stavebni michacka SMA-150

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: stavebni michacka SMA-150

#16 Nový příspěvek od matisx »

jo jak rikas mam i pertinaxove kolo ale jede to jen kdyz vyklapi tak zacne protikat olej jinak kdyz budu michat tak asi ne pac je buben nahore-prave ze je zima nic se delat neda tak ze to vymenim to gufero-aspon mam uz ted postup diky :friends:

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: stavebni michacka SMA-150

#17 Nový příspěvek od peny »

tak ako pises kym nevysypujes tak sa vela toho nema kadial vyliat, daj tam nejaky husty olej pripadne vazelinu s olejom a veselo miesaj :friends:

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: stavebni michacka SMA-150

#18 Nový příspěvek od matisx »

8) :friends: a jdu :prace:

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: stavebni michacka SMA-150

#19 Nový příspěvek od matisx »

tak dnes jsem sel opet na ni -poladit to-osekal jsem matku od betonu postrikal konkorem a za 30minut to sel jen tak zkusit-polil jsem ji nadherne-takze to uz asi to gufero udelam at to je na sezonu pripraveny.jen jestli sudam buben :D

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: stavebni michacka SMA-150

#20 Nový příspěvek od staník »

Dělej fotky :friends: Taky mne to čeká.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: stavebni michacka SMA-150

#21 Nový příspěvek od matisx »

tak buben dolu jen tak nejde tak na to asi seru-matka povolena naskrikany konkor necham pusobit-jak cistim tak vidim jak je to uvnitr vareny-tak ted nevim jestli to neni i privareny k osce-vsichni vime jak to u zedniku chodi ze :vztek:
takze vymenin jen gufero asi u sneka to protika taky a bude nim vic odtikat pac se vic micha jak vyklapi a buben uvidim-jeste ocistim ale je tam vareno tak-mozna to nahrat
jestli to kuchnu tak nejaky fotky udelam.
Přílohy
IMG_20141230_143600 [800x600].jpg

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: stavebni michacka SMA-150

#22 Nový příspěvek od staník »

Vyděl jsem takovou míchačku vešrotě. Stav neznámej. Tu co mám já tam měl taky , akorát vypadala že ju stratili z auta v plnej rychlosti a bylo prohnutý celý to šasi a buben.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: stavebni michacka SMA-150

#23 Nový příspěvek od matisx »

nevim co to je za typ,stitek nikde-bud urvanej-nebo je prvorepublikova vyroba :D
mohla byt vetsi ale dve kolecka asi da -jen doresim to gufero na sneku a bude-a kdyz mi to neda tak se pustim do toho bubnu aspon ze matka je povolena-jen ho stahnout-asi to poradne ohrat a hned zachladit aby se to pustulo od sebe-nechci na to moc tlacit aby nekde neulitlo neco na te prevodovce a na jare bude po michani-kdez to kdyz to necham tak to v pohode zaklady na kulnu udela :)

Tomas6
Příspěvky: 5425
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: stavebni michacka SMA-150

#24 Nový příspěvek od Tomas6 »

Buben pořádně klínama rozepři o tu spodní desku,matku nechej na závitu jen povolenou tak o půl centimetru jestli máš možnost švajcu tak náboj bubnu nahřej a z vrchu po matce přes pořádnou kulatinu jebni velkým ale opravdu velkým kladivem.Já ty míchačky kdysi opravoval a tohle byl zaručený způsob jak ho sundat.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: stavebni michacka SMA-150

#25 Nový příspěvek od matisx »

co dole mam radci oddelat i spodni dil prevodovky aby me to nevybehlo spodem??? nahodou???ale kdyz ho pres plochu zapru ten buben tak by to mohlo jit-ted me napadlo plynovy horak- mam na lepeni ipy to by taky slo na nahrati :)
musim opatrne jak rikam je videt ze je tam vareno na tom nabehu v bubnu :vztek:

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: stavebni michacka SMA-150

#26 Nový příspěvek od peny »

plynovy horak je slaby treba autogen len cez bubon je tam taky fantasticky pristup ze az nedobre :D, takze nahriat a poriadne niecim jebnut , ak to samozrejme niekto neprivaril, dost som prekvapeny ze sa ti tu matku podarilo odkrutit, ja som do mojej zvrchu navrtal najskor dierku nalial brzdioky den som to nechal , klepal asi 5 hodin a nic, nakoniec som bubon rozrezal a s metrovou trubkou povolila , ale cez bubon neverim ze by ju niekto vykrutil (ak by ju nahrial autogenom tak samozrejme ale inac nie )

aspon si dal prec z bubna lopatky?

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: stavebni michacka SMA-150

#27 Nový příspěvek od matisx »

oklepal jsem nanos betonu z ni ,pomlatil tu matku postrikal a sel na ni.velky klic kladivo a sla-lopatky jsou venku jedna byla praskla tak vyvareni-EB-121,vyhoda elektriky ze to bez cisteni :) (porad me laka koupe CO2 libi se mi Merkle 3000mk)ale ten budem u hridele je varenej tak jsem vzedavej nerad bych neco pohnojil.
vymynim to gufero u sneku a jestli to pujde udelam i bubem
jo lopatky jsem urval hasakem-teda srouby to byla parada-hned to bylo povoleny :vysmech: serou me ty gufera jinak je to funckni na nekolik let :)

Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Re: stavebni michacka SMA-150

#28 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

Taky jsem před nedávnem generálkoval míchačku.
Sražení bubnu byl asi největší problém, nakonec jsem musel udělat takovej "hovadskej" stahovák ale fungoval.Na dva kousky pásoviny jsem navařil asi 24mm matku s jemným závitem a to pak navařil na buben. Pak jsem to šroubem našponoval (ale i tak jsem buben nestáhl) povolilo to až po několika ranách palicí na ten šroub pracovního stahováku.
Já jsem měl v převodovce pertinaxové kolo, tak aby to přežilo pracovně jsem navařil kousek kulatiny mezi buben a rám míchačky aby se buben při tom všem dotahování a mlácení nebrzdil přes to pertinaxové kolo a šnek (nakonec jsem dával i nové šnekové kolo).
A ještě malej zlepšovák na konec, v té přírubě pod bubnem bylo dost místa tak jsem tam klepnul dvě gufera zasebe, ať je na pár let pokoj.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: stavebni michacka SMA-150

#29 Nový příspěvek od matisx »

8) 8) 8) :prace: ted to pujde jedna basen-to kolo jsi menil proc??uz to nejelo??zatim to tam necham, novy stoji balik treba se objevy na bazosi :-/ nahazu tam ty dvoubrite gufera -s tou prachovkou nevim proc tam sraly jednobrit kdyz je to venku :-/

Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Re: stavebni michacka SMA-150

#30 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

Šnekové kolo už bylo dost volné na drážce a buben měl při otáčení vůli, až přišlo nové tak jsem zjistil že i zuby byly dost obroušené (byl od toho hodně zabarvený i olej)
S tím bazošem nevím, já jsem na něm měl inzerát že to kolo koupím a ozvalo se mi asi deset lidí. Ne že by kolo měli doma, ale měli ten samý problém jako já a to kolo právě sháněli tak se spíš informovali jak to budu řešit.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“