Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#496 Nový příspěvek od DYK »

Stará známá věc už z dob zateplování. Všechny dotace sežere projekce a autorizovaná firma. Majitel - žadatel o dotaci zaplatí stále stejně.
ZipBene, tady je jeden, co topí obilím. Nejlepší je prý "odpad" ze sušky z řepky, prostě olejnina je olejnina. Taky jsem nad tím chvíli přemýšlel, ale chce to dostatek výměry a silo na to palivo. Nedá se to skladovat jako třeba štěpky. No a pak něco, čím se to do toho sila nafuní. I kdyby byla prázdná stodola a zaplnil ji pytli s palivem, ty kurvy hlodavý to postupně rozkoušou. Čím víc do zimy, tím větší a početnější díry. Nezastaví je ani žok. Leda by byl plechovej. Pak se ještě nabízí plastový sudy, ale v tom objemu, nevím, no. Kolik toho může být potřeba na topnou sezónu? Vagon? (10tun). Asi víc, nevím. Když už nad takovým způsobem topení člověk uvažuje, je třeba si na to vytvořit trošku podmínky. Mě od toho nakonec odradilo to silo a jak to tam dostat a místo na něj. Potřebnou výměru bych asi nějak dohnal - pořešil. Ono totiž to silo na tři tuny respektive 4.7m3 stojí šedesát.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#497 Nový příspěvek od Gerhard »

no atoje to co rikam, topeni mozna levne ale ty penize kolem,tak radeji koupim uhli a vyjde to mozna na stejno :-/

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#498 Nový příspěvek od jarda avsop »

mohu potvrdit, že jeden rok jsem topil kukuřicí vypěstoval jsem ji sam a sklidil.Nasypal jsem to ke kotli do sklepa, ale co dělali myši to bylo neskutečné proto jsem od toho ustoupil.Je fakt, když jsem topil tak to krasně vonělo jako, když pečem kukuřičné placky

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#499 Nový příspěvek od DYK »

Gerharde, je jasné, že do nákladů na otop je třeba započítat vše, co k tomu a okolo patří. Nejde z toho vytrhávat - topím obilím a to jsem si vypěstoval, takže jen cena kombajnu a jinak zadarmo. Každý má jiné možnosti a proto každý volí musí volit jinou cestu. Být ale otrokem topení bych být nechtěl.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#500 Nový příspěvek od Gerhard »

otrocinu ja prave nedelam,pocatek zimy na vecer zatopim drevem, ktere semi prezcely rok prilepi na korbu kamace :D, pak jak us sou mrazy tak valim uhli, toho spalim tak 30 metraku a pak zase drevem 8)

wlcoun
Příspěvky: 480
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#501 Nový příspěvek od wlcoun »

JJ. Taky jsem nějaký rok nazpět chtěl topit zbytky z čističky. Nejdřív nevěděli co s tím . ,,Přivez flašku a odvez si kolik chceš'' :smich: No a když už jsem chtěl koupit kotel(Verner nebo hořák MultiBio), tak jsem se radši zastavil na čističce jak to vypadá. To už chtěli 1000 za tunu, což by šlo, ale prej to ve velkým bere nějaká peletkárna co dělaj pelety do elektrárny :vztek: a s těma se nedá moc soupeřit. Tak jsem se na to vykašlal.
Se známým jsem to nedávno probíral- májí asi 500 ha. Raději obilí prodá, zbytky z čištění (zlom) sešrotujou a daj do živky. Takže zbyde možná trochu plev a to prý nemá cenu. Takže raději koupí uhlí. Zatím je cena obilí výš(a je na něj odbyt) než za uhlí. Ale jak to tak sleduju tak se z uhlí stává třídní nepřítel proti kterému se vede tažení (antifosilní zákon) . Tak uvidíme co bude za pár let...... :-/

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#502 Nový příspěvek od Gerhard »

jak nebude uhli, tak postavime si k baraku malou jadernou elektrarnu ,ta bude echt eko 8) :D

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#503 Nový příspěvek od kutil tim »

No co bude, tak jako se vším, pořiďte kotel pak zdražíme uhlí.Bylo to u elektriky, u plynu ,u pelet, u dřeva a teď je na řadě uhlí :jazyk: a ještě vymýšlí EU , že uhlí není ekologické měli by poradit, čím topit a kde na to vzít.

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#504 Nový příspěvek od mraveneček »

Odpad z řepky, říká se tomu pokrutina stojí v součastné době asi 5.50 Kč za 1 kilo. cenu si můžeš spočítat sám.
Pšenice cena za 1 kilo o žních (výkupní) 2.70 kč. Firma to tady prodává na krmení 4.0 kč za 1 kilo. u soukromníků se dá koupit za 1 kč levnějc.
:)
Výnos z řepky o žních asi 3 tuny na hektar. Nesmí přijít kroupy jinak máš řepku na zemi a nemusíš ju na přes rok sít.
Pšenice 6 a více tun z 1 hektaru.
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#505 Nový příspěvek od Britt »

Hoši, vozil jsem chlapíkovi odpad z hořčice a říkal mi, kam se hrabe obilí.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#506 Nový příspěvek od mraveneček »

Někdo si myslí že odpad z řepky obsahuje olej. Ale není to pravda. Po vylisování ten odpad proženou přes zařízení kde je velice horká pára. Tam se rozpustí všechno a zůstane jenom ta slupka. :)
Když to vezmeš do ruky tak se jenom zamažeš, ale ruka zůstane suchá. :)
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#507 Nový příspěvek od mraveneček »

Včera v Třebíčském deníku byl zajímavý článek s nadpisem:

Nové kotle už nesmí spalovat uhlí.
Vysočina(kv)-Od 13. ledna mohou obyvatelé Vysočiny znovu žádat o dotace na výměnu kotle. Tentokrát je výhradně podporována
výměna starých kotlů na uhlí s ručním přikládáním za kotle na biomasu a tepelná čerpadla.
Na nové žádosti je uvolněno jen deset procent loňské částky .. vypadá to že na kotel asi budeme jenom dýchat.
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

z4011be
Příspěvky: 2051
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#508 Nový příspěvek od z4011be »

mraveneček, tohle platí jen pro navýšení peněz z 1. výzvy. Krajům se pro velký zájem podařilo dojednat +10 % k původní částce pro první výzvu kotlíkových dotací. Akorát je tam podmínka, že to bude jen na OZE........

Jinak budou další 2 výzvy a tam se o žádném omezení uhlí nemluví.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#509 Nový příspěvek od Britt »

mraveneček píše:Někdo si myslí že odpad z řepky obsahuje olej. Ale není to pravda. Po vylisování ten odpad proženou přes zařízení kde je velice horká pára. Tam se rozpustí všechno a zůstane jenom ta slupka. :)
Když to vezmeš do ruky tak se jenom zamažeš, ale ruka zůstane suchá. :)
To byl odpad z čističky a těžký to bylo jako prase.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1898
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#510 Nový příspěvek od RoKur »

týden jsem tu nebyl a mezi tím jste přešli na jiné téma.
Nicméně jsem měl pár dotazů, na které jsem dostal odpověď a sluší se za ně poděkovat.
Proto Ti Brite děkuji za odkaz na automat.
Jedná se o polský kotel, který není zahrnut do kotlíkové dotace, proto je u nás tak levný. V Polsku by vyšel jistě laciněji.
Bohužel je pravdou, že výrobci, jak dají kotel pro dotaci, tak okamžitě zvedají cenu těchto kotlů. Ale nejenom kotlů ale veškerého sortimentu, na který jsou dotace. To samé platí pro většinu montážních firem.

Na druhou stranu se ale pro konečného spotřebitele tato investice, pokud na ní má, také vyplatí.
Uvedu sám sebe, jako příklad, protože jsem využil kotlíkovou dotaci ve které jsem kotel měl o trochu laciněji, než kdyby jsem si ho koupil sám, ale vše kolem, včetně čtyřech kolektorů, výměníků, čerpadel a dvou expanzomatů 100 a 40 litrů jsem měl zadarmo.
Celá ta sranda mě stála 175 000 Kč
Z kraje mi vrátili v dotaci 135 000 Kč (Dotace 85% + 5% přidal kraj ze 150 000 Kč = 135 000 Kč)
To znamená, že jsem ve skutečnosti zaplatil 40 000 Kč
Cena kotle na faktuře byla 45 847 Kč včetně dopravy. Tak mi dotace ušetřila skoro 6 000 Kč
Pokud bych ho kupoval na Slovensku, tak bych za něj zaplatil 37 000 Kč, ale musel bych pro něj dojet, nebo si ho nechat ze slovenska poslat.
Ale i kdyby jsem ho koupil na slovensku, tak bych ho mohl zahrnout do dotace, protože není podmínkou, že mi to musí dodat firma. Ta ho musí podle podmínek pouze zprovoznit.
Dost věcí jsem si kupoval a montoval sám, protože to kotlíková dotace umožňuje a můžete to vyúčtovat.
Pouze záleží, jak se dohodnete s firmami, které jste si vybrali a co je pro Vás ekonomicky výhodné.

Tak i pokud by neexistovali dotace a ceny nebyly díky tomu navýšené, tak pochybuji, že by mě nový kotel včetně čtyřech kolektorů a všeho ostatního vyšel jenom na 40 000 Kč
Proto mohu napsat. Jděte do dotací, protože se to vyplatí a ten kdo říká že se to nevyplatí, tak tomu nevěřte.
V Ostravě dokonce město navíc přispívalo 10% a žadatelům dávalo bezůročnou půjčku, na realizaci, a vyřídili za ně veškeré papírování. Po proplacení dotace potom částku vrátili městu a pokud se vlezli do 150 000 Kč, tak je to nestálo ani korunu.
A stejně se našlo pár remcalů, kterým se ani to nelíbilo a do dotací nešli a roztrubovali, že jsou dotace podvod.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“