Lis na peletky

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
JoeF1
Příspěvky: 376
Registrován: sob črc 04, 2009 9:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Lis na peletky

#1 Nový příspěvek od JoeF1 »

Zdravim. Nemate nekdo nahodou lis na pelety ze sena? Nebo alespon zkusenosti s timto topit. Docela by me to zajimalo. Diky za odpovedi.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Pelety,lis,seno

#2 Nový příspěvek od sadlicko »

Pelty se delaji ze slamy. Seno ma myslim skodlive splodiny.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3808
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pelety,lis,seno

#3 Nový příspěvek od exot »

Znamy je ze sena dela dulezita je spravna vlhkost jinak nedrzi po hromade protlacuje je matrici.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

JoeF1
Příspěvky: 376
Registrován: sob črc 04, 2009 9:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pelety,lis,seno

#4 Nový příspěvek od JoeF1 »

A jak je s nima spokojeny? Zajimalo by me jestli to vubec topi. A kolik udela treba z ha pelet. Nevis jaky ma na to lis? Pro kolegu predchoziho. Cetl jsem o tom take ale slama na tom bude stejne. Seno bude ale podle tabulek v norme jinak by to nikdo z firem nedelal. Dokonce uz nekde vykupuji seno. Dalsi vec co si myslim je ze co seno do sebe navaze na poli to same by molo jit i z kamen. Myslim tim skodlive latky. Takze to je takovy kolotoc. Alespon logicky by to tak melo byt. Malo kdo zkrmi vsechno seno tak proc ho nevyuzit k topeni. Lepsi jak topit obilim.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2636
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Pelety,lis,seno

#5 Nový příspěvek od krajan »

pozor slama tusim obsahuje chlor .Musi byt specialny kotol
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

JoeF1
Příspěvky: 376
Registrován: sob črc 04, 2009 9:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pelety,lis,seno

#6 Nový příspěvek od JoeF1 »

Ano vim ze obsahuje nejake dobroty co se nemaji v lasce s obyc. kotly ale stejne na pelety by jsi mel mit kotel specialni. To same i s kominen. Zajima me predevsim vyhrevnost a vyroba v domacich podminkach. Vyhrevnost je samozrejme vsude v tabulkach na netu ale kdo tem tabulkam veri?

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3808
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pelety,lis,seno

#7 Nový příspěvek od exot »

JoeF1 píše:A jak je s nima spokojeny? Zajimalo by me jestli to vubec topi. A kolik udela treba z ha pelet. Nevis jaky ma na to lis? Pro kolegu predchoziho. Cetl jsem o tom take ale slama na tom bude stejne. Seno bude ale podle tabulek v norme jinak by to nikdo z firem nedelal. Dokonce uz nekde vykupuji seno. Dalsi vec co si myslim je ze co seno do sebe navaze na poli to same by molo jit i z kamen. Myslim tim skodlive latky. Takze to je takovy kolotoc. Alespon logicky by to tak melo byt. Malo kdo zkrmi vsechno seno tak proc ho nevyuzit k topeni. Lepsi jak topit obilim.
seno zas prý obsahuje síru nebo tak něco a hlavně do sena přidává piliny prý pak peletky líp drží topí s tím doma a pár jeho známých ale hlavně je problém u sena že se prý peletky z něj spékají tudíž problém se spalováním
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1462
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Pelety,lis,seno

#8 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, mám pel. lis asi 5let, vyšel mě na 27 000kč, udělal 150-200kg, sežral elektriky víc než kdybych s ní topil, babral jsem se s tím desítky hodin, zkoušel míchat kde co, ale z mého pohledu propadák, pak mám briketovací lis a tam jsem přidával do hoblin jen cca 20% sena, protože brikety z čistýho sena se mi po 3-4 měsících ( lisovalo se po senách ) rozpadali, protože natáhli vlhkost a to byli v těsných barelech, mimochdem oba stroje prodám, ještě si nalisuju poslední tunu briket .

romb11
Příspěvky: 111
Registrován: sob pro 04, 2010 7:19 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pelety,lis,seno

#9 Nový příspěvek od romb11 »

drtikol píše:Ahoj, mám pel. lis asi 5let, vyšel mě na 27 000kč, udělal 150-200kg, sežral elektriky víc než kdybych s ní topil, babral jsem se s tím desítky hodin, zkoušel míchat kde co, ale z mého pohledu propadák, pak mám briketovací lis a tam jsem přidával do hoblin jen cca 20% sena, protože brikety z čistýho sena se mi po 3-4 měsících ( lisovalo se po senách ) rozpadali, protože natáhli vlhkost a to byli v těsných barelech, mimochdem oba stroje prodám, ještě si nalisuju poslední tunu briket .

Proč prodáváš lis na brikety?
Jakou máš představu o ceně?

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1462
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Pelety,lis,seno

#10 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, protože známej prodal truhlárnu a sehnat hobliny je horší a horší, představu mám 25 000kč, ale je to domácí, před několika lety nás ho tu stavělo podle koupený dokumentace víc .

JoeF1
Příspěvky: 376
Registrován: sob črc 04, 2009 9:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pelety,lis,seno

#11 Nový příspěvek od JoeF1 »

Foto by bylo? Rad bych to videl

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1462
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Pelety,lis,seno

#12 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, vydrž, mám lis zaskládaný, ale až dodělám rozdělanou práci, chtěl bych lisovat .

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1462
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Pelety,lis,seno

#13 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, tak tady je můj lis . http://youtu.be/ozLJq616mQs

JoeF1
Příspěvky: 376
Registrován: sob črc 04, 2009 9:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pelety,lis,seno

#14 Nový příspěvek od JoeF1 »

Tak to je hezky, jste sikovny. 8) I za tu cenu se to zda dobry, jen by mě zajimalo kolik se toho da udelat za hodinu a jestli jsi pocital kolik to sežere el.?

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1462
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Pelety,lis,seno

#15 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, cena je téměř za materiál, hodinový výkon 35-40kg/hod a spotřebu jsem nezkoumal, odhadem 2kw/hod = 10kč = 0,25-0,30kč/kg, pro mě je důležitý, abych minimalizoval objem .

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“