Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mfgpro
Příspěvky: 218
Registrován: stř říj 22, 2008 4:36 pm
Bydliště: Třebíč

Oprava střechy na baráku (co tam dát novýho)

#1 Nový příspěvek od mfgpro »

zdarec má někdo zkušenosti s opravou střechy. Momentálně tam je eterit šablony asi 50 let starý. Je to podbytý prknama, bude se tam dělat podkroví . Co by bylo nejvhodnější místo eternitu. A jak je to s likvidací etrnitu , jestli má nekdo zkušenosti

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#2 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Já dával na chalupě na střechu tohle. Je to lehký, rychlá montáž a krásně z toho sjíždí sníh. Přeci jen trámy maj něco za sebou. Shodil se starej eternit, natáhla folie, pak latě a krytina. Sice v podkroví je to kapánek hlučnější, když fouká dost vítr nebo hodně prší, ale chybí tam izolace.
Jinak eternit j tuším branej jako nebezpečnej odpad. My to naházeli do kontejneru ale kam to firma vyvezla :-/
http://www.nonstopstavebniny.cz/cz/e-sh ... -pe25.html
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#3 Nový příspěvek od trago105 »

Já bych dal HLINÍKOVEJ plech imitace tašek, nebo jakýkoliv jiný vzor který se ti líbí. Hliník ti vydrží minimálně 100 let.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2716
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#4 Nový příspěvek od zde »

ja som daval krytinu kingas 35
Přílohy
kingas.jpg
kingas1.jpg

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#5 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,podľa spádu bych volíl rači nejaké skřidly,také bys to akorát přelatovál a pod ty laty dál parozábranu.A ten eternit je určitě nebezpečný odpad.Lěsti to budeš museť zlikvidovať lěgálně,což asi jo,protože gdyž to jebneš negde do cesty,tož to si piš,že sa už nejaký ten bonzák nájde a si hneď ve srabu.Néni dávné sem to vozíl kámošovi do firmy kerá sa s tým zabývá a dva vozíky za auto stály,už nevím přesně, nejakých pět,šest tisíc.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

dvk
Příspěvky: 1690
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#6 Nový příspěvek od dvk »

Má někdo na domě SK krytinu ?
http://www.volny.cz/rolinc/krytina.htm

Kamarád to má na střeše asi dva roky a jeví se to zatím velmi dobře. Jsou to šablony vyrobené z recyklovaných obalů od kabelů, pochozí, lehké, odolné UV záření, pružné.

Obrázek

mfgpro
Příspěvky: 218
Registrován: stř říj 22, 2008 4:36 pm
Bydliště: Třebíč

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#7 Nový příspěvek od mfgpro »

nikdo nedával asfaltovej šindel?

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2716
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#8 Nový příspěvek od zde »

mam ho na garaži natukal som ho na dosku OSB3 - 18mm medzi šindlom a OSB je este asfaltovy pas

Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#9 Nový příspěvek od Ivan50 »

Tak na ten plech vravia,že je to ,ked chceš mat podkrovie strašne hlučne :ano: ked prší a možem to potvrdiť,lebo som minule leto daval plech,ale ja podkrovie neplanujem,takže je to jedno.A ked sa topi sneh a šucha sa dolu,tak je to dost neprijemny zvuk ako keby niekto neustale behal po povale,zo začiatku som mal z toho dosť zmiešane pocity.Ten eternit nie je sranda,je to nebezpečny odpad a musi ho zlikvidovat firma,ktora ti ho aj zhodi,inak ti to nezoberu.ideal je to zhodiť sam a vykopať niekde velku jamu a tam to nahadzať ,zahrnuť ,pokryť mačami travy a byť strašne ale strašne rychli... :prace: :prace:,ale pokial maš v okoli zvlaštnych susedov tak ta firma ťa vyde asi lacnejšie ako pokuta...20000 eur :)

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#10 Nový příspěvek od FandaP »

Eternit - nebezpečný odpad, měl by se správně kvůli hygieně práce udělat technologický postup na sundání zejména ve vztahu k bezpečnosti lidí. Ale v životě jsem to neviděl. :smich:

CO nahoru - mrkni na trámy, jejich rozměry, vzdálenosti, atd, podle toho bych se rozhodl.

K tomu plechu co je tady na fotkách - není to hliník, ale pozink potažený plastem, důležitá je tloušťka ochranné vrstvy, poláci šetří a pak to dopadá špatně - mám na to to takový měřák, něco jako na lak na autě - na tloušťku vrstvy. Už jsem viděl i krásně oloupaný povrch až na pozink. :(

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#11 Nový příspěvek od FandaP »

dvk píše:Má někdo na domě SK krytinu ?
http://www.volny.cz/rolinc/krytina.htm

Kamarád to má na střeše asi dva roky a jeví se to zatím velmi dobře. Jsou to šablony vyrobené z recyklovaných obalů od kabelů, pochozí, lehké, odolné UV záření, pružné.
Dávali jsme eureko (http://www.eureko.org) , před cca před 6ti lety a dobrý. Jen bacha - musí se do dávat na OSB desky, jinak se to zvlní.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#12 Nový příspěvek od trago105 »

FandaP píše:. K tomu plechu co je tady na fotkách - není to hliník, ale pozink potažený plastem, .....

V tomto provedení imitace tašek se vyrábí i hliníkový plech, který má mnohonásobně vyšší životnost než pozink. 8)

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#13 Nový příspěvek od FandaP »

Jasně, ale za jinou cenu...

JoeF1
Příspěvky: 376
Registrován: sob črc 04, 2009 9:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#14 Nový příspěvek od JoeF1 »

taky schanim neco ale ne na barak na ten jsem daval sindel. Potrebuju neco nad ovce a seno. Drive bylo spoustu plechu a kdyz schanim tak nic. Tak koukam po necem levnem.

Uživatelský avatar
Brit
Příspěvky: 955
Registrován: sob dub 16, 2011 4:41 pm
Bydliště: Nymburk

Re: opravou střechy na baráku (co tam dát novýho)

#15 Nový příspěvek od Brit »

Mám stejný problém. Chci nahradit Eternit novou krytinou. Pokrývač mi doporučil hliníkový plech ale upozornil mě, že musím počítat s velkým prostřihem, kvůli členitosti střechy. Proto jsem se rozhodl pro kanadský šindel. Pokud je poctivě udělaný, vydrží prý bez problémů 50 let.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“