Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1636 Nový příspěvek od Zetor15 »

Záleží hlavně na tom jaké máš podloží a taky co je pro tebe levnější jestli kubík betonu nebo kubík hotových kostek. Každopádně se musíš dostat s pevným materiálem minimálně 80cm pod terén. Pokud to bude uzavřená stavba tak to při skládání slep alespoň jedním pruhem montážní pěny vodorovně i svisle.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1637 Nový příspěvek od bourač »

kolega uvádí co to bude - někde výš.
Doprava a uložení čehokoliv je významnou částí nákladů, jestli to přivezeš autem s rukou a uložíš v ceně -Tak je to docela jasná volba.
Na potomky se vyprdni, stejně tě daj do domova důchodců. :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1307
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1638 Nový příspěvek od Hranostaj »

Bude to stání na pár strojů a třeba tam bude složený nějaký dřevo. Autem s rukou bohužel nedisponuji ani já ani firma. Skládám to Honem ten je můj.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1307
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1639 Nový příspěvek od Hranostaj »

Obrázek

[url=https://postimg.cc/21ny8212][img]https:/

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1640 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já sice nejsu žádný stavební inženýr, ale kdysi jsme dělali opěrnou zeď z prvků ve tvaru L. L bylo v rozměrech 230x80cm. Tloušťka snad 15cm, délka cca 3m jestli si dobře pamatuju. Ani nevím co to bylo za prvky, na co byly původně určené. Ale vyhrabala se do svahu rýha, hluboká max těch 70-80cm, ty prvky se tam naskládaly na srovnané a uťápané štěrkové lože,ve spojích svařily a zasypaly a zahutnily zeminou. Je to už hromadu roků a je to pořád ok. Žádné praskání nic. Je pravda že to netlačí žádný velký svah, byla tam jen nerovnost o výšce těch cca 150cm, pokládalo se to vlastně do úvozové cesty aby byla výhybna, no funguje to dokonale. Možná se mýlím, ale můj názor je že pokud to položíš do země a pořádně zahutníš tak to nic dělat nebude. Pokud je podloží pod tím únosné... V Otrokovicích v jedné firmě z toho mají udělané boxy na kamenivo, normálně to mají položené jen na panelech, tlačí do toho pro nabírání nakladačem a je to furt stejné.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1641 Nový příspěvek od Čárls »

Osobně vrták o pruměru 30cm a vyvrtat po metru až 2 do nezamrzný hloubky díry vyšalovat 20cm výšky zaklad v zemi do roviny podle rozměrů nějaký to železo a vylejt do roviny pak jen na sázet bloky a 1 řadu na stavební lepidlo nebo jinak zajistit vuči posunu to se prostě už nehne ani omylem , hlavně vodu ze střechy odvést mimo a co nejdál vnitřek klidně štěrk udusat a pak třeba i beton nebo zamkovku
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1642 Nový příspěvek od andre.marek »

U všech těchto staveb opěrných zdí je alfa a omega voda. Je potřeba ji dostat pryč, zpoza té zdi. Prostě kvalitní drenáž paty zdi, s odvodem vody. To samé u schodů venku nasucho apod.. Jak se ta voda nevyřeší a je na daném místě jenom trochu riziko, dříve, nebo později se to projeví.

Já aktuálně budu řešit také stodolu, 200 let starou, posunovala a nakláněla se (to mám snad již zajištěno, klepu na dřevo), tekla pod ní voda - již osazeny okapy, ještě budu řešit pořádně odvodnění v průběhu roku. Teď musím srovnat jeden příčný trám vazby, který je trochu posunutý.
První vybetonuji patku na které bude nová stojka (původní jen na kamení) a pak se uvidí jak dál.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1307
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1643 Nový příspěvek od Hranostaj »

Je tu všude tvrdo. Zaprvé sme na kopci a zadruhé je tu všude strasná kamenička. Boční tlaky to žádné mít nebude. Jinak v práci z toho máme také udělané kóje na šterky, písky atd. Nikdo se s tím moc nemazal prostě to tam nasázely a hotovo. Vše drží. Jen v nakladači nesmí sedět vůl. To se pak taky stalo že nějaká ta vrchní kostka vypadne na druhou stranu. Ale jak říkám to je jen necitlivost a žádný odhad. V podstatě se to stává jen jednomu.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1644 Nový příspěvek od Čárls »

v tomhle případě srovnat do roviny štěrk udusat a nazdar hodiny hlavně odvíst vodu aby se nahodou nepodmáčelo hotovo
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1645 Nový příspěvek od bourač »

andre.marek píše: čtv led 04, 2024 3:57 pm První vybetonuji patku na které bude nová stojka
Ty moje patky jsem provedl tak aby nosné sloupy nepřekážely v přízemí.
Sloupy nejsou uprostřed patky, jsou uplně v rohu. Zabírají tedy minimum místa.
Roury 220x8 z likvidovaného parovodu jsem vypálil díry tvar I pro traverzy I120.
Zavařil do každé roury 2ks Iček tak že zasahují do celého profilu patky, jednu 10cm nad dnem, druhou 10cm pod úrovní 0,-
Na konce trubek jsem navařil dýnka aby do toho nelezla vlhkost. Natřel gumoasfaltem.
Sloupy jsem (ve třech lidech) naházel do lehce ošalované díry, ustavil do pozice a svislice.
Zalil betonem a fertyk.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1646 Nový příspěvek od andre.marek »

Já tu patku budu mít skoro u zdi, nebude zavazet prakticky vůbec, stojku plánuji dřevěnou - nemám takový přístup k železu a přece jen, do stodoly dřevo pasuje líp :smich: .
Ta stodola je úžasně postavená a je tam velké množství volného místa v hlavní části.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“