Topení a kotle na peletky

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6274
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Topení a kotle na peletky

#151 Nový příspěvek od Sadra17 »

mufik píše: čtv lis 25, 2021 5:32 pm Topit jídlem? Divná doba.
bohužel ne vždycky se povede vypěstovat kvalita 8) tady jsem měl od jednoho zemědělce přenici kterou mu nevzali do výkupu kvuli údajné plísni, přitom to byla úplně obyčejná pšenice bez náznaku čehokoliv, slepice jí žerou normálně ani jim to nevadí
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Topení a kotle na peletky

#152 Nový příspěvek od Britt »

palobobo píše: čtv lis 25, 2021 6:49 pm nemate dakto dajaky jednochy napad na horak na to obylie? Ja som napriklad nasial jacmena a nik to na bazosi nechce. Normalne som premyslal kurit s tym troska sklenik
Tohle doma asi nevyrobíš a navíc to má moc velký výkon na skleník. Zkus projít polské weby a hledej palnik na ziarno
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

fikejz
Příspěvky: 6976
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Topení a kotle na peletky

#153 Nový příspěvek od fikejz »

Mě přijde na okopírování a výrobě retortového hořáku, na kterém by zrní shořelo nejsložitější řízení rychlosti posunu šnekem do hořáku a možná ještě otáčky ventilátoru. Ty by ale při tlačném mohl obstarat větrák z topení auta i s jeho regulátorem. Ale možná se pletu a je potřeba na hořák nějaký speciální materiál :-/
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Topení a kotle na peletky

#154 Nový příspěvek od Britt »

Hořák, šnek a celé podávací zařízení je z nějaké spešl litiny, aby se to nekroutilo, navíc v hořáku jsou otvory pro vzduch a tunel přívodu vzduchu. Je to odlitek a ventilátor má plynulou regulaci. Poláci to prodávájí jako komplet i s ovládáním, ale výkon začíná někde na 15 Kw a to by ze skleníku udělal saunu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

palobobo
Příspěvky: 2057
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Topení a kotle na peletky

#155 Nový příspěvek od palobobo »

hej tie komplet moderne horaky maju velky vykon. Tak ze ci dakto daco v malom nelaboroval .

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Topení a kotle na peletky

#156 Nový příspěvek od Britt »

Na tohle jsou borci v Polsku nebo Ukrajině. Zkus prošmejdit jejich stránky.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mufik
Příspěvky: 1584
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Topení a kotle na peletky

#157 Nový příspěvek od mufik »

Britt:15 kw je ale maximální výkon hořáku, nastavením prodlevy podávání paliva a množství vzduchu jde výkon u stáhnout na úplné minimum a pomocí termostatu udržet teplotu podle potřeby, po dosažení teploty se zastaví podávání a při poklesu se znovu zapne. Jako jednodušší řešení mě přijdou kamna na peletky tyto mám v garáži https://www.centrumvytapeni.cz/kalor-pe ... tent=kalor
a naprostá spokojenost.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Topení a kotle na peletky

#158 Nový příspěvek od Britt »

Jenže k tomu hořáku musíš mít také nějaký výměník. Těžko budeš pouštět spaliny přímo do skleníku.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mufik
Příspěvky: 1584
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Topení a kotle na peletky

#159 Nový příspěvek od mufik »

K hořáku nejen výměník ale taky komín. Tyto věci kamna na pelety nepotřebují, jenom se vytáhne odkouření ven z objektu, může být i horizontálně. Takže ve finále nejednodušší a nejlevnější řešení.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

ceratio1
Příspěvky: 817
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Topení a kotle na peletky

#160 Nový příspěvek od ceratio1 »

Přifařím se tu ať nezakládám nové téma, nemáte tu někdo tyto kamna? https://www.nejlevnejsi-kamna.cz/krbova ... ity-s2w10/ uvažuju nad nějakou zálohou kdyby náhodou došel plyn... nejsou až moc levné? Jakože šmejdy?

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2969
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Topení a kotle na peletky

#161 Nový příspěvek od murár »

Ja mám model W15 už asi siedmi rok. Je to made in Bulgaria ale zatiaľ v pohode.
Obrázek
Ešte uvažujem na dymovod dať výmenik. Keď po menej topím tak ide veľa tepla do kominá a menej do vody. Výhoda je že to má velké dvierka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21627
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Topení a kotle na peletky

#162 Nový příspěvek od ota »

To Murar na ten komínek budeš dávat výměník na vodu, nebo na vzduch? Mám v dílně na vzduch výměník, spaliny tam vcelku předají dost tepla. Ale musím tak 4x za topnou sezonu čistit. Dost se tam dělají saze. Ale je tam nárůst výkonu znatelnej. Zrovna včera jsem večer čistil. Mám to už naučený a tak půlhodinka a je hotovo. Kamna mám napojený přez ty panceřovaný hadice a kamna odsunu kousek bokem a kouřovod vyndám a vyčistím a vysaju vysavačem. Složím přisunu kamna na spátek a můžu zatápět. 8)

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2969
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Topení a kotle na peletky

#163 Nový příspěvek od murár »

Výmeník plánujem dať na vodu. Pec sa používa v prechodnom období. Miestnosť je nízka tak to vytopím vzduchom raz dva. Tu je zas problém to odtiahnuť a vyčistiť lebo je to prichytené potrubím.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 1160
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Topení a kotle na peletky

#164 Nový příspěvek od Dáva »

Odkud kupujete 6mm A1 pelety v lib.kraji nemyslim eshopy.
Kde případně prodávají po pytlích né po paletách?

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13946
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Topení a kotle na peletky

#165 Nový příspěvek od Čárls »

Jelikož sice mám fix na plyn do jara příštího roku ale podle toho jak se vyvíjí cena tak začínám přemýšlet o kotli na pelety našel sem tento zajímají mě recenze na firmu a případné zkušenosti
Umí kotel na pelety ohřívat jen užitkovou vodu přes léto ? podle mě by to mohl umět furt mi zatím cena pelet vychází nyní o polovinu lacnějc jak plyn ale investice cca 100 litrů i s vložkováním
Jak jste s kotlem na pelety spokojeni ? Uvažuji o tomto kotlíku https://www.czechtherm.cz/Czech-Therm-C ... r-download
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“