Kotel na uhlí a dřevo

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel na uhlí a dřevo

#16 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Jo rošt je pevný,z trubek

honzauta
Příspěvky: 1261
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Kotel na uhlí a dřevo

#17 Nový příspěvek od honzauta »

Doporučuji Tytan Tekla. Turecké litinové těleso nastrojené v Polsku. Prodloužený výměník v porovnání s Viadrusem, větší účinnost, shoří v něm efektivně téměř vše, včetně štěpky.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Kotel na uhlí a dřevo

#18 Nový příspěvek od P.S. »

Dneska jsem mluvil s kámošem topenářem a ten mi doporučil http://www.rojek.cz/rojek.asp?jazyk=cz& ... go=Vyrobek. Nechá se k tomu dokoupit peletkový hořák. Je plechový, ale on ho doma taky má a je s ním spokojený.

Uživatelský avatar
MILDAZETOR
Příspěvky: 913
Registrován: stř lis 05, 2008 7:45 am
Bydliště: Brno

Re: Kotel na uhlí a dřevo

#19 Nový příspěvek od MILDAZETOR »

Od loňska mám Rojka KTP 25 a zatím spokojenost. 8) Topím dřevem + čistým "bincem" co zůstal po přípravě dřeva (piliny, kůra, drobné halouzky). Časem chci pořídit i akumulační nádrž.

MáraZ
Příspěvky: 14
Registrován: stř lis 12, 2014 9:24 pm
Bydliště: Kalenice

Re: Kotel na uhlí a dřevo

#20 Nový příspěvek od MáraZ »

Od roku 1998 topím v kombinovaném kotli atmos na uhlí a dřevo, nejprve to byl typ C30 ještě s tlačným ventilátorem a od roku 2008 mám C30S s odtahovým ventilátorem.
http://www.atmos.eu/zplynovaci-kotle-na-uhli-a-drevo/
Před třema lety jsme ke kotli nainstalovali akumulační nádrže a vytápění domu řídí ekvitermní regulace. Zatím naprostá spokojenost. Uhlí do kotle skoro vůbec nedávám a topím jen dřevem.
Pokud bych musel kupovat nový kotel tak mě ze zplynovacích kotlů zaujal tento http://www.kovarson.cz/cs/produkty/prod ... makak-25kw
Nemáte s ním někdo zkušenosti?

wlcoun
Příspěvky: 480
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Kotel na uhlí a dřevo

#21 Nový příspěvek od wlcoun »

Je to hodně konstrukčně podobný kotli Eta Sh. A na tu jsem na zahraničních forech o kotlích nenašel špatný slovo. Řizená je ,ale lamda sondou.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20608
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kotel na uhlí a dřevo

#22 Nový příspěvek od vitex »

http://www.kovarson.cz/cs/produkty/prod ... makak-25kw
To by mě taky zajímalo a hlavně množství na jedno naložení,které vydrží 8-12 hodin.To by byla úspora proti Atmosu combi 25s,kde přikládám každou hodinu a půl.

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: Kotel na uhlí a dřevo

#23 Nový příspěvek od Nokia »

Také už jsem měl spoustu kotlů od Fiľakova který nebyl opravdu špatný, pak UD 25 nic moc nevydržel, pak Dakon Dor a teď Viadrus. No a právě ten Viadrus bych také rád vyměnil. Což o to, shoří v něm všechno a má velké přikládací okénko, ale ta účinost při topení obzvláště dřevem. To jsem tedy po.....

Tenkrát když jsem ho kupoval dřeva bylo všude dost za pár korun a já už chtěl kotel na celý život.

Dnes opravdu nevím za co ho vyměnit. Určitě nechci zplyňovací. Koukal jsem po kotli tuším že se jmenoval Opop nebo Otop to už teď nevím.

Pak se mi ještě zamlouval ten H 418.

A teď babo raď.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Kotel na uhlí a dřevo

#24 Nový příspěvek od Fidlla »

Ahoj,tak ten sem mel před viadrusem,mala přikladací dvířka,vše na male kusy....pokud nehučel bylo doma zima. za mě ten to kotel neeee,sežere víc jak viadrus...
Zetor 6718 DEEP RED

honzauta
Příspěvky: 1261
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Kotel na uhlí a dřevo

#25 Nový příspěvek od honzauta »

Jak už jsem doporučoval tento http://www.teklakotly.pl/media/transfer/doc/tytan.pdf

Má prodlouženou spalinovou cestu to znamená i větší účinnost, když se do něj naloží dřevo i štěpka, tak krásně zplynuje, já mám akumulačku, tak jsem vzal 7 článkový, do něho se už vejdou pořádný polena, valím ho vždy na plný výkon, po nabití aku nechám vyhasnout.

Měl jsem Viadruse 5 článek, ten byl nic moc, vyměnil jsem za Orl Coal (Biasi 3Wood) - perfektní kotel na dřevo a štěpku, ten jsem blbec po 3 letech upekl (zavřený ventil) a nyní rok ten Tytan Tekla, to je zatím nej. nej. litiňák co jsem měl, jen ten Orl Coal měl ještě širší dviřka, lépe se přikládala štěpka z kýblu (30l), teď používám menší kbelíčky.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel na uhlí a dřevo

#26 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Odkaz se mi nenačte,díky

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Kotel na uhlí a dřevo

#27 Nový příspěvek od Fidlla »

Jak v něm hoří štepka,spíš špalíčky????
Zetor 6718 DEEP RED

honzauta
Příspěvky: 1261
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Kotel na uhlí a dřevo

#28 Nový příspěvek od honzauta »

Mě odkaz funguje - je to specifikace v PDF, jinak se proklikej přes jejich stránky

Fidla- Topím hrubou štěpkou z Piraňi, byl jsem u Vás na čumendu asi 3 roky dozadu, ale Bibošův špalíkovač jsem si ve finále nekoupil

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Kotel na uhlí a dřevo

#29 Nový příspěvek od Fidlla »

No to je dobrý,víš kde byla zkouška? Bylo tu hodně lidí na čumendu.....

Odkaz funguje... 8)
Zetor 6718 DEEP RED

honzauta
Příspěvky: 1261
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Kotel na uhlí a dřevo

#30 Nový příspěvek od honzauta »

U potoka směrem od baráku k silnici na Lanškroun, tehdy ještě bylo v provozu pytlování, pomáhal mladej. Já jsem byl ze ženou - tmavě modrý VW transportér, jeden pytel jsem si bral

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“