Myslivost

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Myslivost

#691 Nový příspěvek od sychrovak »

Adler píše:Nevím kolik máš pozemků ale jestli je to méně než 500ha,tak to pro ně nebude žádná hrůza.
Za předpokladu,že střílela myslivecká stráž,minimálně 200 metrů od plotu.Tak jeho zákrok byl oprávněný.Ano jezevčík je lovecké plemeno ale pokud psa znal jak říkáš,tak asi věděl,že není čistokrevný.
Pro upřesnění.V případě,že pes nemá PP,nelze prokázat lovecké plemeno ikdyž se tomu podobá.Lze tedy usmrtit.

Kdyby se ti náhodou podařilo pokřížit pudla s dogou a štěňata se budou podobat některému z pasteveckých plemen,také nemůžeš tvrdit,že je to čistokrevné,ikdyž na první pohled se může zdát čistý.
to je jedno každopádně se nemůžou dostat z jedné do druhé části :)honidbu rozděluji a podemnou je skála a řeka :))Samozdřejmě že tam chodí a soused taky ale už si nemůžou vyskakovat.Měli blbý kecy na mé muflony /tak říkají mým ovcím/

Normální člověk nezastřelí psa a už vůbec né pokud patří té postižené holce.
Nejsi Čabala mladší?? když ho tak hájíš??Jsme lidi ne???
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Myslivost

#692 Nový příspěvek od Adler »

dyť já nehájím nikoho.Nejsem dostatečně obeznámen s případem,tak mám neutrální názor.
Jen říkám jak to je,nic víc.
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Uživatelský avatar
Veselda
Příspěvky: 723
Registrován: čtv úno 16, 2012 5:38 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Myslivost

#693 Nový příspěvek od Veselda »

Hojda pánové,
přispěji svoji troškou do mlýna - předpokládám, že všichni víte co je uvedeno v zákoně o myslivosti + co uvádí zákon o zbraních a střelivu.
Je to každopádně průser, co zase kydá špínu na českou myslivost.
Kdo z Vás mi může s chladnou hlavou říci, že by na toho psa s čistým svědomím zmáčkl? NIKDO
Argumentovat slovy je čistokrevný či není je totální blbost - nikdo to okem nepozná - a pokud nemáte v ruce papíry tak si nikdy nemůžete být jisti - je to evidentně selhání jednotlivce.
Stisknutí spouště je zlomek vteřiny a nikdy ho nelze vzít zpět.
To, že mne volně pobíhající psi v honitbě totálně vytáčí je věc jedna ale zákon je věc druhá - bohužel někdo si to vykládá až příliš po svém.
Konec a tečka.
Majitel stavebnice značky "ZETOR" - model Z3011 - M1:1 ( viewtopic.php?f=32&t=43465 )
OSEVAN S03-060 (viewtopic.php?f=7&t=57185&p=821538#p821538)

ISEKI TA235

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Myslivost

#694 Nový příspěvek od Adler »

Já znova opakuji,že nikdo z nás není znalý místních poměrů,kde se to odehrálo.Jestli pán byl obeznámen s tím,že sousedé mají podvraťáka,který se tváří jako jezevčík ale nemá s ním nic společného.Tak asi číše trpělivosti přetekla,když se něco takového stalo.
Znám několik majitelů psů,kteří je záměrně pouštějí večer ať se proběhnou,protože ze zákona mají jejich plemena imunitu.
Co chceš dělat pak jestliže domluva nezafunguje.? Můžeš ho zrušit v rámci nutné obrany nebo krajní nouze,když bude příležitost.Nic víc nelze.
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Myslivost

#695 Nový příspěvek od milstav1 »

Chlapy vidím že se tu rozběhlo já bych taky přidal ! Osobně pokud pes neloví nebo neštve zvěř tak nevidím duvod jeho likvidace a pokud myslivec chodí trochu na obeznámení a do revíru tak určitě má takové pse obeznámeny taky nelze střílet po každém psu co vleze do revíru kor pokud psa znal a co se tyká ulovení zvěře psem tak pokud je zvěř v plné kondici tak jeden pes ji nemá šanci dohnet a strhnout

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Myslivost

#696 Nový příspěvek od sychrovak »

Veseldo a Milstav dík za rozumnou reakci,já tím jsem chtěl jenom říci to že kvůli pár pitomcům to odnesou slušní myslivci.
Tenkrát toho Orla mořského co unas trefili na Žabakoru take nikdo neyšetřil a stín padl na sdružení.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
Veselda
Příspěvky: 723
Registrován: čtv úno 16, 2012 5:38 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Myslivost

#697 Nový příspěvek od Veselda »

U nás byly nalezeny dvě padlé labutě a měli jsme to na triku taky my - jelikož byly ochránci příliš horlivi tak byla provedena pitva . Tam se zjistilo, že je nikdo nestrelil , ale že je zabil elektricky proud z vedení . Myslíš si, že se někdo omluvil nebo to dokonce nechal otisknout v novinách ? Ani prd. To, že je myslivost v hledáčku médií víme všichni - rádi nás nemají - do toho všeho i tak najde blbec který provede to co provede . A je hned o čem psát a o čem vysílat .
Viděli jste někdy na Nově nejakou pozitivní zprávu o myslivosti?
Majitel stavebnice značky "ZETOR" - model Z3011 - M1:1 ( viewtopic.php?f=32&t=43465 )
OSEVAN S03-060 (viewtopic.php?f=7&t=57185&p=821538#p821538)

ISEKI TA235

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Myslivost

#698 Nový příspěvek od sychrovak »

Veselda píše:U nás byly nalezeny dvě padlé labutě a měli jsme to na triku taky my - jelikož byly ochránci příliš horlivi tak byla provedena pitva . Tam se zjistilo, že je nikdo nestrelil , ale že je zabil elektricky proud z vedení . Myslíš si, že se někdo omluvil nebo to dokonce nechal otisknout v novinách ? Ani prd. To, že je myslivost v hledáčku médií víme všichni - rádi nás nemají - do toho všeho i tak najde blbec který provede to co provede . A je hned o čem psát a o čem vysílat .
Viděli jste někdy na Nově nejakou pozitivní zprávu o myslivosti?
Jenže u nás myslivci vědí kdo ho sundal ale je jeden z nich tak ho nepráskli a odnesli to všichni.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Myslivost

#699 Nový příspěvek od Adler »

Protože nám začne za pár dní lov holubů,tak se chci zeptat jaké náboje a velikosti broků používáte.
Já letos asi oprubuju Fortuny 3,0 mm
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

qhp
Příspěvky: 969
Registrován: čtv kvě 20, 2010 1:58 pm
Bydliště: Val.Mezirici

Re: Myslivost

#700 Nový příspěvek od qhp »

Adler píše:Protože nám začne za pár dní lov holubů,tak se chci zeptat jaké náboje a velikosti broků používáte.
Já letos asi oprubuju Fortuny 3,0 mm
corony 3,0mm-3,5MM,ale letos takova slabota,ze jsem to po trech cekanych vzdal..jak u vas?

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2223
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Myslivost

#701 Nový příspěvek od winch »

Jediný úlovok na dnešnej spoločnej poľovačke, daroval som ju kamošovy na čiapku pre manželku. Prišli mi tri, prvú som pustil, nebudem hneď na začiatku hlušiť, až si neodplaším kvičkov, druhá ma ofajala, jak som dvihol pušku, zbadala pohyb, a hajde. No a tretia to dostala ako JFK pred 50 rokmi :pistol: :)
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Myslivost

#702 Nový příspěvek od trikko »

kmotrička to má spočítané 8) , má pekný kožuch 8)
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

qhp
Příspěvky: 969
Registrován: čtv kvě 20, 2010 1:58 pm
Bydliště: Val.Mezirici

Re: Myslivost

#703 Nový příspěvek od qhp »

,,my jsme meli vcera hon-vyrad 1prase,1liska,10zajicu,89bazantu.12kacen,lovu zdar a skodne zmar

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14612
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Myslivost

#704 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...co Vy na to ,myslivci...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

ITS
Příspěvky: 6273
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Myslivost

#705 Nový příspěvek od ITS »

Že by "psík mývalovitý".

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“