Svět oken

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Svět oken

#46 Nový příspěvek od Britt »

Rozhodně je nezužuj. Už takkhle mají silné rámy a udělal by sis z baráku kobku. Já mám okna jak výkladní skříně, takže mám i 3 křídlé a moje drahá si to pochvaluje při mytí. Vyjde to trochu dráž, ale za komfort se platí.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Svět oken

#47 Nový příspěvek od mastnacek »

Dvoukridly ma uprostred 19cm ram. Kdyz zuzim na kazdy strane o 5cm, porad usetrim 9cm. Zuzoval bych jen pokud by bylo jednokridlo. Okna mejem max 2x do roka. Ted co jsem vycenzoval pozemky okolo baraku a odklonila se polnacka o 30 m dal, tsak se neprasi jako driv.

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Svět oken

#48 Nový příspěvek od mastnacek »

Brite, kukej jizni strana... Vokno vedle vokna. A vrsek je vysmazenej az se me dela soufl.
Obrázek

filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Svět oken

#49 Nový příspěvek od filo »

mastnacek: se debata nějak rozjela... nicméně odpovědi:
Po potřeby poptávky jsem okna prostě hrubě změřil metrem a všem rozeslal stejné zadání (navíc jsem některé rozměry spojil do jednoho, aby toho bylo méně) Naceňovali všichni totéž, zvolená forma si to pak přijela zaměřit pro výrobu.

Okna se montovaly do stejné pozice, kde byly původní, zásah do vnější fasády minimální, původní parapety zvenčí zůstaly. Vzhledem k tomu nejsou použité pásky (to by znamenalo otvor kompletně začistit po demontáži a před instalací nového okna, jinak je prostě není nač nalepit.

Podle tvý fotky bych asi nechal okna dvoukřídlý jak byly, jendokřídlý budou vypadat divně. Při tomhle rozměru by neměl být problém štulp a pak to uprostřed tak široký není.

H.

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Svět oken

#50 Nový příspěvek od duchodce »

Tak první zkušenosti s vyměněnými okny. Jsou to trojskla .Ale po prvních mrazech mám silný dojem že jsou horší nežli ta stará dřevěná "kaslíková". V místnostech kde se zatím netopí a netopilo pouze temperovalo lokálním topeništěm je tak o 2-3 stupně menší teplota nežli bývala při počasí kolem nuly. A navíc mě překvapilo ,že při prudké změně teploty kdy je uvnitř chladněji nežli venku tak se okna orosí ale zvenčí!. To znamená ,že ty isolační mezery mezi skly moc neisolují a vnitřní chlad z místnosti ochladí venkovní sklo a na něm se srazí vlhkost. Vaše zkušenosti ?
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Svět oken

#51 Nový příspěvek od oco13 »

Izolacia skla je taká ako je v norme- sklo sa vyrába na automatických linkách bez zásahu človeka. To rosenie zvonka na trojsklách nám reklamovali ludia už pred 15 rokmi a nedá sa s tým nič robiť. proste to sklo sa neohreje tak rýchlo ako okolitý vzduch a tým pádom sa vlhkosť vyzráža na najchladnejšom mieste. :-/

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Svět oken

#52 Nový příspěvek od duchodce »

Škoda ,že jsem tuhle zkušenost neměl při hledání firmy která mě ty práce provede.. Byl jsem u jiné firmy než Svět oken - jméno již nevím- a tam se mě zdály ty rámy silnější a moc se mě právě proto moc nelíbily ... No bourat je nebudu ale je to zklamání ....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Svět oken

#53 Nový příspěvek od oco13 »

Zober do ruky meter a odmeraj kolko z celkovej plochy zaberá plast a kolko sklo. Ten plast nemá až taký vplyv ako si všetci myslia , podstatné je sklo.

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Svět oken

#54 Nový příspěvek od duchodce »

Nebudu se s tím již zabývat ,tam budou jiné vlivy -materiál provedení komor ,kolik komor ,vzdálenost skel mezi sebou atd. To že jsem se nikde o těhlech problémech nikde nečetl...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Svět oken

#55 Nový příspěvek od filo »

duchodce: ALe tenhle jev je právě potvrzení, že ty skla izolují extrémně dobře. Občas se nám to stává taky a když jsme měnili teď okna u mámy, tak nás na to člověk z Okna.eu výslovně upozorňoval, a znovu když jsme chtěli skla s mezerou 18 místo 16, který mají ještě lepší vlastnosti.
Jde o to, že za jistých okolností (obvykle jasno, mráz ) se na straně, kde jsou okna nechráněná to vnější sklo hodně ochladí a protože ho přes ty izolační mezery neohřívá interiér a pak na něm zkondenzuje, nebo častěji dokonce namrzne vlhkost v exteriéru.

Ty okna jistě nejsou horší než starý dřevěný kastlový.

Honza

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2618
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Svět oken

#56 Nový příspěvek od murár »

Jeden známy mi rozprával že robil na Morave v nejakej stolárskej dielní a malý zákazku na tie kastlikove okná. Tak vonkajšie euro kridlo bolo až 22mm sklo a vnútorné euro krídlo bolo 16mm. Vonkajšie krídlo sa otváralo von a vnútorné do vnútra domu aby sa to vonkajšie krídlo nemuselo robiť menšie. Bol ich aj osádzať tak hovoril že novostavba ale na štýl starej chalupy.
Mal vysnívané že synovi také urobí kastlikové okná na dome ale rakovina ho skolila skôr ako sa okná mohli robiť.

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Svět oken

#57 Nový příspěvek od ITS »

Kolega filo to píše správně.
Rosení zvenku je známkou malého ohřívání venkovního skla z interiéru. Trojsklo dobře izoluje.
Pokud je trojsklo, tři těsnění a "teplý" podkladní profil, pak jediným slabým místem je, oproti kastlákům, prochlazování zdi okolo rámů. Ale to jde řešit při montáži izolací. Zvláště dole pod podkladním profilem. Velký vliv na tepelnou pohodu má použití parapetů z dřeva ( dřevotřísky) a nikoliv z plastu.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Svět oken

#58 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já mám okolo oken(trojsklo, profil 77mm) ještě ve špaletách nalepený, a teď už bych asi kecal, 2cm styrodur, v nadpraží taky a pod pokladním profilem 5cm. Žádné rosení, promrzání se nekoná a ani nekonalo ani když nebylo zateplení. Než bylo zateplení, tak ve staré půlce chalupy, kde nic takového není, jen dvojsklo okna a nějaký míňkomorový profil, občas to v rohu špalet u okna promrzalo a dělala se tam plíseň. Ale po zateplení baráku se ten jev taky úplně ztratil.
Nějaké parozábrany apod a to ikdyž jsem dával okna do nové půlky baráku, to se ještě nenosilo. Když jsem chtěl po tchánovi, zedník, starý praktik, aby mi do těch špalet nalepil ten styrodur, tak mne sjel na dvě doby, že co vymýšlím za pí.coviny. A hle, jak se to osvědčilo. Aspoň teda u mne
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Svět oken

#59 Nový příspěvek od oco13 »

Ano každé zateplenie je dobré, keď som končil s oknami, tak väčšie firmy už kupovali termokamery a podla snímkovania sa dávala izolácia , Pásky už boli skoro samozrejmosť.

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Svět oken

#60 Nový příspěvek od duchodce »

filo píše: sob led 20, 2024 12:15 pm duchodce: ALe tenhle jev je právě potvrzení, že ty skla izolují extrémně dobře. Občas se nám to stává taky a když jsme měnili teď okna u mámy, tak nás na to člověk z Okna.eu výslovně upozorňoval, a znovu když jsme chtěli skla s mezerou 18 místo 16, který mají ještě lepší vlastnosti.
Jde o to, že za jistých okolností (obvykle jasno, mráz ) se na straně, kde jsou okna nechráněná to vnější sklo hodně ochladí a protože ho přes ty izolační mezery neohřívá interiér a pak na něm zkondenzuje, nebo častěji dokonce namrzne vlhkost v exteriéru.

Ty okna jistě nejsou horší než starý dřevěný kastlový.

Honza
No ono je to obráceně. Pokud je uvnitř chladno protože se tam prakticky netopí a když dojde k prudkému oteplení venku ,tak se ten chlad zevnitř dostane na venkovní sklo a pokud je vhodná vlhkost tak se na venkovním skle na krátkou dobu několika hodin objeví vysrážená vlhkost. Přesně tohle dělalo jedno okno to prapůvodní dvojsklo když ho blbě opravili. Jinak teplotu uvnitř jsem hlídal protože jsme tam občas spali. A pamatuji že když venku bylo kolem nuly tak uvnitř nežli jsem zatopil tak bylo 15-17 st. Nyní tam je o stupeň - dva méně. Škoda ,že jsem nevěděl o té možnosti širších mezer ,objednal bych ty. Jinak firma dodala zedníka ,kandidát na zabití ,žel bohu jsem si byl moc dobře vědom toho ,že jiného neseženu na tuhle opičárnu. A on si toho byl dobře vědom taky. Jen tak na okraj - sazba téměř 600/hod Já se nebudu dál vyjadřovat nebo to tu zas...em.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“