RC Vrtulnik

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 990
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RC Vrtulnik

#136 Nový příspěvek od olin »

Jak jsem psal, chci tu V912 a ten quad od stejného výrobce. Na obojí se dá použít i vysílač z té mojí V911, ale ten z V912 má nějaký funkce navíc. Vysílač od V911 se liší od toho quadovýho pouze displayem a absencí některých funkcí (ovládání kamery a pod.), kterými zase disponuje ovladač z V912. Jestli budu mít na display quadrokoptéru, nebo vrťas, na tom mi nesejde, hlavně, že tyhle modely jsou kompatibilní.
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#137 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Pokud vis ze to kompatibilni je tak pak se neni ceho bat, ale uz sem se setkal ze chtel nekdo sparovat spektrum vrtas s futabou a neslo mu to :smich: :smich: :smich:

jinak mam problem, z niceho nic mi ustrelil na petistovce ocas asi o 45stupnu, stalo se to asi trikrat, poprve po pristani blikal prijimac, coz signalizuje problem se signalem behem letu(pri startu prijimac sviti a musi svitit i pri pristani, pokud bylika byl za letu problem)ale po dalsim letu se zavada s ocasem opakovala a to uz prijimac svitil :-/ ...tipuju poruchu jen vrtulkoveho kanalu, ale nejaky pokusy se mi s tim teda delat nechce, nejaky polystyrenovy ero jeste mozna ale tohle co ma pomalu metr rotor a vykon sekacky na travu :tyty: radeji dam uplne novy prijimac tenhle co tam je sem kupoval starsi s vrtulnikem a neznam jeho historii...pocet predeslych havarek a podobne

FrantaL
Příspěvky: 97
Registrován: pát lis 29, 2013 4:02 pm
Bydliště: Blanensko

Re: RC Vrtulnik

#138 Nový příspěvek od FrantaL »

Chci si koupit nějakej vrtulníček... Poraďtě prosím jakej, měl by být do 1000,- max do 2000,- prosím aby dobře lítal. Jak je to s kamerou? Je to k něčemu? :)

Jak je to s ND? Co když ulomím třeba anténu?

A co když je uvedeno nabíjení 60minut, doba letu 8-10. To vydrží jen tak málo? :o

Díky za návrhy ;)

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#139 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Za ty penize toho moc nekoupis, maximalne hracku na doma a ta nema s dospelym vrtulnikem nic spolecneho, nabijeni tahle hracek na to je jak pises, neni tam jednoduse vymenitelna baterie, tkaze nabijis pak zhruba do teh deseti minut muzes letat, lepsi modely (i malicke)maji vymene baterie, koupis si treba ctyri, nabijes a pak jen menis baterie a letas

zalezi co od toho cekas, pokud jen poletovani po pokoji, vem si tri nebo ctyr kanal, ja mam Syma S107 trikanal, visi sam, super hracka do mistnosti a je mylsim do 1000kc

pokud ale chces casem jit do neceho vetsiho, tak bych doporucil potrenovat na leteckem simulatoru aby si vedel co te ceka :smich:

FrantaL
Příspěvky: 97
Registrován: pát lis 29, 2013 4:02 pm
Bydliště: Blanensko

Re: RC Vrtulnik

#140 Nový příspěvek od FrantaL »

tak hračku nechci.. :D tak do toho dám víc no.. Za kolik už se nějakej kdoudnej sežene? :)

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#141 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Co to znamena kloudnej? Kde chces letat, venku nebo uvnitr, pokud uvnitr tak v obyvaku nebo v hale? jak chces letat?..ze strany na stranu, nebo nejakou akrobacku? kolik penez do toho das...na sestikanal si priprav klidne deset litru :) a pokud si s tim nelital tak pevny nervy a simulator :smich:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: RC Vrtulnik

#142 Nový příspěvek od DYK »

Jestli s tím chceš Franto seriozně začít možná se ti bude hodit http://jetarrows.sluzby.cz/ Bude to pro tebe asi nejbližší místo, kde ti dobře poradí a mohou tě ledacos naučit a tím i ušetřit začátečnických chyb a peněz. Dušan je pilot pár-exelác a když si tě veme na kábl naučí tě.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 990
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RC Vrtulnik

#143 Nový příspěvek od olin »

FrantaL píše:tak hračku nechci.. :D tak do toho dám víc no.. Za kolik už se nějakej kdoudnej sežene? :)
A nebo koupit levnější šestikanál kolem 2000,-. Pokud to chceš zkusit bez simulátoru, tak něco opravdu laciného, na co jsou hodně laciné i díly. Např. Wltoys ná dělá takový prcky, který sice jsou tak do haly, nebo ven za úplnýho bezvětří, ale díly na ně jsou za pakatel. A že jako začátečník těch dílů budeš potřebovat fakt hodně.
http://www.ebay.com/itm/WLTOYS-WL-V922- ... 3cd5385b23
http://www.ebay.com/itm/Wltoys-V922-6-C ... 2336180422
Obrázek
[Youtube]http://youtu.be/ExSkfd_MHLY[/Youtube]
[Youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uBr_d1_acoc[/Youtube]
Já osobně si na šestikanál netroufnu, tak jsem si pořídil za 1000,- čtyřkanál V911 (u nás prodávanej jako Colibri) a taky jsem spotřeboval kvanta dílů, než jsem se s ním naučil létat. Navíc výhoda té mojí "hračky" je, že za cca 400,- si můžu objednat BNF (holá heli bez rádia, baterek a ostatního příslušenství). Sám jsem si taky koupil jednu náhradní. Takže pokud jednu rozbiju a nechci ji hned opravovat (nebo nemám potřebnej díl), nebo mi ulítne, tak vezmu druhou a lítám dál.
Teď si chci koupit ještě další 4Ch V912, kterej už je odolnější ve větru a díky své velikosti (52 cm) tak snadno neulítne z dohledu. Tam se vejdu s cenou do cca 1500,-, teda pokud na něj celňáci nenapálej clo.
http://www.ebay.com/itm/METALICO-52CM-W ... 51bca17b1a

Každopádně ať už 4Ch, nebo 6Ch, tak si do začátku kup nějakýho lacinýho prcka, kterej je lehoučkej a při pádu se mu nic nestane. Pokud se mu už něco stane, tak díly pak koupíš za pár korun a nebo za pár stovek koupíš BNF. 4ím je heli větší, tak tím je těžší a při pádech zranitelnější a u těch větších jsou díly už i o tisících.....
Šestikanál bych ale asi bez simulátoru ani nezkoušel.
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 990
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RC Vrtulnik

#144 Nový příspěvek od olin »

Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#145 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

je to nejaky spatny :tyty: poradte prosim nekdo, dochazi k vypadkum signalu, projevuje se to ztratou kontroly ocasniho rotoru a prijimac pri pristani blika, coz znamena ze za letu doslo k problemu se signalem radia, dal sem uplne novy prijimac a nepomohlo :-/ mam podezreni ze trenim ve vrtulniku(ozubena kola, remen)vznika staticka elektrina a ta rusi signal radia, kdyz koupim tyhle dve veci

http://www.maplin.co.uk/p/non-contact-a ... ctor-n10by

http://www.maplin.co.uk/p/servisol-anti ... 00ml-re73q

pomuze mi to problem vyresit?

jak to funguje treba tady

https://www.youtube.com/watch?v=tCT6fcIh4Wc

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#146 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Vypada to ze problem na mem vrtulniku je vyresen, byla to skutecne staticka elektrika vznikala u plastovych kol prevodu a rusila prijimac, zjisteno tou zkouseckou viz odkaz vyse a pak nastrikan antistatic sprej, a jeste jsem udelal ukostreni dle jednoho clanku na netu :) ...kazdopadne uz tipuju 20 letu a bez vypadku

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#147 Nový příspěvek od Terablick »

No vida... To je ta dnešní doba... Něco vyrábí, ale aby to někdo testoval jestli to funguje, to ne :) Nebo jim to je prostě fuk že si to rozbiješ -alespoň si koupíš nové, nebo alespoň ND... :-/ Nu což, hlavně že je závada odhalena a snad vyřešena :) Ten sprej mi přijde trochu jako "šarlatánství", ale pokud funguje... :) Ukostření asi je lepší, ale spíš než ukostření asi jde o nějakou formu odrušení - odstínění, nebo ne? :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#148 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

ono je to jakoby kostra cele, ale nektere casti jsou plastove, neco karbon a neco dural, o testovani, no tezko rici, s druhym stejnym vrtulnikem sem lital dva roky a nic, vse ok, zalezi asi na konkretni kombinaci co si tam kdo da, osazeni, rozmisteni komponentu a tak, navic ja mam pohon vrtulky remenem(nektere maji kardan) a to riziko staticke elektriky zvysuje, ale hlavne to asi delali ty plastovy kola, muze na to mit i vliv pocasi, vlhkost a tak, muzu mit treba malinko jinak umisteny prijimac nebo jeho antenu a je to ok, tohle je zrovna dost zapeklite, ale snad to bude ok

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#149 Nový příspěvek od Terablick »

Je mi to jasný :) Tak ať slouží :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#150 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

No a mam vydelano :'( spadl sem s petistovkou, dva mesice to ladim a kdyz to konecne leti tak muzu zas znova :vztek:

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“