Cesta z recyklátu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6178
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Cesta z recyklátu

#31 Nový příspěvek od fikejz »

Nějvětší díl na to jak nějaké zpevnění, povrchová úprava komunikace bude fungovat má ten spodek pod ní. Na sousední pobočce mají dvůr vydlážděný zámkovkou. Celé roky tam byl jen štěrk, který se různě propadal, protože nebyl nikdy pořádně udělaný kufr. Pak majitel dovolil "investovat", ale podklad nepokládal za potřebný a tak se dlažba pokládala jen do finální vrstvičky štěrku tedy 4/8. No vlní se to jak Lipno při bouřce a dělají se tam díry jak v kamenolomu stejně jako se to vlnilo a propadalo před vydlážděním.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cesta z recyklátu

#32 Nový příspěvek od oco13 »

A nejaký ten návod ako urobiť podklad ?
Zatial to mám vybraté na 30 cm a dávam tam sutinu. Tú užabujem, pojde na to hrubý makadam , zase užabovať a potom jemný makadam - lebo k tomu recyklatu sa nemám ako dostať.
Je to dobre?
Obrázek Obrázek Obrázek
Potrebujem nosnosť 2 a pol tony už aj s rezervou

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Cesta z recyklátu

#33 Nový příspěvek od ceratio1 »

Na makadam bych nasypal malou vrstvu 16-32 zhutnil, a jako nosný povrch bych použil vrstvu tak 8cm frakce 0-32 takzvaně netřízeného, za vlhka zahutnit

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Cesta z recyklátu

#34 Nový příspěvek od honzaPP »

Jak píše Fikejz, jak bude vypadat povrch po pár letech nejvíc závisí na podkladu. Oco, podívej se na stránky výrobců zamkovky tam ty skladby bývají rozepsané. Ale je to +/- stejné 0-63 je na úplný spodek - zvibrovat. Na to 0-32 - uděláš tím lepší rovinu. Když to chceš mít na příjezdovou cestu kde budeš denně jezdit tak ,, stabilizační,, vrstva betonu a zvibrovat. A na to si dáš cokoliv co je libo. Zamkovka/ asf. recyklát nebo cokoliv jiného. Když nedáš ten beton tak vždycky za pár let vyjezdíš koleje. Někomu to vadit nemusí, mě by to na zamkovce za nesmyslný prachy fakt vadilo.

A k tomu asf. recyklátu. Je to dobrej matroš ale když to dáš někde dočasně - třeba než našetříš na zámkovku tak se toho budeš blbě zbavovat, protože je to nebezpečnej odpad. Leda že si to zas vezme někdo na cestu. Do podkladu je to nevhodný, stejně jako cihly.
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cesta z recyklátu

#35 Nový příspěvek od oco13 »

Hej tak nejako to mám vymyslené , len ešte s tým, že ak ma to naserie a budem v tom robiť jamy pri pohýňaní (prehrabnutie kolies) tak tam dám kari sieť a dva mixy betonu. :typek:
Keď si zrovnávam rady bagov - tlačím ich dnu - tak dosť často sa mi pretočia kolesá. V kontexte toho že sú to šípy tak neviem čo na to makadam.
Pre Honzu : zamkovka nepojde nikam na dvor, to ani omylom, máme ju na terase a nespokojnosť - v zime sa šmýka v lete rastie v škárach zelina, jak na to padajú figy zo stromu, tak sa to nedá vyčistiť. Beton, ale radšej by som niečo čo sa dá -"neinvazívne" otvoriť. Najskôr bola v pláne zatravňovacia plastová rohož ale s traktorom by som ju aj tak odpalil, takže makadam. Počítal som že namiesto makadamau 63 je tam tá suť.
Povrch nemá byť pohladový ale praktický.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Cesta z recyklátu

#36 Nový příspěvek od ota »

Mám vjezd k baráku udělanej jak píše cerato1. Vyhrnul jsem bláto asi 35 cm do hloubky. Tenkrát pantatík dovezl drobnější kámen z polí co sebral. Rozrovnal jsem ho a co to šlo vyrovnal do roviny drobnejma kamenama. Pak pochodil žábou. Na to mi kámoš přivezl z lomu 0-32. To jsem rozhrnul. Bylo to mokré jak držka. Pochodil jsem to aspoň 3x žábou. Nakonec mi ještě přivezl fůru ,,prosejvky". To je asi 0-12? Hrubost. Opět mokrou. Rozprostřel jsem tak 6 cm navrch pěkně srovnal hračkama. A opět žábou pochodil několikrát. Ten vjezd mám tak do 20 let. Neroste v tom vůbec tráva. Jezdíme přez to traktorem, ještěrkou, autama. Sem tam přijede syn třeba s velkým traktorem, nebo manipulátorem a postaví to tam. Max se při zatočení kol trochu vyhrábne drobotě. Za pár dnů to není vůbec poznat kde to bylo.
S asfaltem u nás ,,škrábaná" není vůbec problém. Zatím se to tady v okolí dává všude. I obecní pozemky. Neslyšel jsem zatím, že by tady někdo kvičel, že je to nebezpečný odpad. Výhoda byla, že tady frézovali asi 15 km silnici. Stačilo zajít k té fréze co to frézovala a říct ,,já bych ootřeboval vanu, nebo několik van škrábaný" Frézař ulázal na řidiče náklaďáku a už jela fůra kamkoli. Mám jednu před barákem. Támhle je další, támhle zase, támhle, kdo chtěl dostal. Všechny mostky u té silnice tím vyspravili.
Doma už jsem to tu psal. Vybagruju 30 cm. Do toho vrazíme cihlovej reciklát, ten hrubej. Vybrační deskou udusám. A na to povlak z škrábaný a zase udusat. Zatím přez to jezdíme kde čím a drží to. Jedinej problém je, že ten asfalt na té hromadě speče. Minulej víkend jsem to dloubal bagrem. Musím si udělat ten zub na to. Pak už to deska zadusá do země i když to jsou občas větší kusy. Udělá to rovinu.
Je v plánu vjezd od silnice nahoře. Je tam bláto z jara. Prej je dobré až se to zhutní načisto roztopit trochu asfaltu, nebo vzít tu asfaltovou močku a konví to pokropit. To spojí ty kusy škrábané a líp to drží.
No každej dle svejch možmostí.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Cesta z recyklátu

#37 Nový příspěvek od jenicek »

Mám udělanou cestu z recyklátu, tváří se to jako taková horší balená. Každopádně teď je na to zcela nevhodná doba z důvodu nízkejch teplot, pokud se to nedělá v létě, tak to bude už nafurt hrabanka a marná práce.
Jinak už jsem tady ten postup někde psal. Kufr z makadamu cca 30cm. Z vysypaný hromady recyklátu jsem lopatou obíral postupně, větší hrubý kusy dospod a navrch postupně jemný, vrstva cca 10-15cm. Šlo by to i přežejbrovat, ale to jsem byl línej. Pak prolejt konví naftou nebo jiným uhlovodíkem a nešetřit. Pak vibrační vedenej válec a zase kropit naftou. A hlavně to dělat v létě v co největším hicu.
Je to celkem v kopci a i když táhnu káru a hrábnu autem nebo malotraktorem, tak to v pohodě drží.

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta z recyklátu

#38 Nový příspěvek od J.A.Y. »

oco13 píše: sob lis 25, 2023 9:32 am Zatial to mám vybraté na 30 cm a dávam tam sutinu.
viz foto jsem byl jednou upozorněn, že větší placky ať už betonu, asfaltu nebo čehokoli by neměly bejt na sobě, že by se po sobě mohly klouzat. Takže když už tak naplocho do pláně, ne na sraz a zasypat. Lepší, samo když toho není moc, rozbít.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cesta z recyklátu

#39 Nový příspěvek od oco13 »

Teraz je to len nasypané , mladý to ešte rozbíja kladivom takže výsledná suť nemá viac ako tých 0 - 63 , alebo povedzme 0 - 80 :-/

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Cesta z recyklátu

#40 Nový příspěvek od red.bill »

Ale fuj naftu a spol. do toho nelejt. Zastavit se u cestářů a optat se na asfaltovou emulzi. Známí si doma dělal plácek, emulzi od nich bral ale moc jsem ho neposlouchal a myslím, že říkal 13kč+dph/litr...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Cesta z recyklátu

#41 Nový příspěvek od ota »

Jo taky jsem se kdysi ptal na tu emulzi. Přímo u výrobce a ta cena je podobná. Tenkrát to bylo podle odebraného množství kolem 18, až 20 Kč za litr. A myslím, že když bych si na ten můj plac vzal dva 200l sudy, vyšlo by to pěkně nakropit a oplatilo by se to. Ještě jsem právě přemýšlel, obejít známé a vyptat od nich ty různé zbytky toho tuhého asfaltu a roztopit ho a pokropit to i tím. Sem tam se zbytky válejí. Dřív se to tak dělávalo. Sám tu tak 3/4 toho 200l sudu na zahradě mám. Občas se objeví i v inzerci. Jednou jsem prošvihnul někde u H. Králové za odvoz asi 6 sudů 200l té emulze. Pán to nabízel. Hned jsem volal a bylo to už zamluvené. :vztek:

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Cesta z recyklátu

#42 Nový příspěvek od red.bill »

Nevím jak to je u výrobce s jakým minimálním množstvím se s tebou bude bavit... nicméně stejně se nejsi schopen dostat na cenu za kterou ti to případně prodají cestáři, ty se pohybují v jiným odběru a pokud prodávají, nechají ti klidně i 20l... Ten "litej" asfalt, je naprd, než někam zateče aby něco spojil tak je tuhej... pokud to s ohřátím přeženeš aby vydržel dýl, tak zase hrozí, že ti chytne...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cesta z recyklátu

#43 Nový příspěvek od oco13 »

Po čítaní tejto diskusie, ten recyklát vypúšťam. Ja potrebujem aby to bolo rozoberatelné bez zbíjačky, teda nie celkom potrebujem ale tak by som rád nastavil celú architekturu okolo baraku. :typek:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta z recyklátu

#44 Nový příspěvek od Atlan »

Zatravnovacky namiesto zamkovky, samo ze bez travy
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“