Zplynovací kotel

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zplynovací kotel

#931 Nový příspěvek od vitex »

Věříš tomu?

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zplynovací kotel

#932 Nový příspěvek od Čárls »

Fosilní paliva a obnovitelný zdroje je trošku rozdíl Fosilní paliva jsou nerostné suroviny, které vznikly v dávných dobách (výraz fosilní pochází z latiny a znamená předvěký) přeměnou odumřelých těl rostlin a živočichů bez přístupu vzduchu. Mezi fosilní paliva patří ropa, zemní plyn a uhlí. Ne dřevo :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zplynovací kotel

#933 Nový příspěvek od traktorfanda »

Montáž bude až v září. Takže reference, až pak.
Teď mě po topné sezóně čeká vložkování komínu, nová podlaha v kotelně a elektroinstalace a sokl pod Aku nádrže.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4817
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zplynovací kotel

#934 Nový příspěvek od imaginaro »

Čárls píše: stř bře 13, 2024 9:52 pm Fosilní paliva a obnovitelný zdroje je trošku rozdíl Fosilní paliva jsou nerostné suroviny, které vznikly v dávných dobách (výraz fosilní pochází z latiny a znamená předvěký) přeměnou odumřelých těl rostlin a živočichů bez přístupu vzduchu. Mezi fosilní paliva patří ropa, zemní plyn a uhlí. Ne dřevo :friends:
Aha, tak leda tak. Jistě, je to odvozeno od FOSÍLIE, no já to bral jakože to taky má zplodiny, na což se v EU furt hledí. Ovšem týká se to i krbovek a tam uhlí nebo plyn zrovna často nebývá, tak snad se to dřeva týkat nebude ... :-/
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zplynovací kotel

#935 Nový příspěvek od Čárls »

Nebude i když sem zachytil různý dezinformace který na TZB Info vyvraceli odborníci a uváděli na pravou míru
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 6183
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zplynovací kotel

#936 Nový příspěvek od fikejz »

Když zasedá parlament, nikdo si nemůže být jist životem ni majetkem. (Oliver Cromwell https://cs.wikipedia.org/wiki/Oliver_Cromwell) Řekl bych, že se od té doby nic zásadního nezměnilo! Různé "průzkumné balónky" ohledně "prašnosti topidel na tuhá paliva" jsou průběžně vypouštěny už dnes. A dobře víme, že doba od zveřejnění "dezinformace" po její přerod v realitu není u spousty věcí nijak závratně dlouhá.
Takže realita je taková, že dnes jsou kotle a topidla na dřevo a "biomasu" vyšších energetických tříd podporovány, zítra tomu tak být nemusí podobně jako to ze dne na den potkalo plynové kotle. Carpe diem.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zplynovací kotel

#937 Nový příspěvek od Čárls »

Doslova a do písmene Těm zelenejm fašistům není nic svatý a když se podívaš tak to všecko jsou velice mladí lidi co nemužou mít žádný zkušenosti jen to co někdo někde napsal
Prostě za mne co vím spaluje se odpadní dřevo co nejde zpracovat jinak a tak to je správný
To si bohužel nikdy par zelených pitomců co vyrostli ve městech nemužou uvědomit
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1804
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Zplynovací kotel

#938 Nový příspěvek od RoKur »

Karle, když jsme chodili do základní školy, tak na zemi bylo 3 miliardy lidí. A to se už zdroje země plundrovali. Dnes jich je 8 miliard.
Předáváme mladým vyrabovanou, vytěženou planetu a vyjezenou planetu. tak se nedivme, že se jim to nelíbí a vymýšli vše možné.
Až nás zase bude do 1,5 miliardy, tak nás země bude schopna sama uživit bez vymýšlení cipovin.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zplynovací kotel

#939 Nový příspěvek od Čárls »

Víš ono to je rozdíl starat se a rozdíl ničit Jo vyrabovala se planeta a obzvlášť Evropa ale díky čemu 1 a 2 světová válka a pak studená válka
Planeta nas nyní je ještě schopna uživit ale za předpokladu rozumného hospodaření Co se týká globálního oteplovaní Muj nazor je že odeznívá malá doba ledová
a co jsem četl a sleduji tak tyhle zvraty tu už v dávné minulosti byli a co vykomali vědci co se šťourají v ledovcích tak vždy proběhli velice rychle
Jestli na tom má lidstvo podíl má ale zas není tak velký jako vše okolo Jsi dost starý tak pamatuješ dělá dnes někdo podsevy aby nakrmil kravky atd
Prostě zemědělcum snad nemusím říkat jak se kdysi dávno hospodařilo s pudou a jak to bylo cca v 60 letech a jak v 80 a jak je to nyní kdy velikanský agro podniky ždímou pudu co se dá
Ti co mají sedlácky kořeny ví
Obnovitelný zdroje musí mít pre ale ne za cenu zničení ekonomiky země neb pak jaksi to bude ekonomická sebevražda
Nejvíc je prostě to že my a celá EU se bude snažit byt uhlíkově neutralní a zbytek světa se bude chechtat a smát neb je nic nezavazuje
Osobně co si myslím je využít vyrobu z FVE na sahaře a odsolování mořské vody zatapění a vytváření jezer na sahaře Ty byla kdysi taky zelená atd
Nechalo by se vymyšlet hromada věcí ale ne všechny jsou realizovatelný a smysluplný

Takže jen se mužem domnívat aj ty zelení že to vše pomůže ale pravda ta se teprve ukáže až za x let zda to mělo nemělo smysl veškerý ty opatření
Co si myslím já a co jsem četl Jakmile tento jev oteplování začne je svým způsobem nezvratný a co ho dokáže zastavit i vědci se jen domnívají nikdo neví nic jistě :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 6183
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zplynovací kotel

#940 Nový příspěvek od fikejz »

Problém je především v tom, že těm kteří o věcech rozhodují a tlačí zelenou politiku, green deal atd. o ekologii a šetrné hospodaření se zdroji vůbec nejde. Jinak by to totiž museli být totální pitomci, aby mohli činit co činí. Jak jinak si vysvětlit, že třeba dovoz dřeva na spálení v elektrárně přes oceán je podle nich využití obnovitelných zdrojů? Jak jinak si vysvětlit podporu "železný krávy" - bioplynový elektrárny, která by bez dotací nevyrobila se ziskem ani Ň a jejíž energetický zisk v porovnání s výdaji pro její nakrmení je +- nula? A tak bychom mohli dlouze pokračovat.
Jenže to sem, do zplynovacích kotlů nepatří. Takže si dávám důtku za OT!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zplynovací kotel

#941 Nový příspěvek od Atlan »

https://www.vasenvtebe.sk/2024/03/13/pl ... tie-padlo/
Pomalicky sa to blizi. Ale ziadne jedlo sa neje take horuce alo sa uvari. Tak uvidime
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4817
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zplynovací kotel

#942 Nový příspěvek od imaginaro »

cituji: ... Zákaz sa bude vzťahovať na všetky typy kotlov aj vrátane kotlov na pelety...
No takže to už je jen krůček od zákazu spalování kusového dřeva. No snad to tak nebude, snad ty blbce v EU do té doby dostatečně povyměňujem a přestanou procházet taková sebedestrukční nařízení. :shock:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Joe66
Příspěvky: 1532
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Zplynovací kotel

#943 Nový příspěvek od Joe66 »

Oni su odstrihnuti od reality . *Ze alebo ich vymenime pri najblizsich volbach alebo bude revolucia . Sak aj tak raz za 100 roky sa opakuje revolucie ci vojna :jazyk:

Míšánek
Příspěvky: 882
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Zplynovací kotel

#944 Nový příspěvek od Míšánek »

Tak už je doma :wink: teď jen co nejrychleji vykopat ten sklep ať je kam dát tu tříkubíkovku :roll:
Nemít doma techniku tak nevím jak bych to domu dostal. Rozhodně by to nebylo tak jednoduché a oneman show jako teď :)
Obrázek

Obrázek

wlcoun
Příspěvky: 475
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Zplynovací kotel

#945 Nový příspěvek od wlcoun »

Ahoj.
Koukal jsem, že sháníš aku nádrže. Tady jsem našel nejlevnější, když jsem nakupoval cca.před 8 lety velký výběr variant, ..

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“