Detektoring

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Georgg
Příspěvky: 469
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Detektoring

#1 Nový příspěvek od Georgg »

Má tady někdo z Vás koníčka vlastně koně jak já hledání detektorem?Já jsem si pořídil asi před 3 měsíci detektor kovů Tesoro Silver UMax a moooc jsem spokojený,chodím ven každou neděli a nemůžu si to vynachválit.Krásné nálezy teda aspoň pro mě a krásná procházka s manželkou a se psem není nic lepšího :) :)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Detektoring

#2 Nový příspěvek od Sniper »

Taky jsem chodil s kámošem ještě v době, kdy jsme měli o víkendech čas. To by člověk nevěřil, co všechno se dá vyhrabat ze země i tam, kde by to člověk nečekal! Každopádně poblíž obydlí je to o ničem, pořád to řve na cigatretové papírky z krabiček, vršky od piva a jiné hovadiny.
Ale jinak je to paráda 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Detektoring

#3 Nový příspěvek od romus145 »

tak to je pěkný koníček :) můžu jen dotaz co všechno jste zatím našli? :friends:
Věrný člen agresorů.com

Georgg
Příspěvky: 469
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Re: Detektoring

#4 Nový příspěvek od Georgg »

Pro detíkáře je nádherný uplně všechno co najde,teda pokud nevykopává pořád alobal,já pokaždé najdu mince,nábojnice jak první světová tak druhá a různé roky,myslivecké nábojnice,šrapnely,i minometný granát starodávné knoflíky,různé známky no prostě všechno,jak jsem byl teďka tak jsem jen namátkou ponořil detík do potoka a ejhle mohl se zbláznit tak jak bude čas tak beru gumáky a jdu na to.Sice se člověk nachodí 5-6 hodin brouzdat po lese a po loukách tam nějaký km bude ale nádhera,DOPORUČUJU

Uživatelský avatar
TomikKouril
Příspěvky: 4457
Registrován: úte lis 27, 2007 4:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Detektoring

#5 Nový příspěvek od TomikKouril »

Bylo by dobré s ním hledat ztracené řetězy na tahání v lese.Občas sem nějakej ztratil a už nenašel.
UKT Landini Vision 105 plus navijáky Igland 2-6 tun

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Detektoring

#6 Nový příspěvek od romus145 »

tak to vypadá na zajímavý koníček celkem mě to láká :)
za kolik :penize: ste si koupili ty detektory? :friends:
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Detektoring

#7 Nový příspěvek od jirka_holub »

tuhle jsem potkal takoveho typka.. lozil s detektorem po louce a ryl tam jak krtek... No a priste tam jedu znova.. a von tam nechal ty dury nezahrabany.. magor. Normalne.. pul metra v prumeru 30cm hluboko... 10 der.. Je toto normalni ?
Snad to nebyl nikdo z vas :friends: .
tak at neco najdete.. .me by se to asi taky libilo, ale neni cas :)

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Detektoring

#8 Nový příspěvek od Baťa1 »

u nás v lesu je všelijakyho bordela z války a ani nepotřeba pipák, stači čumět po zemi.. :typek: ale negdy by byl potřeba propipat kmeň aby bylo vědět kde je střepina to pak je řetaz na pilce v riti v momentě nebo kotóč na cirgule, to se jenom zaiskří a je podělany.. :vztek:
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

empík
Příspěvky: 249
Registrován: stř čer 02, 2010 7:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Detektoring

#9 Nový příspěvek od empík »

"Minohledači" se scházejí na detektorweb.cz
Tam se mimo jiné dočtete, že ČR je detektorama prohledaná skrz naskrz, zejména historická bojiště. Taky tam píšou, že největší boom byl před dvaceti lety a největší poklady jsou už nalezeny. A taky že ten nejcennější poklad našlo nějaký jelito při procházce kolem řeky u cesty a bez detektoru :smich:
Jinak je tam velmi zajímavé čtení.
Možná při hledání s detektorem zažijete malý kousek napětí, mezi chvilkou kdy to zapípá a než to vyhrabete. Pak prý příjemný pocit zpravidla končí a po třetím až pátém neúspěchu většinou končí detektor v nabídce na bazaru.

PS: Nejvíce jsou detektorama vyčištěné pláže od ztracených náušnic, řetízků a prstýnků.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Detektoring

#10 Nový příspěvek od Sniper »

Baťa1: Jo na SM kulatinu jsem to používal běžně a je to dost dobrá věc 8)

jirka_holub: No tak to byl debil, kterému je asi dobré vysvětlit slušné chování :pohlavek:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
xbedla
Příspěvky: 517
Registrován: stř kvě 12, 2010 1:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektoring

#11 Nový příspěvek od xbedla »

Tady u nás začínaly Sudety, takže se to tu detektoráři docela hemží a ty louky a pole po nich, to je jak kdyby se tam rochnilo stádo divočáků, vůbec se neserou se zahrabáváním :vztek: nejenom že opravdu je to debilita, ale dělají tak špatné jméno všem hledačům. Stejně najdou prd, je to jen banda amatérů co snad hledají jantarovou komnatu, protože to zrovna viděli v televizi.. Jeden maniak se tu dokonce s detektorem motal po smetišti :evil:
Jinak první detektor jsme měli ještě než vypukl boom posledních let. Sám jsem jeden taky stavěl (PI) a celkem slušně funguje. Bohužel je čím dál míň času, takže vyjdeme vyloženě jen párkrát za sezónu.
Asi nejhezčí nález byl kus píšťaly - husitské střelné zbraně, má typickou šestihranou hlaveň. Jak je tehdy dělali kováři a střílelo se bůhví jakým bordelem, tak se hodne často při výstřelu roztrhaly a.. :lebka:

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Detektoring

#12 Nový příspěvek od Baťa1 »

to by mě celkem zájimalo jak to ti kováři dělali když měli jenom kladivo, kovadlo (nekteři neměli ani pořádnó kovadlinu) a kus železa a dokázali vyrobit takovy věci co dnes už neumí ani ten nejlepší programátor na CNC mašinkách
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
xbedla
Příspěvky: 517
Registrován: stř kvě 12, 2010 1:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektoring

#13 Nový příspěvek od xbedla »

No asi to byli jiní fachmani, než je dtandard dnes. Zbrojíři byli jěště pořád kasta těch bohatších řemeslníků, takže u toho zůstali opravdu jen ti nejlepší. Nejsem v tom zběhlý, ale zaslechl jsem že třeba moždíř (předchůdce kanónu, ráže asi 300mm :vysmech: ) aby to vydržel, byl vyrobený snad ze dvaceti vrstev, překládaných přes sebe a zakovaných do roury. Při výstřelu se to pak maximálně trochu roztáhlo, ale nepraskalo to.

matino
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 06, 2010 4:28 pm

Re: Detektoring

#14 Nový příspěvek od matino »

ja som takisto detektorom "postihnutý" a hľadám u nás na slovači prevažne veci po slovenskom národnom povstaní tak si asi viete predstaviť keď armáda ustupovala, čo všetko zahadzovali. nájsť sa dajú aj pekné mince, aj striebro ale to len veľmi málo - slováci boli chudobnejší ako vy tak ani moc nestrácali :smich: bordelu ako plechovky a folie je ale myslím všade dosť.
inak je to pekný koníček a hlavne ten adrenalín keď kopete a ešte neviete čo, a potom ak vykopete niečo pekné tak je to ešte krajší pocit - hľadači poznajú...

Fiataro
Příspěvky: 667
Registrován: úte dub 26, 2011 3:25 pm
Bydliště: RK

Re: Detektoring

#15 Nový příspěvek od Fiataro »

Mám Tesoro Vaquero,ale nemám tolik volného času jako kdysi,takže letos jsem ještě nikde nemrcasil.Asi před patnácti lety jsem "chodil"s mínohledačkou no hrůza a děs,pomerně těžká,velká,nemotorná.Po celodením hledání byl člověk utahanej jako kůn.Vaquero je lehoučky,šikovný,má dobrý dosah,můžes mrcasit celý den a je to v pohodě.Hlavně bacha na nevybouchle munice.
Mrcasu Zdar.

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“