Heluz nebo Porotherm

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Heluz nebo Porotherm

#16 Nový příspěvek od honzaPP »

Kluci já jsem rozhodnutej. Zateplovat nebudu a bude keramická cihla s výplní. Chtěl jsem vědět jestli se tu nekdo nepohybuje na stavbách aby mi řekl zkušenosti s těma dvěma variantama. Vůbec netvrdím, že jednoplášť je bůhví jaký terno. Ale pasiv dělat nebudu, zateplení je zbytečně pracný a osobně to prostě nemám rád. Tepelný mosty v překladu přece omezíš, tím že se mezi překlady dá polystyren. Stejně tak kolem věnce.... Tyhle detaily mají všichni výrobci systémově vyřešený. Nechci dělat nic, co není vymyšlený 8) A zase vím že z tepelného hlediska je nejlepší udělat barák z 20cm betonu a na to narvat 30cm vaty.....ale všechno má svoje výhody i nevýhody. Já se rozhodl jak se rozhodl :)

Není tu nikdo kdo by se motal okolo staveb?
Hinomoto N249

jean
Příspěvky: 3069
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Heluz nebo Porotherm

#17 Nový příspěvek od jean »

Prosim pekne, aka je nevyhoda zateplenia? :)

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Heluz nebo Porotherm

#18 Nový příspěvek od honzaPP »

jean píše: sob pro 16, 2023 12:08 pm Prosim pekne, aka je nevyhoda zateplenia? :)
Kdyby jsi četl pořádně můj příspěvek výš, tak se takhle neptáš. Pro mě je to jednoznačně pracnost. Stavím si barák sám a nebudu to ještě něčím oblepovat. 8) a pak mám spoustu čistě subjektviních názorů proč zateplení prostě nechci.
Hinomoto N249

jean
Příspěvky: 3069
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Heluz nebo Porotherm

#19 Nový příspěvek od jean »

Mam pocit, ze o stavbe domu by si mal nieco este dostudovat. Zateplenie pracne teda nie je. Ked nepoanujes zateplit, budes platit omietku v cene polovice zateplenia? To sa oplati :wink: mimochodom, ak neplanujes zateplit, mal by si vyplnit a zvisle spoje medzi tehlami, inak bude prekvapenie

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Heluz nebo Porotherm

#20 Nový příspěvek od honzaPP »

Myslím,že něco málo o stavbách vím :) o penězích jsem vůbec nepsal. Prostě nechci nic lepit na barák, tak mi přestaň vnucovat zateplovák. Znova říkám, že přece netvrdím,že je zateplování nesmysl. Jen ho nechci a tečka.

Pokud tu je někdo s relevantním názorem rád si ho vyslechnu :)
Hinomoto N249

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Heluz nebo Porotherm

#21 Nový příspěvek od chobotek »

Nevím, jak moc je to relevnatní, ale o zateplování jsem taky nikdy neuvažoval. Porotherm má zámky, dá se to udělat dobře i s lepidlem, ale vylučuje to použití námezdní síly. Ta není pečlivosti schopna, takže investor musí být současně stavebníkem. Zateplování je operace navíc, leze do toho kde co, pokud je možné se tomu vyhnout, směle do toho.
Mimochodem, kdysi okolo cinkání klíčema jsme stavěli takový přílepek, vnitřek z plných cihel, pak mezera s perlitem a pak zas plné cihly na štorc. Doteď dobrý, třeba tomu jednou změřím tepelné ztráty.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Heluz nebo Porotherm

#22 Nový příspěvek od honzaPP »

Tohle zateplení mají rodiče, rok výroby jak říkáš, takže tenkrát to bylo asi v módě :smich:
Akorát vnitřek je myslím nějaká 30 porotherm.
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Heluz nebo Porotherm

#23 Nový příspěvek od bourač »

mám relevantní příspěvek, skoro všichni cihláři dodávají svojí produkci na paletách, zabalený do folie.
Ta folie z cihelny odjíždí v 100% stavu. To už neplatí při skládce ve stavebninách, při manipulaci atd.
Jde o to zdít ze suchých cihel a nehotové zdi zakrýt plachtou!
Déšť může přijít kdykoliv a cihly i tvárnice jsou jak houba - nasajou a roky nepustí! :obchod:
Když staví externí firma tak jim to je jedno.
Já si vždy vyžádám suchý materiál, prodavač s tím nemá problem,
ty zmoklý prochcaný prodá viz předchozí věta.
Kdo si myslí že to je blbost může cihly zvážit - v každé litry vody.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1134
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Heluz nebo Porotherm

#24 Nový příspěvek od saano »

Ja mám dom z POROTHERM Brúsená tehla 44 EKO+ Profi R (P8) + malta.
Bývame už 10 rokov , dom je NE-zateplený. Okná 3-sklo.
Z vnútra , omietka vápeno-cementová fainputz 0,6mm , z vonka tiež + lepidlo , sieťka + šúchaná omietka .
Strop drevený znížený o 80mm + sádrokarton.
Výplň medzi drevenými stropnicami vata 240mm. (chcelo by asi viac). Zaklopené OSB doskami 15mm.
Vykurovacia plocha 90m2 + 50m2 suterén + ohrev TUV.
Spotreba paliva 3,0 tony paliet / rok.
Je to veľa? Málo?
V lete vlhkosť 50-60 % v zime pri vykurovaní 20-40 %. To nás pekne serie ale riešime to zvlhčovačom.
Podlaha styrodur 120mm (pretože som zohnal za 00nič) + poter Cementový 80mm.
Podlahové vykurovanie vodné.
Podlaha vinylová gerflor na HDF doskách. Okrem kuchyne a kúpeľky.
Ja som spokojný.
Práca s tehlou je horšia ale neľutujem.
Manželka robila dlhé roky v Rakúsku a tam žiaden Ytong ani Porfix nikdy nevidela.
To neznamená že tie značky ani materiál odsudzujem práve naopak práca s ním pekne odbúda.
Samozrejme doba ide veľmi rýchlo napred , takže čas kedy som staval , je už zastaraná.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

jean
Příspěvky: 3069
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Heluz nebo Porotherm

#25 Nový příspěvek od jean »

Honzapp, ja ti nic nenutim, len to o zatepleni je kravina. Tecka. Kazdy nech si bastli, ako mu vyhovuje.

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Heluz nebo Porotherm

#26 Nový příspěvek od ITS »

U nás v sousedství si nějaký právník staví dům. Provádí to velká firma, ale na stavbě jsou jeden až dva ukroši. Zdivo je kombinací ytongu a porotermu. Z ytongu jsou oblouky - hrubě tesané, které nevím, jak okulatí a poroterm dořezávají a maltují jak cihly za starých časů. Tuny malty, mezery až 5 cm, zasypané maltou, cihly dobité. Tam kdyby přišla exkurse od výrobce, tak je trefí šlak. Takže nejdůležitější je venkovní zateplení. Pod něj už nikdo neuvidí.

fikejz
Příspěvky: 6178
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Heluz nebo Porotherm

#27 Nový příspěvek od fikejz »

:D 8)
A pokud je stejně kvalitně provedené jak tebou popisované nosné zdivo, je to záruka spokojenosti, tepelných mostů a spousty vyhozených peněz. ;-)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Heluz nebo Porotherm

#28 Nový příspěvek od chobotek »

Tento způsob zdění předvedl místní zedník, asi 65let, na naší stavbě v roce 1994. Předtím nikdy z přesných cihel nedělal. Z kolečka nabíral kyblem a lil, dokud to do těch dírek padalo. Pak udělal pořádnou čepici, aby bylo možné další šichtu poklepem řádně usadit. Když jsme přišli v sedum na stavbu, zdravil nás dobré poledne, protože přicházel před rozedněním. Měl to už vyzděné po obvodu do pasu. Pak se přišel podívat ředitel cihelny a tamní technolog. Ještě teď vidím, jak valili oči. Pak chvíli nadával zedník, když to zase rozebíral a čistil cihly. Nakonec dostal návod, jak si vyrobit přípravek na nanášení malty a zase se uklidnil.
Roky to bylo bez zateplení, pak se na to asi po dvaceti letech nalepil polystyren a trochu to pomohlo. Hlavně v létě, není tam takový hic :)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“