Topení a kotle na peletky

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9082
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Topení a kotle na peletky

#361 Nový příspěvek od Sniper »

Joe66 píše: ned led 22, 2023 3:09 pm Nechcem byt Zlý, No ale ked si chcel ohnik tak ho mas :D
:D :D :D
Při mém štěstí bych sehnal klimu, co v zimě chladí a v létě topí :D
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Joe66
Příspěvky: 1533
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Topení a kotle na peletky

#362 Nový příspěvek od Joe66 »

Fu tak to by bol uz asi pruser :smich: :smich: :smich:

jean
Příspěvky: 3100
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Topení a kotle na peletky

#363 Nový příspěvek od jean »

Ja mám klímu už tretí rok ako hlavný zdroj tepla - pri jej spotrebe je plyn aj uhlie veľmi neekonomické. Vychádza to približne narovnako s kupovaným drevom, akurát, že toto je bez roboty a špiny okolo toho. Túto sezonu som ani nevyskúšal kotol, či funguje ústredné kúrenie. Ešte nebol dosť veľký mráz, aby sa mi to vyplatilo.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9082
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Topení a kotle na peletky

#364 Nový příspěvek od Sniper »

jean píše: ned led 22, 2023 3:23 pm Ja mám klímu už tretí rok ako hlavný zdroj tepla - pri jej spotrebe je plyn aj uhlie veľmi neekonomické. Vychádza to približne narovnako s kupovaným drevom, akurát, že toto je bez roboty a špiny okolo toho.
8) 8) 8)
Tak o tom žádná.
Já klimu jenom kvůli topení nechci. V létě ji nevyužiji, hyzdila by starý barák a zbytečně zatěžovala zastaralé El. rozvody.
Tyhle kamna berou 150W na svůj provoz.
Bydlet v paneláku, nebo v nějakém novějším RD, tak uvažuji jinak.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13248
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Topení a kotle na peletky

#365 Nový příspěvek od Čárls »

Problém je ve firmě pokud bych objednával budu požadovat i montáž a uvedení do provozu sice to zaplatíš ale je to na firmě i s uvedením do provozu Tak se to totiž dělá běžně
A pokud nedodají neuvedou do provozu dle požadavků tak si to odvezte a sbohem šátečku Jinak to v dnešní době nejde
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9082
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Topení a kotle na peletky

#366 Nový příspěvek od Sniper »

Čárls píše: ned led 22, 2023 3:36 pm Problém je ve firmě pokud bych objednával budu požadovat i montáž a uvedení do provozu sice to zaplatíš ale je to na firmě i s uvedením do provozu.
Problém je v idiotech, co nekontrolují expedici zboží zákazníkovi. A ještě jsem jim to ZDŮRAZŇOVAL :vztek:
Servisák by a tím neudělal nic, protože stejně jak já by zjistil, že jsou konektory jiné a bylo by.
A oni jen uvádějí do provozu, nevozi sebou vybavení na opravu konektorů, proč taky :-/
Samozřejmě, že se servisákem jsem v kontaktu, přijet sem musí kvůli záruky, ale kdybych měl na něj čekat se zapojením, topil bych až někdy v březnu...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Joe66
Příspěvky: 1533
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Topení a kotle na peletky

#367 Nový příspěvek od Joe66 »

Zan to si ako myslel,ze to vychadza rovnako s kupovanym drevom ? S kupovanym z urbaru -dlhymi kmenmi na kubiky co sa predava? Lebo to je najlacnejsie alebo s najdrahsim-kde drevo je uz porezane a nastiepane ? Lebo ked sme porovnavali vykurovanie kondnezacnym kotlom a klimou tak to vychadzalo + - skoro rovnako .A ked lacnejsie klimou tak sa topilo v menej izbach a klima musela byt len jedna izbova jednotka na chodbe a pootvarane dvere do inych izieb. Ale bol to mensi komfort Vtedy to bolo lacnejsie. Ale ked bol multysplit,ze jedna vonkajsia jednotka a viac vnutornych interierovych jednotiek v izbach tak to bolo nastejno s kondenzacnym plynovym kotlikom .

jean
Příspěvky: 3100
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Topení a kotle na peletky

#368 Nový příspěvek od jean »

U nás stojí sypaný meter asi 90 euro. Ked si zrátaš, koľko je z neho tepla, tak to vychádza ako kWh z tej klímy. Ja mám jednu a otvorené dvere. To vyhreje pol domu. V obývačke mám normálny elektrický radiátor na dokurovanie, ten si cucne v mrazoch okolo -6 za deň asi 12kWh. A ešte je rebrík v kúpelni, ale to je zanedbateľné, lebo kúpelňa je uprostred domu, tak vykrýva len straty cez strop. Tá klíma žere pri nadnulových teplotách menej peňazí ako kondenzačný kotol.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13248
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Topení a kotle na peletky

#369 Nový příspěvek od Čárls »

Sniper určitě jsou redukce co to je za konektory schválně to nafoť konektory většinou na těhlech věcech mají nějaký to standartní zapojení Pokud je to nějaký usb konektor má to i redukce ale to jistě víš
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4443
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Topení a kotle na peletky

#370 Nový příspěvek od Peter768 »

Jean, treba brať do úvahy aj polohu a nadmorskú výšku pri plánovaní kúrenia. Nitra je teplý kraj. Ja som obklopený kopcami, je tu zima a slnko tu málo svieti. (Kvôli kopcom) . Sniper je ešte vyššie. Treba porovnávať aj tento parameter a denné teploty. No a tá spitová jednotka ak je to vzduchová, tak to može liezť niekomu na nervy. Myslím hluk. Kolegov sused to má a hučí to riadne. Tam sú domy blízko seba.

jean
Příspěvky: 3100
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Topení a kotle na peletky

#371 Nový příspěvek od jean »

Sak ja to nikomu netlacim. Na Orave by to moc radosti nespravilo. U nas roky poriadne nemrzlo. Zvycajne mrzne tyzden dva vo februari a to spravidla, ked som na tyzdnovke. Tak aj tak kurime elektrinou, lebo zena nevie zapalit kotol

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4443
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Topení a kotle na peletky

#372 Nový příspěvek od Peter768 »

Ja Ti nič nevyčítam, len konštatujem. Ďalšia vec je, či je dom zateplený, starý/nový alebo nie.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9082
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Topení a kotle na peletky

#373 Nový příspěvek od Sniper »

Heuréka :wink: :D
Pár lahváčů a pustil jsem se do toho :prace:
Dvoje kamna, dva různé moduly, nějaké kouřovody, zkrátka komponenty za 80 tis a to by bylo, abych z toho něco nesloužil :smich: :smich:
Takže nová kamna fungují s původním WiFi modulem, který mi nešel spárovat s původními kamny :-/
Proti všem předpokladům a informacím dodavatele.
Servisák měl navíc ještě problém s nastavením sítě, ten se už před tím nedostal ani tak daleko, jako já.
Dnes trochu laborování s nastavením a už to jede.
Takže od teď můžu kamna ovládat přes BT v domě, nebo přes WiFi odkudkoliv.
Zatím vše ve fázi testování, ale jede to a systém je stabilní.
Takže zbylé komponenty prodávám.
Nové zpět dodavateli, starší na bazoš 8)
Kurwa už ať je jaro a s topením klid :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13248
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Topení a kotle na peletky

#374 Nový příspěvek od Čárls »

Jen se tě zeptám jsou ty druhý kamna funkční bez těch komponent ? Pokud ano tak je dej do jiný místnosti a klidně používej po příjezdu domu a jelikož sou v záruce byl bych drzý a vratil je prodejci
a klidně bych to vše hnal přes čojku neb tohle by prodejce vubec neměl dopustit aby nastalo
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9082
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Topení a kotle na peletky

#375 Nový příspěvek od Sniper »

Ty druhé kamna půjdou na bazos.
Ty jsem si tehdy sehnal sám starší od jednoho topenáře, co je měl na firmě k občasnému přitápění.
Jel jsem tehdy pro ně až do Prahy.
Ty jsou v pohodě, že s nimi nebude komunikovat WiFi modul, jsem netušil :-/
No a dál je to už na přes držku, ale seru na to, nemám čas a náladu to řešit.
Bylo to drahé školení 8)
Nové komponenty, co nepotřebuji, vracím dodavateli, nová kamna si nechávám a ta původní jdou do světa.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“