hadice a kapky....chci moc?

(IBC, pokud jsou v kleci, bych normálně dal do země a zasypal, žádnej beton bych tam nedával, ale taky záleží na hlíně, já mám jílovou ze který by šly řezat cihly)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#89 Nový příspěvek od Atlan »

A co tot nieje to drahe http://www.aliexpress.com/item/1pc-LCD- ... 23bbb8f445

LCD Waterproof Home Automatic Electronic Water Timer Garden Irrigation Controller Digital Intelligence Watering System
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4944
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#90 Nový příspěvek od imaginaro »

mám prozbičku - neměl by tu někdo tip na levnej černej "kabanos" co se zakopává do země na vodu? Stačil by mi 20mm nebo i 16mm pokud se dělá, potřebuju asi 120m. Díky moc ;-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“