Ocelová nádrž v zemi

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Ocelová nádrž v zemi

#16 Nový příspěvek od Veteranista! »

A neuvažoval někdo na vodu použít ty polské betonovéé septiky?
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Ocelová nádrž v zemi

#17 Nový příspěvek od peyrak »

mám plastovku a betonovku a nic jiného než betonovku už bych nikdy nebral, bral jsem ji z polska, ale už to nemůžu najít, i tady už to dělá dost firem

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Ocelová nádrž v zemi

#18 Nový příspěvek od jenicek »

https://dum.bazos.cz/inzerat/93049606/N ... KA-5m3.php
Já betonovku bohužel nemoh použít, nad barák bych ji blbě dostával, jedině přeložit na V3S + jeřáb V3S.
Jinak známej má LPG nádrž zakopanou v Roudnici nad Labem a má ji zatíženou panelama a ještě zvýšenejma záhonama z betonu. Ale říkal taky že se jí bojí vycucnout do dna.
Ještě mě napadlo vyhrabat k tý nádrži do boku pasy, vybetonovat a přikotvit ji k tomu. Jenže se vším tím okolo se blížíš ceně tý plastovky :zapomel:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ocelová nádrž v zemi

#19 Nový příspěvek od Atlan »

Daj do srotu a kup nieco normalne alebo ju niekomu predaj.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ocelová nádrž v zemi

#20 Nový příspěvek od J.A.Y. »

na dotace seru, nejsem bureš a plastová byť samonosná se musí zatížit (= nejspíš obetonovat) taky, a vlastně ještě víc, vlastní hmotnost je zlomek hmotnosti tý železný (cca 650kg) :-/

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Ocelová nádrž v zemi

#21 Nový příspěvek od AlexTc »

A co dvouplášťová plastová nádrž. Mezi vyleješ betonem. Na dně ze spodu jsou žebra kterými se to usadí do betonu. Příští rok mám v plánu takový septik.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ocelová nádrž v zemi

#22 Nový příspěvek od Antony30011 »

Samonosna plastova se obsype prosivkou bo piskem - ze vsech stran. Kdyz ji chces pojezdovou, dela se nahore deska z betonu a kari site. Trosku me zarazi jak tu nekteri filosofujete na nezname tema s celkem mimo. Bohudik mame doma stavebni inzenyrku, doporucil bych vam si nekoho s timto vzdelanim take vyhledat a poptat se :-/
Jo a dotace destovka - kdyz je moznost koruny od statu, nevaham

michalekvaclav
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 25, 2023 1:31 pm
Bydliště: Praha

Re: Ocelová nádrž v zemi

#23 Nový příspěvek od michalekvaclav »

Dobrý den
Já bych chtěl na zahradě zakopat 10m3 ocelovou nádrž o síle cca 10mm a váze asi 3t.
Nemáte někdo již takovou zabudovanou a popřípadě i vyřešené napojení čerpadla a přívodu vč.
přepadu? Nezaslal by mi někdo fotky nebo nákres?
Předem děkuji

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ocelová nádrž v zemi

#24 Nový příspěvek od ota »

Být Tebou, nejdřív si na zahradu vezmu chlápka s proutkama, co umí hledat vodu. Aby zjistil, jestli v místě kde budeš dávat nádrž není pramen. Kámoš tady ze vsi má nakonec :vysmech: v zemi tu nádrž z vagonu. Nevím, asi 30 kubíků? No a po začátku než to všechno zrychtoval tak, aby mu to fungovalo mu ta nádrž 2 vylezla napovrch. Tuším ji pořát stejně nechává polovinu naplněnou. Ale holka měla pořádnou sílu. Nebo ona ani ne, ale spodní voda. Ta ji vytlačila navrch. Tak jako loďku na vodě. Tuším, když vykopal odvod vody od té nádrže tak se to srovnalo. Ale kopnul si než to vykopal. Kde je spodní voda musí se to ošetřit. Jinak je to jako loďka. 8)

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Ocelová nádrž v zemi

#25 Nový příspěvek od jenicek »

30m3, to muselo vypadat jak když se mu na zahradě vynořil Rudej říjen :smich:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ocelová nádrž v zemi

#26 Nový příspěvek od bourač »

ota 100% pravda (Archimeduv zákon)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ocelová nádrž v zemi

#27 Nový příspěvek od Fizz »

:D

30m3 pěkný, udržet ji dole chce minimálně 30t plus objem okolního závaží.

Tzn objem nádrže a objem závaží v m³ dorovnat počtem tun.

Pokud bych měl (mám) tolik spodní vody bečku bez dna zakopes mas vody dost a nic se nevynori. Loď bez kýlu taky neplave.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Ocelová nádrž v zemi

#28 Nový příspěvek od ibanez5 »

Přesně Bourači. Přitom stačí podsypat štěrkem a dát dookola husí krk a vodu odvezd pryč už odedna... Samozřejmě musí být kde...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Ocelová nádrž v zemi

#29 Nový příspěvek od ceratio1 »

Soused má tu polskou betonovou, no má 12 kubíků, a prázdná váží 12 tun, to je tak akorát ;-) má ji na dešťovou vodu, ale bohužel mu teče... Má zas výhodu že ji má ve vysoké spodní vodě a v jílu, takže někdy mu voda sama stoupá :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ocelová nádrž v zemi

#30 Nový příspěvek od ota »

Ano Jenicku byl jsem se tam tenkrát podívat. Jak v té vesničce střediskové na zbouranej sloup! :vysmech: A trefil Jsi tu podobu skoro přesně. Mi jsme s kámoše švagrem říkali, že mu na zahrádku přijel Nemo s Nautilusem! :vysmech: On tu nádrž oplemcal než ji tam dával asfaltem. A navařil tam tu šachtu z nějaké trubky z plynovodu a navrch dekl. Ta trubka přez metr dlouhá na té nádrži. Vypadala jak Nautilusův můstek! :vysmech: A celkově to vypadalo ohavně kvůli tomu asfaltu jak kdyby to leželo leta na dně moře, skoro jak Titanic. :vysmech: Totiž ten kámoše švagr tu nádrž dovlekl od někud dom a chtěl ji tam vrazit u baráku on. Ale byla tam skála, a barák ještě na kopci a sklepy. Musel by jít hodně hluboko. Tenkrát tam měl UDSku a ke konci už to nešlo loupat. Tak udělal betonovou a tuhle ,,plechovici" si odvezl kámoš.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“