Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
biker666
Příspěvky: 195
Registrován: ned črc 12, 2009 9:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#91 Nový příspěvek od biker666 »

fotky jsou ve štěpka uskladněmi využiti strana č7,nebo kontaktuj přes SZ Vizovjana

radys
Příspěvky: 267
Registrován: stř pro 10, 2008 1:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#92 Nový příspěvek od radys »

biker666 píše:chlapi mam viadrus stary 5 let myslim že ma 6 članku dechtoval žebrak jeden jak hrom a nadaval jsem na nej kudy sem chodil ale podle vzoru Vizovjana sem dovnitř vsunul železnou plotnu rozměr 350x320 mm dnes byla zkouška a kulil jsem oči jak to topi a nebudu přehanět když řeknu že změna je šilena o 100% 8) z menšim oběmem dřeva na přiloženi (ta plotna to omezuje) větši učinnost fakt super vychytavka :pohar:
Mohl bys prosím tvou úpravu lépe popsat.Z fotek Vizovjana moc nepoznám.Dík.

mufik
Příspěvky: 1584
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kotel Viadrus

#93 Nový příspěvek od mufik »

To vložení plotny je vcelku jasné,donutí jít plamen po zadní stěně kotle/pokud jsem to správně pochopil/,není mně ale jasné jak se tam potom přikládá.To se musí pokaždé plotna nadzvednout?Nebo se posune dozadu?Předpokládám teda že topeniště je pod plotnou.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1096
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotel Viadrus

#94 Nový příspěvek od Lars »

tak to by mě taky zajímalo
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

biker666
Příspěvky: 195
Registrován: ned črc 12, 2009 9:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#95 Nový příspěvek od biker666 »

přesně tak pro přiloženi musis plotnu posunout dozadu a pak přitahnout zpět k dviřkum a ta plotna jezdi po takovych vystupcich co na těch člancich toho kotle jsou vleze tam min dřeva ale vydrži dyl a dociliš vetši teplotu ona se ta plotna nahřeje a lip to spaluje.mam tu plotnu z plechu tlouštka 3-4 mm

mufik
Příspěvky: 1584
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kotel Viadrus

#96 Nový příspěvek od mufik »

To jsem potřeboval vědět,ještě netopím ale jak začnu tak to hned vyzkouším.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

biker666
Příspěvky: 195
Registrován: ned črc 12, 2009 9:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#97 Nový příspěvek od biker666 »

no ja to testnul dneska a supr střidal jsem dřevo a štěpky oboji parada přikladal jsem co 2 hodky tak jak jsem přikladal minulou sezonu ale předtim stěži 60 stupnu u vystupu z kotle a dneska se to škrabalo k 80 stupnum uplně samo klapka v komině otevřena a dole přiškrceno davam tam velky hřebik at se to uplně nezavře.

radys
Příspěvky: 267
Registrován: stř pro 10, 2008 1:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#98 Nový příspěvek od radys »

A co tu plotnu strčit těsně pod články,aby se nezměnil prostor na palivo?

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#99 Nový příspěvek od Viťa1 »

Nevíš jak ta plotna má být dlouhá na čtyř článek nebo kolik musí v zadu zůstat místa, díky :)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21623
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kotel Viadrus

#100 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, kámoš měl taky stejnej problém a udělal si taky nějakou desičku z 3 mm plechu a ta tam byla nějak zavěšená. Povídal, že se výkon značně zvětšil. Nepamatuju si, jak to měl přesně vymyšlený. Ale byl to plech a na stranách měl takoví pacičky na zavěšení. Bohužel, už tady nedělá, aby mi ukázal jak to vypadalo. Bylo to z 3 mm pozinkovaného pechu. Hodte výkres a vyrobíme. Když to nebude půl tabule plechu, tak to nebude problém.

biker666
Příspěvky: 195
Registrován: ned črc 12, 2009 9:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#101 Nový příspěvek od biker666 »

radys: musis taky nechat misto kudy pak kouř proudi ale taky špekuluju že udelam ještě jeden plech a ten trošku popozvednu.jinak delku plotny sem střelil od oka změřil sem celkovou delku a je to asi 2/3 z celkove delky měl jsem stejně pas plechu široky 320 mm a z toho sem flaknul 350 mm puvodni zaměr byl čtverec 350 na 350 mm.

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: Kotel Viadrus

#102 Nový příspěvek od vizovjan »

Dívám se, že další zlepšováky na jednoduché plotně na sebe nenechají dlouho čekat :) 8) To přizdvihnutí by mohlo fungovat pro větší kapacitu. Nechám se (i s tátou) překvapit, jak to bude vypadat ... vyvýšené kolejničky (?)... Hlavně u méněčlánkových kotlů je to bolavější. Do našeho 7článku by se vešlo dítě, tak nás omezení kapacity kotle nebolí. A navíc - budoucnost je "štěpková" :potlesk:
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

biker666
Příspěvky: 195
Registrován: ned črc 12, 2009 9:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#103 Nový příspěvek od biker666 »

No ja zkusim stvořit tu plotnu jakoby ve tvaru rakve tim ji dostanu vyš a bude jezdit dal po těch vystupcich nebo by to taky možna šlo vyriznout z nejakeho stareho bojleru 8) každopadně to funguje skvěle,budoucnost je ve štěpkach to každopadně protože ta cena dřeva je uplně mimo.Ja ale nemam kam umistit tu nasypku kotelna je mala a ma nizky strop a ty štěpky nenaučim zatačet do praveho uhlu :'( leda to vyřešit dvěma nasypkama mala u kotle a do ni vyustit druhou větši ktera bude za rohem :-/

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1096
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotel Viadrus

#104 Nový příspěvek od Lars »

vizovjan: taky máme 7članků, tak to vyzkoušíme ;-) nekroutí se ten plech?
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

biker666
Příspěvky: 195
Registrován: ned črc 12, 2009 9:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#105 Nový příspěvek od biker666 »

to viš že ten plech dostava sadu jak sem šel podruhe přiložit byl tan zadek pěkně nažhaveny ale o to tady jde diky tomu se to lip spaluje takzvane dvojte spalovani nebo jak se tomu řika u krbovych kamen.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“