Zhutnění štěrku

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Zhutnění štěrku

#16 Nový příspěvek od Fizz »

Úplně v klidu.

Pred hutněním ať to máš dost zavlhle. Když to práší tak nic nehutnis.

Zkus udupat hromadu prachu :tyty: . Když tam dáš tak akorát vody uplacas krásnou hrudku - hutníš.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zhutnění štěrku

#17 Nový příspěvek od mastnacek »

Taky jsem sterkoval, partou cikanu. Bohuzel me nedoslo, ze jsem to mel pojezdit zehlickou jeste pred sterkem. Jilovy podlozi. 20cm vrstvu pojezdili asi 90kg zehlickou. Snad to pod podlahou nebude pracovat.

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Zhutnění štěrku

#18 Nový příspěvek od Fizz »

Je to lepší, pokud to i pocukrujes a zabouchas dost tomu pomůžeš. Kámen tlacis do podloží to nemá kam uhnout, hutníš. Jako kamení zaježdeny v cestě.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zhutnění štěrku

#19 Nový příspěvek od mastnacek »

Pozde.

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Zhutnění štěrku

#20 Nový příspěvek od Fizz »

Příště.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zhutnění štěrku

#21 Nový příspěvek od mastnacek »

Tyvl :)))) :pistol:

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Zhutnění štěrku

#22 Nový příspěvek od Fizz »

Já tebe taky.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zhutnění štěrku

#23 Nový příspěvek od mastnacek »

Jako ze druhej pokus nebude. Leda pultunovou mrchu a zborit barak.

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Zhutnění štěrku

#24 Nový příspěvek od ceratio1 »

Když je mokrý jíl tak si s žehlením podloží dávám pozor, ikdyž si dáš vrstvičku kamene na zabouchání, tak se může stát, že ten jíl pod tou malou vrstvou žehlením povolí a stane se z toho houpačka... Ani tatrovky a bagry nenechávám jezdit ve vybagrovaném prostoru. Když už je nějaké houpavé místo, tak jíl posypu vápnem ten ho dehydruje, za pár dní je zase dobrý...

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Zhutnění štěrku

#25 Nový příspěvek od jenicek »

Jak řiká známej, až budu stavět druhej barák, tak budu chytřejší :smich:

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zhutnění štěrku

#26 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi :(

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zhutnění štěrku

#27 Nový příspěvek od chobotek »

To s tou novostavbou jsem psal kolikrát... :smich:
"houpavý jílový podloží", rotavátor, vápno, jedna krása :)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zhutnění štěrku

#28 Nový příspěvek od oco13 »

Náš starký staval v 60tych rokoch barák v čistom piesku - vyriešil to tak že zašaloval len vnútornú stranu pivníc a zvyšok dolial ako bola jama vykopaná. A tak základ má niekde 90 a inde 130cm a sú v ňom skaly velkosti fúrika. Videl som vela popraskaných barákov ale ten náš drží jak luteránska viera. :typek:

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Zhutnění štěrku

#29 Nový příspěvek od Fizz »

chobotek píše: čtv črc 20, 2023 11:31 am To s tou novostavbou jsem psal kolikrát... :smich:
"houpavý jílový podloží", rotavátor, vápno, jedna krása :)
J používá se recyklat třeba cihlový suchý.

Vápno můžu nabidnout. Pár tater bych ještě vyšetřil :321:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zhutnění štěrku

#30 Nový příspěvek od ota »

Kluci o tom vápnu. Tuhle jsem jel do velké vesnice. U Vyžlovky dělali silnici. Pouštěli kyvadlově po jednom pruhu. Jelo to krokem. A koukám co to tam v tom vedlejším pruhu kuťí! Celá půlka silnuce fuč. Jela taková mašina a před ní cisterna co převáží vápno, nebo cement. Mašima jela a rovnoměrně prostírala cosi bílého. Pak mi došlo, že asi vápno. Vcelku tlustou vrstvu. Pak jela další mašina. Z prostředka se hulilo jak prase. Čumím co to dělá že to tal hulí! A tam takovej potvor jako rotavátor. A za tou mašinou směs krásně rovná promíchaná. Pak za tím kurevskej válec. Pěkně to hutnil. Vybrace byla taková, že jsem jel kolem a myslel že mi snad chce vypadnout motór z dodávky. A pak si říkám to asi dělá ten Ham válec. Za válcem štolverk hotovej. Chodili po tom cikáni a lopatovali to co spadlo do škarpy. Když jsem jel za 14 dní, bylo to opačně. Ten opravovanej pruh byl nově potaženej a kutili ten druhej pruh. Tady u nás na vesnici to jen sfrézovali a nalili centymetr jakési asfaltové močky s drťí. Tuhle jsem si říkal, kdybych tu drť zametl, byla by ji fůra co se toho válí na kraji.
Jinak desku mám naftovou a má 390 kg. Když jsme tuhle hutnili před vjezdem tu plochu navečer jsme si dali kafe venku. A pantatík že ,,neslyšeli jste po obědě ten rámus?" Že dědo jakej rámus? A on no takovej drnčivej ležel jsem na otomanu a takovej tupej drnčivej rámus. Chvilku byl klid a pak zase! A syn povidal ,,dědo jezdili jsme po place s tou hutnící deskou"! A on ahá tak to asi jo. :D

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“