Venkovni kotelna - kotel

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6132
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Venkovni kotelna - kotel

#16 Nový příspěvek od Sadra17 »

Máme "skoro venkovní" kotelnu, je v přízemí a bydlíme v patře. A dost mě ..... když musim v zimě jít přiložit a to jdu jen po schodech a venkem asi 3 metry :-/
malej traktorista v malým traktoru

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Venkovni kotelna - kotel

#17 Nový příspěvek od mastnacek »

Sadro ja uhli nosim z vedlejsiho baraku :)))

Sadra17
Příspěvky: 6132
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Venkovni kotelna - kotel

#18 Nový příspěvek od Sadra17 »

To já to mám alespoň všechno v jednom ale stejně, musím se oblíct do "pracovního" seběhnout schody, v mrazu překonat ty tři metry, a pak až přiložit :'(
malej traktorista v malým traktoru

honzauta
Příspěvky: 1251
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Venkovni kotelna - kotel

#19 Nový příspěvek od honzauta »

Kamarád mám venkovní kotelnu na biomasu, rozvody do jeho domu a domu rodičů v předizolovaném potrubí ve vzdálenosti cca 50 m. Topí čas od času, každý barák má ještě akumulační nádrž na vyrovnávání potřeby tepla. Největší výhodu vidím v tom, že zatopí, nakladačem nasype do násypky štěpku a o zbytek se stará automatika, nemá žádný nepořádek doma a ani v okolí domu. V bazénu v létě i v zimě 32 stupňů. Tepelné ztráty ho netýrají....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Venkovni kotelna - kotel

#20 Nový příspěvek od Britt »

Kotelnu venku bych nechtěl ani za zlatý prase. Kamarád to má, k tomu Varimatik kotel. 20 metrů vedení do baráku a v kotelně je víc jak doma. Letos v dubnu jsem pořídil TČ Acond Pro D a jsem zvědav, jaké to bude. Co jsem počítal, ta zatím mi to vycházelo levněji než uhlí, když jsem kalkuloval s částkou 10Kč/kW. Uhlí vyšplhalo na 700Kč a prý se od nového roku počítá s částkou 2300/t. Ekodaň.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Venkovni kotelna - kotel

#21 Nový příspěvek od ota »

Jardo ale to tam ten kámoš chodí na rum, nebo lokat pívo ne? :vysmech: A nebo tam má trucovnu pře manželkou!
Mám kámoše automechanika. Jedna stavba obytný dům. Přez dvůr druhá stavba bývalá veliká stodola přestavěná na dílnu. Vzadu prostor pro uhlí. Zejede tam multikára, nebo avie. Otevře vrata a auto couvne dovnitř, do boxu. Vysype uhlí zavře vrata a auto odjede. Vedle měl Varimatika kotel. Nevím kolik výkon. Ale topil s ním barák i tu dílnu. Do násypky naládoval lopatou z hromady uhlí. Zavřel dvířka a když nebyla opravdu zima vydržela násypka 4 až 5 dnů. Když fakt mrzlo, musel tak za 2 dny dojít kouknout a případně naložit. Jinak si kotle nevšimnul. Doma chodili v trenkách a v dílně bylo na práci vcelku na mě teplo. Ale on hodně dělá karosařinu, lakuje. Tak topil v lakovně pořát. Kdyby bylo třeba tak moho rovnou stříkat tam. No že by se kolem toho Varimatika musel nějak motat to tedy ne. Jedinej problém co ten kotel měl, když se v hromadě uhlí našel velkej kus, třeba nedopatřením z uhelnejch skladů tam nabral pár kusů kostky, tak se občas šprcnul rošt. Jinak nevím, že by na ten kotel někdy nadával, že by kolem něj musel pobíhat.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Venkovni kotelna - kotel

#22 Nový příspěvek od Britt »

Oto, má tam zároveň dílnu, takže tam je většinu času, ale kleje jako pohan, že mu vyhoří těsnění nebo se propálí ten buben, v kterém to hoří a doma zima nebo vedro.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Venkovni kotelna - kotel

#23 Nový příspěvek od mastnacek »

Jak jsem psal, stavsjici kotelna je pidi, vyfotim az,dosekam omitku.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Venkovni kotelna - kotel

#24 Nový příspěvek od _luky_ »

Mám to tak. Koupil jsem dům, kde kotelna je přístavek zvenku, dvě stěny jsou venkovní. Velikost cca 2*3m. Akumulační nádrž se mi tam nevešla, tak stojí venku (zaizolovaná, pod střechou). Topím dřevem a nemůžu si to vynachválit. V domě absolutně žádný bordel, kouř nebo prach. Díky akumulačce a velké násypce chodím do kotelny 4x týdně.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Venkovni kotelna - kotel

#25 Nový příspěvek od Britt »

Já mám automat ve sklepě. V září zatopím a květen/ červen vypínám. Bordel mám akorát když mi přivezou uhlí a chodím tam v trenkách. Navíc mi kotel vytopil celý sklep, takže kovoobráběcí mašiny byly v teple a suchu. Letos pojedu na TČ a už uvažuju o alternativním zdroji tepla.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Venkovni kotelna - kotel

#26 Nový příspěvek od mastnacek »

Tohle nechcete

Obrázek

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Venkovni kotelna - kotel

#27 Nový příspěvek od mastnacek »

A tolik mista mam pro kotelnu a pro drevo a uhli
Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“