Stodola - střecha

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: co na střechu stodoly

#16 Nový příspěvek od polemnepolem »

Díky za rady,neplánuju žádnou výstavbu ani ubytovat dobytek,folie by stála cca 10tis navíc,částka která se dá skousnout ale zajímá mě jeden fakt-zkondenzuje voda,steče po folii-ale co ty latě co na ní leží?není to tak trochu nápor na životnost?díky všem předem za tipy-chci plech,onduline-máme na hangáru v práci a je to tragédie-po deseti letech je po něm,líbil by se mi ještě cembrit-vlnitej,ale o něm se říká že co je bez azbestu,stojí životností taky za prd-ale zase tam není takový problém s rosením ne?
Zetor 6245

empík
Příspěvky: 249
Registrován: stř čer 02, 2010 7:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: co na střechu stodoly

#17 Nový příspěvek od empík »

On ten plech je závislý i na počasí, nemušíš pod tím mít ani krávy. Kamarád ho má nad garáží (izolovaná, suchá podlaha) a právě v tyto dny na dušičky, kdy jsou mlhy, mu v garáži pršelo, tak pod tím zafolioval. To vyskoušej. Dej někde na stavební kozy ven plech, třeba vlnitej pozink a hlídej si "srážky". Uvidíš sám, jak moc to bude hrozný.
Ono laťování pod krytinou vždycky nějakou vodu schytá, jen v ní nesmí ležet dlouhodobě a musí mít možnost dobře větrat.
Na plech bych zespodu nadělal příčně odkapnice, třeba jen z lepící pásky, aby pokud se voda na plechu vysráží, tak aby stékala mimo krovy a kapala jen tam, kde si určíš. Byl by to takovej sichr, kdy by přišel opravdu vlhkej vzduch a plech by byl po ránu studenej. Ale zase mockrát do roka to taky není. Těžko říct, jak ti to bude kondenzovat. Třeba taky vůbec ne.
Na onduline střeše jsem viděl pásy vyrovnaný z vlnek a srolovaný po délce nahoru. Od slunce. Ale je to dobrý materiál jako pojistná hydroizolace pod tašky. Viděl jsem to položené na příčné latě, do prohlubní ve vlnkách vložené kontralatě a přesto zase příčné latě, a pak tašky. Prostě na to nesmí slunce, pak to docela ujde.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8776
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co na střechu stodoly

#18 Nový příspěvek od bourač »

polemnepolem píše:-zkondenzuje voda,steče po folii-ale co ty latě co na ní leží?
k tomuhle dochází jen v zimě, a eště jen při prudké změně teploty - když vyleze slunce z mraků (platí to, pokud se pod takovou střechou netopí = stodola)
té vody není nijak moc, že by latě byly ponořený ve vodě :tyty: takže lať napuštěná tím červeným (nebo zeleným) svinstvem vydrží dlouhý léta - borovice, smrk.
A eště jedna věc, skladba takové střechy: fólie je přibitá na krokve, pak je na krokvi kontralať, folie je tedy mírně prohnutá - tvoří takovej žlab a odkapávající voda teče prostředkem, ty kontralatě sice navlhnou ale brzy zas vyschnou...
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

ve82
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 21, 2010 8:56 pm
Bydliště: Přeštice

Re: co na střechu stodoly

#19 Nový příspěvek od ve82 »

Ahoj, plechu se neboj. Loni jsem dělal 500 metrů čtverečních na stodole. Folii doporučuji. Stačí úpně obyčejná, stála mi na celé asi 6000. Doporučuji udělat na délce krokve jeden spoj plechů. Kvůli dilataci. Jsou schopni dodat celou délku krokve, ale je s tím horší manipulace. Dále od nich nekupuj doplńky, jsou šíleně drahé. Zajeď klempýři ať ti naohýbá lemovky a hřebeny z plechu v barvě. Vyjde to mnohem levněji. Pokud budeš přetahovat přes štít, doporučuji na první krokev latě přišroubovat vrutama od návětrné strany. Jinak je pravda, že vždy uděláš kus za den co zvládneš a hodíš pod folii. Máš všechno pod střechou a nemusíš se bát kvůli počasí. Doporučil bych ti začít v dubnu jako já, je nejstálejší počasí. V sobotu ráno jsme začali a v pátek byla celá stodola pod folíí. Potom už nemusíš kvaltovat. Jinak plech se nerosí, už několikrát jsem vylezl a díval se pod folii. Naprosto bez problémů. Pokud budeš chtít něco poradit, pak přes sz.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: co na střechu stodoly

#20 Nový příspěvek od Shrek »

Mame otevrenou halu, 12x35cca. jen plech, ted posledni 4 dny v hale po ranu prsi, kondenzuje to moc.
Potom v zime uz je to ok, tyhle prechodny dny kdy rano mrzne a odpoledne je teplo, je problem.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Georgg
Příspěvky: 470
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Co na střechu

#21 Nový příspěvek od Georgg »

Zdravím,na jaře budeme delat střechu na stodole - jen krytinu.Teď tam máme ségl - střešní folii a zase ségl.Funfuje to už 10 let ale ségl je pomalu styřelí a časté opravy nás nutí na výměnu krytiny.Teď je ale otázka co tam dáát,nejsou tam laty tak že škřidlice nepřichází v úvahu,říkal jsem si třeba trapézový plech.Nebo co třeba Šindel?Prostě tak aby jsem nemusel strhávat to co tam teď je.Takový ten koberec.Jaké s tím máte zkušenosti?Jaký musí být podklad?Díky

semmiloš
Příspěvky: 58
Registrován: pát úno 25, 2011 2:26 pm
Bydliště: frydek mistek

Re: Co na střechu

#22 Nový příspěvek od semmiloš »

dělam střechy asi už dost dlouho 25 myslim si že nejlepši bude taška davají se stejně na latě takže pokud je neobyvane podkrovi neni vubec žaden problem,a cenově pokud chceš šindel na urovni tašky tak jeho cena vyjde na metr ještě draž a musiž mit dos rovny podklad ,aby to trošku vypadalo.Plechove krytiny jsou celkem dobre musiš ale počitat s tim že dost vyblednou stejně tak jako tašky se davaji na latě ve kvalitnějši verzi vyjdou jako taška,takže spiš zaleži co se ti vice libi. Davvat někde šindel za 150 aby to vydrželo asi nema smysl to je , ale muj nazor nemusi se shodovat s ostatnima.

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Co na střechu

#23 Nový příspěvek od tibik »

Ja mam onduline (aj na dome ) a zatial sppokojnosť -cca15r. a je stale ako nový .

toyotatoyotatoyota
Příspěvky: 711
Registrován: čtv led 19, 2012 12:06 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Co na střechu

#24 Nový příspěvek od toyotatoyotatoyota »

Tašky!!!Na střechu nic jiného nepatří 8) a už vůbec ne asfaltová lepenka :( :(

Georgg
Příspěvky: 470
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Re: Co na střechu

#25 Nový příspěvek od Georgg »

Je to na starou stodolu,kdyby jsem měl dávat skřidlu tak se musí vyměnit i některé trámy,ale tady bohatě postačí (podle místního pokryvače) trapéz plech,montáž by měla být snadná a rychlá.Chtěl jsem jen vědět názor ostatních,ale díky

Vladimír Šimo
Příspěvky: 3009
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Co na střechu

#26 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Dej tam to, co maj ostatní okolo. Ať ta Tvoje střecha není jak pěst na oko oproti ostatním stodolám nebo místním střechám obecně.
Trapézák - jo, snadno, rychle, funkčně, ale estétum žádný.
Ono je to jasný, do starý stodoly asi není až taková potřeba cpát finance. Tak by se choval každej.

tomous
Příspěvky: 3155
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Co na střechu

#27 Nový příspěvek od tomous »

Já mám na části stodole,protože je tam malej spád onduline asi 6 let a zatím jsu spokojenej. Plech se ti bude ze spoda rosit!

Uživatelský avatar
stork
Příspěvky: 167
Registrován: ned pro 02, 2012 8:56 am
Bydliště: Vyškov

Re: Co na střechu

#28 Nový příspěvek od stork »

Zavolej si na 608 863 164 nebo si napiš na pc.strechy@seznam.cz, tam ti určitě poradí i propočtem cen různých krytin

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Co na střechu

#29 Nový příspěvek od CB750 »

Keby som mal byť sprostý potreboval by som vedieť tvoj vek :smich:
Keďže predpokladám že sa nechceš dožiť výmeny asfaltovej lepenky tak tam daj čokolvek okrem nej, kludne aj ten plech.
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

starejdaf
Příspěvky: 129
Registrován: ned úno 20, 2011 8:34 pm
Bydliště: Petrovice I

Re: Co na střechu

#30 Nový příspěvek od starejdaf »

Na stodole mame uz 3 rokem plech kvuli vaze,dava se pod to folie proti roseni a zaruce.Levnejsi nez taska a lehci hlavne.Vyrobce nekde u Ostravy takze Polsko.Zaruka asi 30let zalezi na povrchove uprave.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“