Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#46 Nový příspěvek od DYK »

Ale nereviduje.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4938
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#47 Nový příspěvek od imaginaro »

DYK píše:Mě to zajímá ještě víc!! Komín - spalinovou cestu, dělá kominík, ale kotel? Řekl bych, že na tyto dvě "operace" okrádající majitele je třeba dvou různých lidí. Až se znovu narodím, chtěl bych být revizním technikem. Lhostejno čeho, protože se za chvíli bude revidovat i hnůj a stát svým přístupem k zákonům mi zajistí příjem z podnikání.
Ano to jsem četl taky, revize spalinové cesty(kominík) a revize kotle(topenář) jsou dvě odlišné věci a když přijde jeden n z nich a nabídne že udělá to druhé, má člověk okamžitě spozornět! Každopádně topenář který přinde udělat revizi se dle zákona musí prokázat že je od daného výrobce proškolen - tedy by měl ukázat nějaký certifikát, případně průkaz. Myslím že jsem někde zahlídl odkaz jak by to prokázání mělo vypadat, skusím to pohledat.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4259
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#48 Nový příspěvek od pepa.traktor »

přes komoru se dají dohledávat osoby a mají tam i certifikát
http://www.aptt.cz/opravneni-ozo.php?firma_id=all

vybrat kotel a kraj
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

z4011be
Příspěvky: 2051
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#49 Nový příspěvek od z4011be »

a nebo to jde řešit přímo přes výrobce, zpravidla budou mít papír ti samí lidi, co dělají servis

frturek1
Příspěvky: 3246
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#50 Nový příspěvek od frturek1 »

no urcite se ukaze par revizaku co budou na penize, jako to bylo s kominikama,prisel ze jde delat revizi na komin, ze dvora se kouk na komin rek ze dobry a ze za 600 svinskym krokem ho psi vyprovodili, za par dni dalsi naprosto stejnej zcenar akorad ze chtel 500, az treti vytah stetky smetak lopatku uhlak a ze v prvni rade vycisti pote provede samotnou kontrolu peclive vymet po sobe uklidil vypsal protokol rek si 500 a zpokojene sem se rovnou obednal na dalsi rok

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#51 Nový příspěvek od mraveneček »

Mám dva komíny, revize kominíkem stála 500 kč. Ze zákona se provádí každý rok. Letos ho kontroloval po první. Vymetám si sám.

kotel Viadrus U 26 Herkules 33 Kw, emisní třída 1, revize 800 Kč. jednou za dva roky. V lejstru je od technika napsáno, vyhovuje do září 2022. Tak teda nevím. :)

V lestru od kotle se uvádí kontrola komínu, kdy byla revize. :(
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#52 Nový příspěvek od P.S. »

Co nevíš? V roce 2022 ho musíš vyměnit za min třídu 3 nebo ten stávající upravit na tř.3.

z4011be
Příspěvky: 2051
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#53 Nový příspěvek od z4011be »

Pravda, po roce 2022 lze provozovat pouze 3. a lepší třídu. Ale uvést kotel 3. emisní třídy půjde pouze do konce roku 2017. Tak pozor na to, neodkládat

frturek1
Příspěvky: 3246
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#54 Nový příspěvek od frturek1 »

takze kdyz mam kotel cca 40 let starej neznameho vírobce (deda rika ze je to emka na koks) ale zadnej stitek jsem na nem nenasel tak musi bejt nejdyl do 2022 vymenenej?

z4011be
Příspěvky: 2051
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#55 Nový příspěvek od z4011be »

pokud nenajdeš výrobce, který ti na něj dá (třeba v kombinaci s přestavbovou sadou) do konce příštího roku emisní třídu 3, tak ano, vyhodit.

Další otázkou je, co ti napíše revizák do zprávy na kotel (první by měla být do konce tohoto roku),když nemá štítek, zda bude vůbec reálné revizi kotle udělat

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#56 Nový příspěvek od mraveneček »

Mám vyhlídnutý jiný kotel Viadrus, s třídou 5. Nový na kotlíkovou dotaci stojí 46 000 Kč, ale přitom se dá na heuréka.cz sehnat nový za 34 000 Kč. Rozdíl jen tak 12 000 Kč. Ale technik mě říkal že mám s výměnou počkat ještě 5 roků. Kdoví jak to za 5 let bude. :(
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#57 Nový příspěvek od mraveneček »

z4011be píše:pokud nenajdeš výrobce, který ti na něj dá (třeba v kombinaci s přestavbovou sadou) do konce příštího roku emisní třídu 3, tak ano, vyhodit.

Další otázkou je, co ti napíše revizák do zprávy na kotel (první by měla být do konce tohoto roku),když nemá štítek, zda bude vůbec reálné revizi kotle udělat
Čekat jak to za 5 roků vůbec bude. :)
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

z4011be
Příspěvky: 2051
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#58 Nový příspěvek od z4011be »

ano, lze po tzv. po česku risknout, nic neřešit a nechat to v duchu "nějak to dopadne" na poslední chvíli, ideálně na poslední možný pracovní týden. Stejně jako výměnu řidičáků nebo řešení polopřevodů či depozit..........
Je zde ale riziko, že do těch 5 let se zákon nezměn/nezruší a přijde se o možnost provozovat v klidu kotel 3. emisní třídy.

mastnacek
Příspěvky: 7973
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#59 Nový příspěvek od mastnacek »

mraveneček píše:Mám dva komíny, revize kominíkem stála 500 kč. Ze zákona se provádí každý rok. Letos ho kontroloval po první. Vymetám si sám.

kotel Viadrus U 26 Herkules 33 Kw, emisní třída 1, revize 800 Kč. jednou za dva roky. V lejstru je od technika napsáno, vyhovuje do září 2022. Tak teda nevím. :)

V lestru od kotle se uvádí kontrola komínu, kdy byla revize. :(
Jestli to je U32, tak s tim pockej co nejdyl, na energoportalu to resime s jednim nebo dvema chlapikama. Viadrus nejdriv udaval nizky na roky natah a jak se to zaclo prodavat, asi si par lidi stezovalo, tak to upravili...

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20608
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#60 Nový příspěvek od vitex »

mraveneček píše:Mám vyhlídnutý jiný kotel Viadrus, s třídou 5. Nový na kotlíkovou dotaci stojí 46 000 Kč, ale přitom se dá na heuréka.cz sehnat nový za 34 000 Kč. Rozdíl jen tak 12 000 Kč. Ale technik mě říkal že mám s výměnou počkat ještě 5 roků. Kdoví jak to za 5 let bude. :(
Maxilmálně to bude za 5 roků dražší. :-/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“